'DE BOER KAN ZO BOOS WORDEN ALS LOUIS VAN GAAL, MAAR NET ZO GOED RUSTIG BLIJVEN ALS FRANK RIJKAARD' SVA-leden over kampioenenmaker Frank de Boer Ajaxsupporters worden de laatste jaren verwend. Na zeven magere jaren, is de derde titel op rij bijna een feit. Zeker ook met dank aan Frank de Boer. SVA-leden aan het woord. ajaxlife 8FANZONE 04-05-2013 Frank de Boer bedankt de meegereisde supporters na NAC - Ajax. 'Hij is lekker duidelijk en eerlijk' DOOR JEROEN KLUIZENAAR Gijs Hoogland (74, Schiedam): "Je kunt rustig stellen dat we het recente succes aan Frank de Boer te danken hebben. Hij blijft altijd rustig en dat is heel gunstig voor de selectie. De spelers voelen zich niet opgejaagd. Als je kijkt naar AZ of PSV, zie je dat het die spelers erg kan beïnvloeden. De Boer vliegt nooit op. Ook neemt hij zijn ploeg in bescherming, maar blijft hij kritisch wanneer het moet." "Je kunt hem een beetje vergelij ken met Rinus Michels en Louis van Gaal. En dan zonder hun opvliegers. Als Frank de trainingen uitlegt, kan ik wel wat sporen van die twee in hem terugvinden. Wie weet zien we hem ooit bij Barcelona." "Toch zijn er altijd zaken die je kunt verbeteren. Zo had dat gedoe rondom het contract van Daley Blind al veel eerder opgelost moeten wor den. Uiteraard is dat het werk van Mare Overmars, maar het is ook de verantwoordelijkheid van De Boer dat hij zijn spelers bij elkaar houdt." Freek Zijlstra (21, Zoutkap): "De sfeer in het team lijkt veel beter dan in die jaren ervoor. Het is hem gelukt er een echt team van te maken. Hij schuift jeugdspelers naar voren, dus de jonge aanvoer blijft maar komen. Ik had ook totaal niet verwacht dat het zo goed zou uitpak ken. Twee titels op rij, met de derde in de maak, had ik nooit durven dromen. Dit is de ideale coach voor Ajax. Als de technische staf op deze manier doorgaat, zie ik ons nog veel prijzen winnen." Ludwig Seerden (50, Franeker) "Frank de Boer is eigenlijk nooit tevreden. Daar ligt misschien wel zijn kracht. Hij durft de vinger op de zere plek te leggen en verschuilt zich niet achter blessu res of dwalingen van scheidsrech ters. Bovendien bewaart hij ook de rust. Dat zijn eigenschappen die je ook terug kunt zien als de voetballer Frank de Boer." "Hij doet er goed aan een band met zijn spelers op te bouwen, maar wanneer het nodig is, staat hij ook boven ze. En ik heb het gevoel dat de selectie dat ook merkt. De Boer kan zo boos worden als Louis van Gaal, maar net zo goed rustig blijven op bepalende momenten als Frank Rijkaard." "Het is niet fair tegenover de hele staf om te zeggen dat Frank de Boer ons die titels bezorgd heeft, maar hij is en blijft eindverantwoordelijk. Ik geloof dat er een mooie trainerscar rière in het verschiet ligt voor hem." Theo Peters (70, Zevenaar): "Het is fantastisch dat we Frank de Boer als trainer hebben, maar laten we niet vergeten dat er een gewel dige technische staf achter schuilt. Het is dus geen eenmansactie. Samen hebben ze aan een fantastisch elf tal gewerkt. Wel stippelt De Boer de voetbaltechnische lijnen uit, dus een groot deel van het succes kun je wel op het conto van onze trainer schrij ven." "Eerlijk gezegd had ik dit succes van hem wel verwacht. Hij heeft zo een grote staat van dienst als voetballer. Hij heeft vanuit zijn visie gewerkt en de oude waarden van Ajax weer teruggebracht zoals we die van vroe ger kenden. Naar de supporters toe is hij altijd duidelijk en direct. Op persconferenties is hij goudeerlijk en als zijn ploeg een keer slecht speelt, vertelt hij dat ook." "Hij is een hele unieke trainer. Je kunt hem ook niet echt met iemand vergelijken. Hij heeft een eigen gedachte over voetbal. Toptrainers zijn toptrainers. Die kun je niet naast elkaar leggen." Henk Wezenberg (65, Zwolle): "Het is voor Ajax van groot belang dat hij blijft. Hij heeft samen met zijn technische staf ontzettend goed werk verricht. Voor een team is het belangrijk dat er een bepaalde klik is met de trainer. Nou, die is er bij Ajax en Frank de Boer zeker. Als je naar onze concurrenten kijkt, zie je dat een club meer nodig heeft dan een sterke selectie en een goede trainer. Het moet met elkaar samenhangen." "Ik had ook totaal niet verwacht dat het met De Boer zo goed zou uit pakken. Hij is altijd nog een begin nende trainer. Beginners bij grote clubs gaan best vaak de mist in. Kijk maar naar Marco van Basten. Hij staat nu voor een grote taak; hij moet deze goede selectie enigszins bij elkaar zien te houden. En dat is niet gemakkelijk. Probeer maar eens jon gens uit te leggen dat ze niet voor het grote geld moeten gaan, maar lekker moeten blijven voetballen. Dat wordt nog een hele kluif." Roel van der Donk (25, Haarlem): "Ajax mag zichzelf in de handen wrij ven met zo'n coach. Ik denk dat we onder Martin Jol nu nog steeds elke week naar Mounir el Hamdaoui zou den kijken. Uiteraard heeft Frank de Boer een hele goede technische staf onder zich, maar hij is de baas daar. Toen hij werd aangesteld, was ik ook enorm blij." "Als voetballer vond ik hem al een goede vent. Karaktertrekken van toen zie je ook nu terug in zijn trainer schap. Hij is rustig, geeft zijn spelers vertrouwen en is altijd op zoek naar verbeteringen. Toch mag hij voortaan wel het bekertoernooi wat serieuzer gaan nemen. Daar is hij nog wel eens te laconiek mee omgegaan. Ook de houding naar de supporters toe mag iets aandachtiger. Soms is hij nog iets te onbereikbaar voor ons. Maar daar buiten is hij een fantastische coach en hoop ik dat hij nog heel wat jaartjes bij Ajax te vinden is. Hij mag van mij zelf de vierde ster op het shirt bordu ren." Peter Overdulve (34, Goes): "In mijn ogen is Frank de Boer een mix tussen Louis van Gaal en Johan Cruijff. Dat zie je ook terug in het voetbal dat Ajax op dit moment speelt. De twee landstitels zijn ook volledig aan De Boer te danken. Hij blijft steeds dezelfde lijn volgen en op deze manier zie ik ons nog een hoop prijzen winnen." "Toen hij nog trainer was bij de Al, zag je aan hem al dat hij een goede coach zou worden. Ik was dus ook erg blij toen hij werd aangesteld. Zijn houding naar de ploeg toe vind ik ook goed. Hij is lekker duidelijk en eerlijk. Fout is fout en goed is goed. Die nuchterheid moet je koesteren."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 7