Eyong Enoh hoopt weer spelritme op te kunnen doen Eyong Enoh (26) was tegen Manchester City twee keer met succes het laatste slot op de deur. Met een middenveld met twee con troleurs ging het tegen Borussia Dortmund echter fink mis. 1 O CHAMPIONS LEAGUE XU 29-11-2012 ajaxlife Knieschijf Middenveld 'Ik moet veel spelen om belangrijk te worden' DOOR MIKE VAN DAMME andere keer. Ik sta er nog steeds achter hoe we het hebben ingevuld," aldus De Boer. Enoh gelooft overigens niet dat het de laatste keer is dat hij en Poulsen samen hebben gespeeld. "Vorig seizoen heb ik ook met Vurnon Anita samen op het middenveld gestaan tegen PSV. Toen wonnen we met 2-0. Het kan dus ook goed uitpakken. Het ligt aan de vorm die wij hebben, en aan de tegen stander. Maar of we zo ook in Madrid gaan spelen, is aan de trainer." Dat Ajax waarschijnlijk is overge leverd aan Borussia Dortmund wat de derde plaats in de groep betreft, beseft Enoh ook. Hij spreekt momenteel dan ook liever over de competitie. "We wil den overwinteren in de Champions League, dat is niet gelukt. Nu moeten we ons best doen om ons te kwalifice ren voor de Champions League van volgend jaar. Het is heel belangrijk voor het team om in dit toernooi te blijven meedoen. Het is de beste leer school. Alleen moeten we nu ook zor gen dat we de vorm die we tegen City hadden, laten zien in de eredivisie. We hebben het elk jaar lastig in de eerste fase van de competitie. Hoe dat kan? Door het drukke programma en omdat de nieuwe spelers toch ingepast moe ten worden. Dat heeft tijd nodig. En die krijgen we door het programma juist haast niet. Ik hoop dat we het nu eerder op de rit krijgen, en niet pas vanaf de winterstop." Dat kan als Ajax zaterdag weet te winnen van PSV. Het gat met de Eind- hovenaren is dan slechts drie punten, en het gat met de mogelijke nieuwe koploper (bij winst FC Twente of Vitesse) bedraagt dan maximaal vier punten. Laten we het over Enoh zelf hebben. De Kameroener is eigenlijk pas net aan zijn seizoen begonnen. In de zomer raakte hij bij een interland van Kame roen geblesseerd aan zijn knie. Na het oefenduel met Guinea had de midden velder ineens last van het gewricht; hij bleek een fractuur in zijn knieschijf te hebben. Hij miste daardoor de eerste negen competitiewedstrijden en de eerste twee duels in de Champions League. Al met al kwam hij dit seizoen pas zes keer in actie, waarvan vier keer als invaller. Naar eigen zeggen zit hij nu op tachtig procent van zijn kunnen. "Ik moet nog wedstrijdritme opdoen. Dat is voor een type speler als ik heel belangrijk. Misschien dat een spits na maanden afwezigheid alleen een keer op doel hoeft te schieten om het goede gevoel terug te hebben, ik moet het van de duels hebben, van mijn explosivi teit. Als je dan geen ritme hebt, kom je Dat tegenstander Sven Bender zijn neus had gebroken, was Eyong Enoh helemaal ontgaan. Tijdens het echec van de Amsterdamse ploeg tegen Borussia Dortmund (1-4) tikte de Kameroener toch echt - zij het per ongeluk - het gelaat van de Duitse middenvelder aan, in de 62ste minuut. Bender ging met een bebloede (en later bleek een gebroken) neus van het veld. Enoh zelf hield een snee in zijn elle boog over aan de botsing. Vandaar ook de verwarring. Een tik tegen een neus levert vaak niet dat soort schade op. "Ik dacht dat ik zijn knie had geraakt, ofzo. Maar hij heeft zijn neus gebroken? Ver velend. Zulke dingen gebeuren soms helaas tijdens een duel." De ongelukkige tik paste wel een beetje in de avond die Enoh beleefde. Zijn eerste basisplaats dit seizoen in de Champions League leverde hem wei nig succes op. Hij pakte een gele kaart, deed mee aan het slordige balverlies en zag Dortmund ijzersterk counteren en de weinige kansen bijna allemaal benutten. "Het was een zware avond, tegen een hele goede ploeg," blikt Enoh terug. Een dag na het duel ging aan de training een lange evaluatie van de wedstrijd vooraf. "We hebben vooral niet goed genoeg gereageerd op bal verlies. We waren niet scherp genoeg, zaten er niet bovenop. Dat Dortmund een topploeg is, mag geen excuus zijn voor de fouten die wij maakten." En dus moet het tegen Real Madrid beter. Al zal het in Bernabéu dan als nog een hels karwei worden een punt te halen. Aan een gelijkspel heeft Ajax overigens niet veel. Alleen bij winst is de ploeg zeker van de derde plaats en overwintering in Europa. Een meer realistisch scenario is dat Manchester City niet wint bij Borussia Dortmund en de Amsterdammers zich zo weten te plaatsen voor de Europa League. Vraag is of De Boer in Madrid weer wil experimenteren met twee controleurs en een nummer tien, waar het huidige Ajaxsysteem juist draait om twee aan vallend ingestelde middenvelders. De trainer liet na Ajax - Dortmund weten met Poulsen en Enoh zowel Mario Götze als Ilkay Gündogan uit te wil len schakelen. Gündogan, de man van Enoh, was het duel vrij onzichtbaar. "De ene keer loopt het beter af dan de

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 9