'STEAUA KWETSBAAR BIJ BALVERLIES' Ajax-uit eerste officiële krachtmeting voor Roemenen in 2013 ajaxlife Steaua Boekarest gaat zich vanavond niet verschuilen in de Amsterdam Arena. Althans, dat zegt hoofdtrainer Laurentiu Reghecampf. 'Wij kunnen zeer efficiënt spelen.' Europa League FC KOPENHAGENCOACH JACOBS DICHT AJAX GOEDE KANSEN TOE Steaua Boekarest overwinterde vrij eenvoudig als groepswin naar in een poule met VfB Stuttgart, FC Kopenhagen en het Noorse Molde FK. Ajax Life liet zich bijpraten door Ariël Jacobs, hoofdtrainer van FC Kopenhagen. EUROPA LEAGUE 4 4 14-02-2013 X X Ik houd van totaalvoetbal' DOOR SANDER ZELDENRIJK Steaua Boekarest versleet de laatste jaren veel hoofdtrainers. Wat maakt het zo'n moeilijke club om voor te werken? "Ik praat niet over de periode voor mijn komst. Dat vind ik niet netjes. Ik kan wel zeggen dat Steaua Boekarest de grootste en best georganiseerde club in Roemenië is. Onze goede Europese resultaten onderstrepen dit." Hoe verhouden de Roemeense en Nederlandse competitie zich ten opzichte van elkaar? "Vergelijken heeft geen zin. Op gebied van tactiek en management zijn het twee totaal verschillende competities. Ik denk wel dat de kracht van beide competities tot uiting komt in de Europese wedstrijden. Wij hebben de laatste paar jaar goede resultaten geboekt. Vergeet niet dat Steaua Boekarest de enige club is die zich negen keer op rij via play-offs voor de groepsfase van de Champions League of Europa League kwalificeerde. Dat tekent onze mentaliteit." Welke voetbalfllosofïe streeft u na? "Ik houd van totaalvoetbal, in de breedste zin van het woord." U staat ruim een half seizoen voor deze groep. Wat voor selectie heeft u tot uw beschikking? "We staan eerste in de competitie, met tien punten voorsprong. We overwinterden in Europa door als eerste te eindigen in een groep met VfB Stuttgart, FC Kopenhagen en Molde FK. Kortom, we hebben in de laatste zeven a acht maanden laten zien dat er veel kwaliteit aanwezig is en dat we - zeker Europees - zeer efficiënt kunnen spelen." De Roemeense competitie wordt pas hervat op 23 februari. Hoe heeft u zich voorbereid op het treffen met Ajax? "Dat is natuurlijk wel een nadeel voor ons. Ajax heeft al veel meer officiële wedstrijden in de benen, terwijl wij onze eerste echte wedstrijd van 2013 meteen aan de bak kunnen in Amsterdam. Maar goed, daar kan ik niets aan veranderen. We hebben ons zo goed mogelijk voorbereid." Wat is uw indruk van Ajax? "Ajax heeft een sterk collectief met veel kwaliteit. Dat zag ik in de loodzware groepsfase van de Champions League, waarin jullie knap derde werden." Welke status heeft het huidige Ajax in Roemenië? "Ajax is nog steeds een grote naam, een club die onder alle omstandigheden vasthoudt aan zijn filosofie. Daarvoor kunnen we met z'n allen alleen maar respect opbrengen. Vergeet niet dat onze landgenoot Stefan Kovacs twee keer op rij de Europa Cup 1 met Ajax won. Iedereen kent Johan Cruijff en alle andere grote spelers die ooit het Ajaxshirt droegen. Daarnaast speelden Cristian Chivu, Bogdan Lobont, George Ogararu en Nicolae Mitea ooit in Amsterdam. Maak je geen zorgen, ook het huidige Ajax is hier bij iedereen bekend." Wat verwacht u van de eerste wedstrijd in Amsterdam? "Het belooft een attractief duel te worden. Wij willen ons bij de beste zestien ploegen in de Europa League scharen en in deze eerste wedstrijd meteen een belangrijke stap zetten." Laurentiu Reghecampf stond Ajax Life te woord voordat hij in verband werd gebracht met omkoping. De winnaars van twee opeenvolgende duels ontmoeten elkaar in de achtste finales Tweede ronde: 14 februari en 21 februari: Napoli (Ita) - Viktoria Plzen (Tsj) BATE Borisov (WRu) - Fenerbahge (Tur) - Bayer Leverkusen pui) - Benfica por) Dynamo Kiev (Oek) - Girondins Bordeaux pra) Anzhi Makhachkala pus) - Hannover 96 pui) Newcastle U. png) - Metalist Charkov (Oek) Tottenham H. png) - Olympique Lyon pra) Internazionale (Ita) - CFR Cluj (Roe) Levante (Spa) - Olympiakos Piraeus (Gri) Atlético Madrid (Spa) - Rubin Kazan (Rus) Basel (Zwi) - Dnjepr Dnepropetrovsk (Oek) Zenit St. Petersburg pus) - Liverpool png) Ajax - Steaua Boekarest poe) Sparta Praag (Tsj) - Chelsea png) Vfb Stuttgart pui) - Racing Genk (Bel) Borussia Mönchengladbach pui) - Lazio (Ita) Achtste finales wonden gespeeld op 7 en 14 maart. Kwartfinales wonden gespeeld op 4 en 11 april. Halve finales wonden gespeeld op 25 april en 2 mei. Finaleisop 15mer' in de Amsterdam Arena De Deense lijstaanvoerder verloor in ploegen met veel voetballend vermo- Boekarest in de slotfase met 1-0 en gen. Zo bleek ook in de thuiswedstrijd speelde op de slotdag in eigen huis gelijk tegen VfB Stuttgart, die met 5-1 verlo- (1-1). "Steaua is een taaie tegenstan- ren ging. "De ploeg is vooral kwetsbaar der en speelt zijn thuisduels voor veel bij balverlies. Omdat ze als blok spelen, fanatiek publiek," stelt Ariël Jacobs, geven ze veel ruimte weg op de flanken. "Het is een efficiënte ploeg mettechni- Door hun niet al te orthodoxe manier sche spelers die bovendien fysiek sterk van verdedigen volgen ze blindelings zijn en over een uitstekende wedstrijd- hun directe tegenstander. Ik had het mentaliteit beschikken. Dat is ze bijge- idee dat ze zonedekking wilden hante- bracht door Laurentiu Reghecampf, die ren, maar dat de spelers dat niet kon jaren in de Duitse Bundesliga speelde." den toepassen." De voormalige legerclub opereert Terugkijkend op zijn eigen erva- uit een defensieve 4-1 -4-1 -stel ling ringen is er dus genoeg om voor te of 4-4-2. "Ze voetballen stevig, goed waarschuwen, maar hoeft een Ajax in georganiseerd en loeren op de coun- vorm zich geen zorgen te maken. "Ik ter," herinnert Jacobs zich. "Tegen heb Ajax veel aan het werk gezien in ons speelden ze met een of anderhalve de Champions League. Als de ploeg dat spits en hadden aan een halve kans niveau ook haalt tegen Steaua schat ik genoeg." de kansen voor een Europees vervolg Steaua heeft het echter lastigtegen in op zeventig procent." De basis van Steaua voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen VfB Stuttgart. Staand (van links naar rechts): Lukasz Szukala, Vlad Chichires, Florin Gardos en doelman Ciprian Tatarusanu. Gehurkt (van links naar rechts): Alexandre Chipciu, Christian Tanase, Alexandru Bourceanu, Raul Rusescu, Adrian Popa en lasmin Latovlevici.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 9