16 Programma AJAX FOUNDATION Meet greet met Ajax 1 Voetbalclinics met Ajax-spelers Gratis pendelbus naar Ajax - SC Heerenveen En nog veel meer! R DE HELE FAMILY (of kijk op groot scherm bij Center Pares) 8 3 A?' (enterPares Kijk voor meer informatie op www.ajax.nl/centerparcs OPINIE 29-12-2012 ajaxlife Engelse dug-out Ajax Vrouwen 2013 WE VRAGEN HET... ^GON WIJ ZIJN AJAX. "JMiiiMtiii sulojmon' "De tijd van terugkijken is in volle gang. Een roerig jaar was 't. En dan heb ik het nog maar alleen over onze club. Het begon al meteen niet spectaculair. Na een onopvallende voorbereiding ging de wedstrijd om de Johan Cruijff schaal tegen PSV met 4-2 verloren. Afschuwelijk. De eerste competitiewedstrijd, een week later, tegen AZ werd gelijk. Inmiddels zijn we vol vertrouwen en loopt alles redelijk volgens schema. De Europa Leaguefinale is trouwens in de Arena... Ook niet onbelangrijk zijn alle organisatorische perikelen. Een hoogtepunt voor alle supporters was de benoeming van Ronald Pieloor in de bestuursraad van Ajax. Nooit eerder werd een functie op dit niveau vrijgemaakt voor een specialist uit supporterskringen. Eigenlijk was dit ook van toepassing op de nieuwe directie. Bij een topclub horen ook ex-topvoetballers in de leiding. Zowel in de raad van commissarissen (Theo van Duivenbode) als in de nieuwe directie (Mare Overmars en Edwin van der Sar) is dit na lang wachten alsnog in orde gekomen. We mogen dus ook op dit onderdeel met groot vertrouwen het nieuwe jaar inkijken. Als supportersvereniging willen we, met 92.000 leden, maatschappelijk betrokken zijn en werken bijvoorbeeld samen met de Ajax Foundation. Speciaal voor deze stichting werd twee weken geleden een kerstnummer uitgebracht, waarmee de club alvast een nummer 1-hit op muzikaal gebied scoorde. Met medewerking van Ajacieden uit alle geledingen van de club. Een mooi project waarvan de opbrengsten bijna volledig naar het goede doel gaan. Het is best leuk en ook wel grappig om spelers en coaches in een 'We Are The World'-setting een lied te zien zingen. Er zijn, zo op het eerste gehoor, geen echt grote muzikale talenten verloren gegaan, maar Ryan Babel doet toch een zeer bevlogen rap. Best jammer dat Gregory van der Wiel weg is, hij was de echte specialist op dit gebied. Iedereen een mooi 2013, met nog meer nummer 1-noteringen." j Geen gracht meer tussen spelers en supporters, maar a la Engelse stijl de reservebank In de tribune verwerkt. Dat zien we graag. De Arena ook. Er wordt al flink geklust. Na de winterstop zal het resultaat al te zien zijn. Vrouwenvoetbal leeft ook binnen Ajax. Gelukkig heeft de ploeg zich weten te plaatsen voor de kampioens poule in de BeNe League. Een halfjaar meedoen om spek en bonen had het project geen goed gedaan. Nu kan Ajax een gooi doen naar de titel. Zoals het hoortl Nieuwe directieleden, nieuwe commissarissen en een redelijk nieuw elftal: er is weer veel veranderd bij Ajax in een jaar tijd. De rust die nu heerst, moet in 2013 successen op alle fronten gaan opleveren. Ajax bracht in samenwerking met de SVA en Aegon een single uit. De opbrengsten gaan naar de Ajax Foundation. Hoe is deze 'kerstsingle' tot stand gekomen, Foundationdirecteur Simone Freling? "Door één persoon to noemen, doen we automatisch heel veel anderen tekort. Maar de basis van het idee kwam bij onze collega's van de media-afdeling vandaan, in oktober. Zij hebben het her en der in de week gelegd. Dankzij de enthousiaste reacties van andere mensen binnen en buiten de club werd het steeds groter, echt een project. De rap pers Darryl, Rbdjan en Ryan Babel hebben voor prachtige teksten gezorgd met een grote maatschappelijke inhoud." "Door de medewerking van supporters, spelers, speelsters, oud-spelers en medewerkers en BN'ers krij gen het lied en de clip een bepaalde uitstraling die past bij Ajax. Namelijk: ledereen is gelijk. Jong en oud, dik en dun, rijk en arm. Ongeacht afkomst of achtergrond. Wij proberen met Ajax al jaren uit te stralen dat voetbal van iedereen is, dat Ajax van iedereen is." "Mensen wilden belangeloos meewerken, ondanks hun vele inspanningen. Er volgde ook een bijdrage van de SVA en Aegon. Zij zijn beide heel maatschappelijk betrok ken. Dat alles garandeerde de haalbaarheid van deze unieke clip." De single stond na een dag al op nummer één in de iTunes-store. Wat gaat de Ajax Foundation doen met de opbrengst? "De Ajax Foundation is een stichting die zich inzet voor Sport, Gezondheid, Integratie en Educatie. De opbrengt van de kerstclip komt ten goede aan alle projecten die de Ajax Foundation ondersteunt." (SZ) 33 V y '/vf/

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 12