Eerste rang in de Amsterdam Arena Afscheid met gemengde gevoelens DE LAATSTE DRIE COMPETITIEDUELS KWAM ANITA NIET IN ACTIE Frank de Boer vergeet na de aftrap supporters rondom hem Jan Vertonghen, Vurnon Anita en Gregory van der Wiel bij Ajax - NEC ajaxlife Zijn nieuwe plek in de Amsterdam Arena bevalt Frank de Boer goed. De dug-outs zijn sinds de winterstop geïntegreerd in de verbouwde hoofdtribune, maar bij de aftrap vergeet de trainer dat enkele stoelen verderop Ajaxsupporters zitten. Europa Het was even wachten op het moment dat de spelers en familie konden, maar volgende week zondag gaat het dan toch gebeuren: Jan Vertonghen, Vurnon Anita en Gregory van der Wiel nemen afscheid van het Ajaxpubliek. Ondanks een druk programma. VARIA 21-03-2013 Tijdens de klassieker nam De Boer plaats op de bovenste rij stoelen van de dug-out, maar inmiddels zit hij weer op zijn vertrouwde stekje vooraan. "Het verschil was te klein. Ik zat iets hoger, maar het overzicht was niet veel beter," verklaart de trainer zijn korte verhuizing. "Als ik dan een aanwijzing wil geven, moet ik steeds die trap af en dat is ook zo'n gedoe." "Je wilt ook weer niet te laag zit ten. De dug-outs in San Siro vind ik bijvoorbeeld helemaal niets," vervolgt hij. Trainers moeten in het stadion van AC Milan en Internazionale enkele traptreden afdalen voordat zij plaatsne men op hun stoel. "Dan zit ik tegen de benen van de spelers aan te kijken. Ik wil kunnen zien wat mijn spelers ook zien. De dug-out tijdens het oefenduel met Vasco da Gama was ook niets. Zat ik daar ergens achter een doel." Geheel De Boer vindt de verbouwing van de hoofdtribune goed geslaagd. "Het is nog niet helemaal klaar, maar wel al veel mooier. Het oogt veel meer als een geheel. En de sfeer in de Arena wordt er beter van." De opgang naar het veld moet bij voorbeeld nog worden verbreed. Daar voor moet eerst de scheidsrechters- kleedkamer een andere plek krijgen. Dat gebeurt deze zomer. Wat opvalt, is dat De Boer tijdens de warming-up van zijn spelers tijd vrijmaakt om met fans op de foto te gaan. "Er zijn uitwedstrijden waar ik dat sowieso al deed. Ik vind het wel leuk, het levert meer direct contact op met de supporters. Vaak zijn het jon gens of meisjes die graag met me op de foto willen. Het is hartstikke leuk dat dit nu ook in de Arena kan en dat de supporters zo dicht langs de zijlijn zit ten." Vanaf de aftrap tellen uiteraard alleen de drie punten. Dan heeft De Boer amper nog in de gaten wat er om hem heen gebeurt. "Ik ben bezig met het spelletje. Ik overleg met mijn assisten ten en dat er vier stoelen verderop een supporter zit, ontgaat me. Tijdens een wedstrijd merk ik niet dat er een ver bouwing is geweest. Alles is voor mij naar wens in de Arena. Het zou mooi zijn als de andere lange zijde dezelfde metamorfose krijgt." (KVN) Frank de Boer zit met zijn assistenten op de eerste rij van de nieuwe dug-out in de Arena. Ze vertrokken alle drie afgelopen zomer naar grotere competities. Hoopten een gouden toekomst tege moet te gaan. Op de vraag hoe het ze bevalt in respectievelijk Parijs, Londen en Newcastle zullen Gre gory van der Wiel, Jan Vertong- hen en Vurnon Anita waarschijnlijk niet louter enthousiast zijn als ze volgende week zondag in de Amsterdam Arena zijn. Nou ja, voor Vertong- hen valt er momenteel weinig te klagen. De Belg verloor met Tottenham Hotspur wel drie wedstrijden op rij, maar het gaat alleraar digst met de verdediger bij zijn nieuwe club. Hij speelde al 26 duels van begin tot einde in de Premier League en miste in de Europa League nog geen minuut. De laatste keer dat hij op de bank moest plaatsnemen, was uit gerekend tegen Newcastle United. Vurnon Anita keek dat duel ook vanuit de dug-out toe. De mid denvelder kent een minder succes vol seizoen dan Vertonghen in de Premier League. De laatste drie competitieduels kwam Anita niet in actie, wat zijn aantal basisplaatsen voorlopig op zestien houdt. In de Europa League krijgt hij echter wel veel speeltijd: acht basisplaatsen en een invalbeurt. Zowel Tottenham Hotspur als Newcastle United is nog actief in de Europa League. De Spurs spe len in de kwartfinales tegen FC Basel, waar de ploeg van Anita het moet opnemen tegen Benfica. Een tree hoger, in de Champions League, komt Gregory van der Wiel nog uit met PSG. De Franse kop loper speelt tegen FC Barcelona. Geen slecht affiche. Ook Van der Wiel mag hopen op speelminuten. De laatste drie competitie wedstrijden begon hij in elk geval in de basis, waar hij concurrentie heeft van PSG- aanvoerder Christophe Jallet. Ondanks de drukke programma's - met Europees voetbal enkele dagen later - komen Vertonghen, Anita en Van der Wiel zondag 31 maart naar de Amsterdam Arena om afscheid te nemen van het Ajaxpubliek. Wie weet keert Vertonghen of Anita anderhalf maand later weer terug, voor de finale van de Europa League. Of zien we Van der Wiel op Wembley met PSG? Wesley Sneijder was in 2010 de laatste oud-Ajacied die een van de Europacups omhoog mocht houden. Hij won met Internazionale destijds de Champions League. Jan Vertonghen kent een goed eerste seizoen bij de Spurs. DOOR MIKE VAN DAMME

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 5