'IK BEN IN EEN JAAR TIEN KILO AANGEKOMEN ALLEEN MAAR SPIEREN' Het jaar van... pechvogel Nicolai Boilesen Nicolai Boilesen (20) speelde in 2012 wel geteld 27 minuten in het eerste elftal. Aan zijn slepende ham stringblessure lijkt nu echt een einde te komen. Een mono loog over een 'rot- jaar' met goede leer momenten. ajaxlife Energie 27 minuten INTERVIEW 4 Q 29-12-2012 lU Het plezier druipt er nu vanaf DOOR MIKE VAN DAMME op te zoeken. Na twee keer een terugslag ga je automatisch naden ken als je weer een keer explosief moet sprinten. Dan kun je met een professional praten, of je moet ver trouwen hebben in de mensen met wie je werkt. Als zij zeggen dat het veilig is om voluit te gaan, moet je ze geloven. En je moet goed naar je lichaam luisteren. Dat doe ik. Ik merk nu wel het verschil tussen een beetje stijfheid en of er iets mis is. Maar ik heb zeker wel angst gehad als ik mijn grenzen moest opzoeken. Meerdere malen." 2013 "Volgend jaar wordt mijn jaar. 2012 is gelukkig bijna voorbij. 2013 moet nog beter worden dan 2011. Dat was al een topjaar: we werden kampioen, ik speelde het EK met Denemarken onder 21 en debuteerde in het nati onale elftal. Dat was zeer bijzonder allemaal. Maar als ik fit ben, gaat 2013 ook goed worden." "Ik zal niet meteen alle wed strijden gaan spelen. Ik moet rus tig gebracht worden. Ik heb zestien maanden geen wedstrijden gespeeld. Dan ben je niet binnen een maand helemaal terug. Ik zal volgend sei zoen pas echt topfit zijn. Tot die tijd kan ik wel mijn bijdrage leveren aan de ploeg. Daar ben ik zeker van. Maar hoeveel wedstrijden ik ga spe len dit seizoen, dat is afwachten." "Ik ga niet mee naar Brazilië, maar met Jong Ajax naar Grieken land. Het heeft weinig zin om voor vier dagen trainen twee keer tien uur in het vliegtuig te zitten. Ik vind het niet erg. Ik vind het al lekker dat ik weer mag spelen. Het plezier druipt er vanaf, net als toen ik klein was." "Zestien maanden vragen men sen dagelijks hoe het met mijn ham string gaat. Ik moet het misschien wel tien keer per dag zeggen. Na al die tijd word je daar wel een beetje moe van. Waar ik liever over praat? Over andere dingen dan blessures. Je kunt gerust met me over voetbal praten. Het gaat met de club immers goed. We doen nog volop mee om het kampioenschap, kunnen het komende halfjaar weer gaan vlam men. Maar liever geen vragen meer over mijn hamstringblessure." "Ik denk dat ik meer met fysiothe rapeut Pim van Dord heb getraind sinds ik bij de A-selectie zit dan met de groep. Sommige dagen was de energie echt weg. Er zaten veel rot dagen tussen, waarvan ik niet eens weet hoe ik ze door ben gekomen. Op de automatische piloot, denk ik. Ik heb veel naar huis gebeld, en heb ook veel steun aan mijn vriendin. Zij was professioneel handbalster, maar is gestopt vanwege een knie blessure. Zij weet dus hoe het is om lang geblesseerd te zijn. We begrij pen elkaar, steunen elkaar." Zijn enige 27 minuten in het eerste elftal in 2012 speelde Boilesen tegen Manchester United. "Ik kan nu weer lachen. Het gaat ook beter. Ik heb geen pijn. Van de laatste zestien maanden heb ik er twaalf rondgelopen met pijn. Ik kon niet autorijden, geen trappen lopen. Het duurt lang, maar ik merk dat ik nog steeds vooruitga. Het is heerlijk om weer op het veld te staan. Voor mijn blessure dacht ik daar helemaal niet over na. Ik leefde van de ene naar de andere wedstrijd. Nu besef ik veel meer hoe mooi het is om te mogen trainen. Ik geniet er elke dag van." "Het blijft wel lastig om de grens "Eind november heb ik een trai ningsprogramma voor de laatste zes weken van mijn revalidatie gehad van een Zweedse professor die gespecialiseerd is in hamstrings. Dat programma werkt goed. Ik hoop dat ik me na de winterstop echt kan richten op het spelen van wedstrij den. Ik train nu al een tijdje met de groep mee, alleen de partijen sla ik over. Ik train wel op explosiviteit, maar gecontroleerd. Ineens achter iemand aan sprinten is toch wat anders. Ik hoop dat na de winterstop wel te kunnen." "Ik ben via de club in contact gekomen met die Zweedse profes sor. Ik heb in totaal vijf keer een terugslag gehad. Soms grote, soms kleine. De laatste keer, eind okto ber, hadden we iets van: we moeten misschien iets anders proberen om die laatste stappen wel te kunnen maken. Het ging vaak mis als ik mee wilde gaan doen met partijvormen." "Die professor heeft hele goede hoop, hij zegt dat het goed komt. Het probleem is dat een van mijn spieren in mijn hamstring niet goed werkt, waardoor de andere spieren dat moeten compenseren. Dat lukt geworden en ken mijn lichaam nu ook een stuk beter." "Ik heb mijn lichaam sterker kunnen maken. Ik ben in een jaar tien kilo aangekomen, alleen maar spieren. Mijn lichaam is mannelij ker geworden. Ik hoop dat het me uiteindelijk voordeel oplevert. Ik mocht wel wat sterker worden om beter de duels in te gaan. Ik heb mijn tijd toch nog goed kunnen benutten." "Ik heb ook wel geleerd dat voetbal belangrijk is, maar niet het allerbelangrijkste. Ik leef voor voet bal, heb als jonge jongen mijn fami lie achtergelaten om naar Ajax te gaan, maar een goede gezondheid is belangrijker." Nicolai Boilesen hoopt in 2013 weer de nodige speelminuten te maken. wSmÊMsi' niet op de zwakke plekken, vlak bij de pezen. Die ene spier moet wakker worden. Het is gelukkig geen zenuw probleem. Dat is getest. Ik was voor die test wel nerveus. Het had ook het einde van mijn carrière kunnen betekenen. Gelukkig is dat niet zo. Ik heb nu een programma met twin tig oefeningen, waardoor die spier weer moet gaan meewerken." "Ik heb in 2012 27 minuten gespeeld in Ajax 1. Tegen Manchester Uni ted. Dat is niks hè? Het is een rotjaar geweest. Natuurlijk heb ik ook nage dacht of het verstandig is geweest om tegen United te spelen. Ik had drie dagen eerder al met Jong Ajax zestig minuten gespeeld. Dat ging goed. Ik wilde natuurlijk zelf graag spelen, tegen een topclub, op mijn verjaardag. Maar als de experts had den gezegd dat het niet kon, had ik het natuurlijk niet gedaan. Het was uiteindelijk een duur cadeau." "Op dat moment was het fan tastisch. Het was heerlijk om weer op het veld te staan. Als ik terug kijk, had ik die wedstrijd natuurlijk nooit mogen spelen. Ik ga niemand de schuld geven. Het ligt achter me. Ik wil liever vooruitkijken. En ik heb veel geleerd: ik ben mentaal sterker

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 10