EGO N VOOR< Bedrukking 10 EURO AJAX THUISSHIRT lil i] 11 JiV Ga nu naar ajaxshop.nl, Ajax Fanshop ArenA of Ajax Experience Rembrandtplein "I Cï. OPINIE ajaxlife MICHEL KREEK WE VRAGEN HET... WIJ ZIJN AJAX. lU 04-05-2013 Michel Kreek (42) wordt de komende twee jaar gedetacheerd bij Almere City. In die periode hoopt de Uefa-Cupwinnaar van 1992 voor zichzelf onder andere een antwoord te vinden op de vraag waar zijn toekomst ligt: op het veld of achter een bureau. "Aanvankelijk was ik verrast dat het technische hart me deze kans bij Almere City aanbood, omdat ik bij Ajax genoeg mogelijkheden zag mijn takenpakket binnen de organisatie van de jeugdopleiding te vergroten. Ik had er dus nooit aan gedacht, ik zag mijn toekomst bij Ajax. Maar door de gesprekken die ik voerde met Fred Grim en commissarissen Arie van Eijden en Kees van Vliet raakte ik enthousiast. Almere City is ambitieus en wil doorgroeien. Daar kreeg ik een warm gevoel van. En de faciliteiten in Almere zijn heel goed, zelfs beter dan bij sommige eredivisieclubs. Inhoudelijk gezien krijg ik ook meer verantwoordelijkheid en dat past bij mijn eigen ambities. Die rei ken verder dan het managen van drie jeugdteams in de middenbouw. Dat vloeit voort uit het feit dat ik sinds september de eenjarige opleiding master in international sportmanage- ment aan het Johan Cruijff Instituut volg. Dat is dezelfde opleiding die Edwin van der Sar doorliep. Als je daarmee klaar bent, word je geacht leiding te kunnen geven aan elke wil lekeurige sportorganisatie. Over twee jaar zal het voor mezelf duidelijker zijn of mijn toekomst op het voetbalveld of aan de manage- mentkant ligt. Naast hoofd opleidin gen word ik trainer van Almere City Al. Dat is voor mij ook een nieuwe ervaring, omdat ik in zes jaar Ajax alleen de El, Dl en Cl trainde. Tevens zal ik Fred Grim geregeld assisteren bij het eerste elftal. Het liefst had ik voor een langere periode getekend, omdat de functie hoofd opleidingen er een is voor de langere termijn. Vanuit Ajax is echter gekozen voor een tweejarige verbin tenis waarna er een evaluatie zal vol gen. Er liggen veel uitdagingen in Almere. Het is een van de grootste steden met veel jonge gezinnen. Dan kan het niet anders of er moet veel voetbaltalent rondlopen. Naar wat ik hoor, is het niet zo dat alle talenten uit Almere naar Almere City komen. Dat moet groeien en daar speelt de samenwerking met Ajax een grote rol in. Almere City moet aantrekke lijk worden voor die talenten. Als dat gebeurt, kun je weer een stap omhoog maken." (SZ) Omdat Frank de Boer zijn verdedigingsduo Moisander/ Alderweireld intaot wilde houden, mooht Ruben Ligeon tegen NAC zijn tweede volledige wedstrijd in de basis spelen. De kleine, reohtsbenige gifkikker kon in Breda terugkijken op een prima optreden als aanvallend ingestelde baok. Dat is meteen een mooie prikkel voor Ricardo van Rhijn, die het duel wegens een schorsing bekeek vanuit het uitvak. Zoals ieder seizoen konden de bezoekers van ajaxlife. nl weer een stem uitbrengen op de verkiezing 'Speler van het Jaar'. De meerderheid deed dat dit jaar op Daley Blind. Hij volgt daarmee Jan Vertonghen op, die de individuele prijs vorig seizoen won. De links back zal zondag de door de Supportersvereniging Ajax beschikbaar gestelde Rinus Michels Trofee in ontvangst nemen. Onze vrienden van de streetartformatie Kamp See- dorf haalden onlangs weer het nieuws met een schit terend eerbetoon aan Marco van Basten. Op een van de zuilen op de route van station Duivendrecht naar de Arena staat de stijlvolle Ajacied in een retro donkerblauw TDK-shirt afgebeeld, zoals dat eind jaren tachtig werd gedragen. Wordt het niet eens tijd voor een eerbetoon aan Frank de Boer mannen? Volgend seizoen speelt Ajax weer in een nieuw uittenue. Frank Basters, Brand Direc tor Adidas Benelux, vertelt over de besluit vorming. in Groningen zullen de Ajacieden voor het eerst in het nieuwe uittenue gaan spelen? "Dit wordt momenteel alom verondersteld, maar de club noch wij hebben in deze een mededeling gedaan. En we hebben fans qua introductiemoment vaker ver rast." Hoe komt de keuze voor zo'n uitshirt tot stand? "In eerste instantie doen wij, twintig maanden voor de introductie van een tenue, op papier een ontwerp voorstel aan de club. Het inspiratie- en ontwerppro ces is een continue proces, waarbij rekening gehouden wordt met officiële en minder officiële geluiden vanuit de club, de regelementen, invloeden uit de modewe reld en technische mogelijkheden. Na akkoord, wordt er een fysiek product gemaakt en getest. Ook deze wordt ter goedkeuring aan Ajax overlegd, waarbij de tenues met name beoordeeld worden op fysieke details. Vervolgens worden de aantallen bepaald voor de club en de fans. Tot slot kiezen we samen met Ajax een moment waarop het shirt met zoveel mogelijk fans tegelijk kan worden gedeeld." Waar hou je bij een ontwerp rekening mee? "Hoewel het ontwerp van het uittenue over het alge meen iets meer ruimte biedt voor creatieve vrijheid, iets wat veel fans zelfs verwachten, moet deze ook goed bij een club passen. Bovendien moet het tenue voldoende onderscheid bieden ten opzichte van het thuistenue, eventuele tegenstanders en de wed strijdofficials, op basis van regelgeving van de ver schillende competities waar een club als Ajax aan deelneemt. Met Ajax hanteren wij hierin altijd de strengste Uefa-eisen, met oog op eventuele deelname in de Uefa Champions League." Sommige clubs laten supporters zelf een shirt ontwerpen. Hoe kijkt adidas tegen die ontwikkeling aan? "Gezien de kwaliteit van de producten die Ajax nastreeft en de grote hoeveelheid producten die voor zowel de club als de fans besteld worden, is het momenteel niet mogelijk om binnen een en hetzelfde seizoen een tenue te laten ontwerpen, te produce ren en te leveren. We houden ontwikkelingen in deze uiteraard nauwlettend in de gaten." (SZ) D EURO!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 13