Zelfbewuste Viktor Fischer geniet van verrassend seizoen ajaxlife Uit handen Aandeel Na weken waarin de finales richting het kam pioenschap werden afgeteld, is het nu einde lijk zover. Nog één finale te gaan als het goed is: zondag, thuis tegen Willem II. Voor Viktor Fischer zal een landstitel zijn eerste grote prijs betekenen. ANALYSE Q 04-05-2013 O Bijdrage aan titel niet ingecalculeerd' maar dit had ik zeker niet ingecalculeerd." Vorig jaar bekeek hij de kampioenswedstrijd tegen VVV- Venlo nog vanaf de tribune, als speler van de Al. Samen met zijn teamgenoten van destijds. Sindsdien hebben Davy Klaassen (langdurig geblesseerd), Stefano Denswil en Mitchell Dijks ook de overstap gemaakt naar het eerste elftal, maar Fischer is de enige die een basisplaats wist af te dwingen. De technische staf van Ajax bepaalt wie het talent van het seizoen wordt, maar eigenlijk maakt alleen de achttienjarige Deen aanspraak op die eretitel, die vorig jaar nog naar Ricardo van Rhijn ging. De cijfers zullen het ondersteunen: Fischer tekende tegen sc Heerenveen al voor zijn negende competitietreffer. Daarnaast staat de teller wat assists betreft op vier. Aan die statistieken veranderde in Breda niets. Hij was wel de eerste Ajacied die de bal tussen de palen wist te schieten, na veel afzwaaiers over het doel. Zijn schot vlak na rust leidde de 0-1 van Kolbeinn Sigthórsson in. Zijn glimlach na het duel had ook daarmee te maken. En met het gevoel dat Ajax superieur was na rust. "We hadden denk ik negentig procent van de tijd balbezit. In de eerste helft was de spanning nog vrij hoog. De twee doelpunten voelden als een bevrijding. Daarna durfden we weer met lef en mooi te voetballen. Ik had zelf het gevoel dat NAC de bal niet meer zou krijgen. Het was mooi om te zien." Ajax mag zich dus gaan opmaken voor de derde titel op rij. Een zege op Willem II is echter wel noodzakelijk, uitgaande dat PSV en Feyenoord niet beide punten verspelen in hun wedstrijden, respectievelijk tegen NEC en ADO Den Haag. Zo gereserveerd als Fischer was, was trainer Frank de Boer echter niet meer in Breda. "Dit mag je natuurlijk nooit meer uit handen geven," stelde de trainer. "Het is zondag de nummer een tegen de nummer achttien." En aan een gelijkspel heeft Willem II niets, dus zichzelf negentig minuten ingraven in de eigen zestien, hopende op een puntje, heeft geen zin voor de Tilburgers. Het zal de ruimte voor Ajax er alleen maar groter op maken. Het geduld dat zijn spelers wisten op te brengen in Breda, zal De Boer ook sterken in een goede afloop. "De ploeg heeft dit zeer professioneel uitgespeeld. We hebben ook in mentaal opzicht een belangrijke stap gezet. Dat geeft veel vertrouwen." De voortekenen zijn goed. Dat beaamt ook Fischer, wetende dat zijn familie op de tribune zit en de Arena totaal uitverkocht zal zijn. Daar krijg je vanzelf wel een glimlach van. "Als we zondag doen wat we moeten doen, dan wordt het een hele mooie middag." Dat wilde hij dan nog wel kwijt. was ervan overtuigd dat de Deen het inderdaad over het claimen van de titel had; ontspanning in de ogen, en een glimlach die niet te onderdrukken viel. Fischer genoot in de catacomben van het Rat Verlegh Stadion, na de 2-0-zege op NAC. Toch was de hoop tevergeefs. Ook de pas achttienjarige Deen koos zijn woorden weloverwogen. Hij was blij, dat wel, omdat NAC-uit werd gezien als een lastige wedstrijd. "Maar nu moeten we eerst naar de volgende wedstrijd kijken, die mogen we ook niet onderschatten. Mijn glimlach is er omdat we wel de grootste favoriet zijn." Zondag kampioen worden zou voor Fischer een passend einde van zijn eigen seizoen zijn. Hij klopte in de voorbereiding op de deur, werd langzaam gebracht om uiteindelijk een basisplaats te veroveren. "Dat Ajax kampioen kon worden, wist ik aan het begin van het seizoen ook wel, maar dat ik daar een aandeel in zou hebben, had ik niet verwacht. Jullie weten wel dat ik zelfbewust ben, Het moment dat de ban brak in Breda: Kolbeinn Sigthórsson lepelt de bal over Jelle ten Rouwelaar. We hadden onze hoop gevestigd op Viktor Fischer. De achttienjarige Deen was dit seizoen wel vaker goed voor leuke en verrassende uitspraken. Hij is, in de goede zin van het woord, een streber, en rebels. Als iemand de titel zou opeisen na de 2-0-zege bij NAC Breda, dan was hij het wel. Na PSV-uit wilde nog geen enkele Ajacied het over het kampioenschap hebben. Wellicht terecht, met het verrassende 1-1-gelijkspel tegen sc Heerenveen een week later. Een uniek puntverlies in de slotfase van de competitie overigens; met De Boer als trainer verspeelde Ajax afgelopen jaren als koploper niet eerder punten. Na NAC-uit zag het er echter nog florissanter uit dan in Eindhoven twee weken eerder. Ajax hoeft niet meer meerdere finales te spelen. Eentje is genoeg. Een zege zondag op hekkensluiter Willem II betekent de derde titel op rij en de 32ste in de clubgeschiedenis. De hoop was dus gevestigd op de spraakzame Fischer. Wie zijn reactie zou opnemen, het geluid daarna zou uitzetten en alleen naar zijn gelaatsuitdrukking zou kijken, DOOR MIKE VAN DAMME Viktor Fischer kan na NAC-Ajax een brede glimlach niet onderdrukken.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 3