Expositie Johan Cruijff in Amsterdam Museum geopend Nienke Spaan wint meet and greet met aanvoerder Ajax KORTING LEDEN SVA FANZONE 4 K ajaxlife 13-12-2012 1Ü Het doet het altijd goed op verjaardagen: een persoonlijke anekdote over Johan Cruijff. Het doet het ook goed in een museum: het Amsterdam Museum heeft een expositie over Cruijff en fans: Johan ik. Nienke Spaan was naar eigen zeggen al fan van Siem de Jong voordat de Ajacied twee belangrijke doelpunten maakte in de kampi oenswedstrijd tegen FC Twente. Als lid van Ajax Jonge Schare won ze een meet and greet met De Jong, aanvoerder van Ajax en ambassadeur van Ajax Jonge Schare. Ajaxmomenten Leden van de Supportersvereniging Ajax krijgen 25 procent korting op de tentoonstelling Johan ik. Daarvoor heb je alleen je club card (Ajax Life, Ajax Jonge Schare of Ajax Kids Club) mee te nemen en bij de kassa te laten zien. De tentoonstelling duurt tot en met 12 mei 2013. Johan en jij? Onder belangstelling van aardig wat media zet Johan Cruijff een van zijn persoonlijke prijzen in een vitrine in het Amsterdam Museum. DOOR MIKE VAN DAMME Op vrijdag 7 december opende Johan Cruijff de tentoonstelling zelf. De 65-jarige Amsterdammer zette enkele prijzen die hij heeft gewonnen in een vitrine, en ging, geheel in stijl, met enkele gasten op de foto. Of hij dat erg vond, werd hem gevraagd. Nee, luidde zijn antwoord. Anders had hij het niet gedaan. Het kost niets. Het klinkt logisch. De tentoonstelling is eigenlijk een bundeling van anekdotes van anderen over hun (vaak vluchtige) ontmoeting met Cruijff. Op een oproep van het Amsterdam Museum aan onder andere Ajaxfans om hun persoonlijke verhaal op te schrijven, werd massaal gereageerd. Nog altijd kunnen mensen hun eigen anekdotes vertellen. Niet voor op de tentoonstelling, maar wel voor op de website van het Amsterdam Museum. Het verzamelen gaat dus gewoon door. Een wandeling met Siem de Jong DOOR RICARDO VAN LOON Voor de wedstrijd Manchester City - Ajax riepen we leden van Ajax Jonge Schare op een wedstrijdverslag in te sturen. De schrijver van het beste verslag won een meet and greet met Siem de Jong. De jury had het moei lijk, maar uiteindelijk kwam Nienke als winnares uit de bus. Daardoor kon ze onder andere vragen naar Siems ambities in het Nederlands elftal, wat veel gelach opleverde. Al lopend over De Toekomst voe ren de twee een gesprek. De Jong: "Ik ben al blij dat ik telkens bij de voorselectie van Oranje zit, maar ik hoop er een keer definitief bij te komen." Op dat moment loopt Christian Eriksen voorbij, die het niet kan laten zich met het gesprek te bemoeien. "Ik zit altijd bij de definitieve selec tie," grapt de Deen. Waarop De Jong reageert: "Als ik Deen zou zijn, was ik al aanvoerder van het nationale elftal." Na een uitgebreide kennismaking en een korte rondleiding over De Toekomst, komt er voor Nienke een einde aan de meet and greet met De Jong. Er worden uiteraard nog wat foto's gemaakt en Nienke wenste De Jong succes voor de wedstrijd van komend weekeinde. De meet and greet is slechts een van de unieke Ajaxmomenten waar leden van Ajax Jonge Schare kans op maken. Ajax Jonge Schare heeft wekelijks prijsvragen waarbij leuke prijzen en unieke Ajaxervaringen te winnenzijn. Heb je bijvoorbeeld altijd al in een vol stadion het veld van de Amsterdam Arena op willen lopen? Geef je dan op als ballenjongen/ meisje of vaandeldrager. Aan het lidmaatschap van Ajax Jonge Schare hangen natuurlijk allerlei exclusieve voordelen. Zo kun je voor elke thuiswedstrijd van Nienke Spaan en Siem de Jong wandelen over De Toekomst tijdens de meet and greet. Ajax kaarten kopen via de 'laatste kaartenactie' met kortingen die kunnen oplopen tot wel zestig procent. Verder maak je wekelijks kans op prijzen en kun je jezelf opgeven voor allerlei evenementen. Ben jij lid van Ajax Jonge Schare? Wil jij net als Nienke een meet and greet met een speler winnen, of pro fiteren van alle andere voordelen die het lidmaatschap biedt? Bezoek dan geregeld onze website www.ajaxjon- geschare.nl en houd onze Facebook- pagina (facebook.com/ajaxjonge- schare) in de gaten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 12