Het jaar van... de mentor Het jaar van... de nieuwkomer ajaxlife JAAROVERZICHT 29-12-2012 Wie is Michael Kinsbergen? Had deze vraag aan een willekeurige Ajaxsuppor- ter gevraagd voor 19 november, en het zou stil blijven. Of je had net die sup porter moeten treffen die ook bekend was met Nedstat, een Amsterdams soft warebedrijf dat aan het begin van deze eeuw onder leiding van Kinsbergen uit groeide van twaalf naar honderdvijftig medewerkers. Nu is Kinsbergen directievoorzitter van Ajax. Na anderhalf jaar zoeken heeft Ajax eindelijk een opvolger voor Rik van den Boog. De directie is compleet, met Mare Overmars als directeur voetbalza ken, Edwin van der Sar als opvolger van marketingdirecteur Henri van der Aat en financieel directeur Jeroen Slop nog op zijn post. En Kinsbergen dus aan het roer. Een fameuze voetbalcarrière had de 54-jarige Amsterdammer overigens niet. Hij speelde net als zijn opa en vader bij AFC. Tijdens zijn studentenjaren in Los Angeles leerde hij Johan Cruijff kennen, die bij de plaatselijke Aztecs speelde. Ajaxfan is hij wel al langere tijd. Zo was hij in 1987 aanwezig bij de Europacupfi nale tegen Lokomotiv Leipzig. Kinsbergen is een tussenpaus. Of een mentor. Hij moet Van der Sar de fijne kneepjes van het vak leren, zal vooral op de achtergrond opereren en als de tijd rijp is weer vertrekken. Wie is Michael Kinsbergen? De vraag zal ook over een paar jaar waarschijnlijk nog steeds moei lijk te beantwoorden zijn voor Ajaxsup- porters. De nieuwe directie: Jeroen Slop, Edwin van der Sar, Mare Overmars en Michael Kinsbergen. de mi colun len h( is- - vei :ld puinh Het vrouwenvoetbal kreeg in 2007 al een eredivisie, maar het duurde tot deze zomer totdat Ajax zich durfde te wagen aan een vrouwenteam. Waarom zolang gewacht, mag je je nu afvragen. Ajax Vrouwen leeft onder de suppor ters - met gemiddeld veertienhon derd toeschouwers per thuisduel - en spreekt tot de verbeelding met Oran jespeelsters als Anouk Hoogendijk en Daphne Koster. En misschien belang rijker nog: het is toegankelijk. Na elke wedstrijd volgt spontaan een signeer sessie en fotoshoot voor fans. Een van de populairste speel sters is toch wel Babiche Roof. De negentienjarige Hilversumse is vleu gelaanvaller, talentvol. En om eerlijk te zijn: met haar achternaam vallen ook gewoon leuke leuzen te maken. En vandaar ook spandoeken als 'The Roof is on fire' en 'Babiche, je hebt ons hart geroofd' op De Toekomst op menig vrijdagavond. Het enthousiasme voor Ajax Vrou wen is dus groot, de successen blijven echter nog uit. Ajax werd vanwege de vele (jeugd)internationals gezien als titelfavoriet in de BeNe League, maar wist zich uiteindelijk met grootse moeite te plaatsen voor de kampioens poule. In de BeNe League Orange werd de ploeg van trainer Ed Engelkes vierde. Toch mag de ploeg het na de win terstop opnemen tegen FC Twente, ADO Den Haag, PSV en de vier beste Belgische ploegen. De opluchting zal groot zijn. Het dak ging er vorige week vrijdag na de zege bij PEC Zwolle ongetwijfeld af. Of moeten we dan zeggen: the roof was on fire? Babiche Roof is een van de populairste speelsters van het eerste vrouwenteam van Ajax.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 5