X 'ALS JE HIER WAT GELEERD HEBT, VOEL JE JE ZEKERDER' Ajax Camps Clinics: doortrainen in de kerstvakantie Ajax organiseert sinds mei 2010 meerdaagse voetbalkampen voor kinderen van zes tot en met zestien jaar, onder de naam Ajax Camps Clinics. Voor de komende kerstvakantie zijn nog een paar plekken beschikbaar. Techniektrainer Ronald de Boer gaat alvast in op de oefenstof. WIN DEELNAME CLINIC ajaxlife 8 ACHTERGROND 29-11-2012 ,EGON Ronald de Boer doet een oefening voor tijdens de Ajax Camps Clinics. De deelnemers luisteren aandachtig. 'Kinderen voelen zich even een echte Ajaxspeler' DOOR SANDER ZELDENRIJK Ronald, wat wordt er getraind tijdens zo'n clinic? "We willen de kinderen zo dicht mogelijk bij de Ajaxfilosofie brengen en laten zien hoe er bij Ajax - en dus ook bij het eerste elftal - wordt getraind. Natuurlijk wel op een minder niveau, maar de insteek is wel hetzelfde. We willen de kinderen echt iets aanleren, maar plezier is het belangrijkste. Omdat we nu met de visie van Johan (Cruijff, red.) in de opleiding individueler bezig zijn, werken we in kleinere groepjes om bepaalde aspecten van het voetbal te verbeteren. Dat kan een lange pass zijn, afwerken, sprintsnelheid, koppen, noem maar op. Allemaal oefeningen om het niveau van onze spelers te verbeteren. Die oefeningen zijn nu verpakt in begrijpelijke trainingsvormen voor Ajax Camps Clinics." Krijgen de kinderen training van de jeugdtrainers van de Ajax- teams? "Nee, de training wordt verzorgd door jonge ambitieuze jeugdtrainers uit de regio. Zij hebben allen een trainersdiploma en zijn daarbij door Ajax gecertificeerd. Hiervoor hebben ze een specifieke opleiding gehad. Ze zijn getraind om het beste uit de kin deren te halen." Waar legde jij de basis voor jouw succesvolle sportieve loopbaan? "In mijn tijd mocht je op je zesde offi cieel nog niet lid worden van een club. Dat kon pas als je zeven was. Maar mijn vader was als speler en jeugdtrai ner een goede bekende bij de plaatse lijke amateurclub. Daardoor konden Frank en ik al eerder meedoen. We waren altijd met de bal bezig en sta ken ook boven de jongens van zeven jaar oud uit. Onze vader gaf ons thuis eigenlijk al oefeningen mee. Tegen de garagedeur schieten en weet ik veel wat nog meer." Ouders moeten betalen voor Ajax Camps Clinics. Wat mogen zij verwachten voor die investering? "Als kind waan je je even een Ajax speler. Het maakt echt indruk. Als je dit op een veldje in Amstelveen doet, is het toch net even anders. Daarnaast leren kinderen denken in groepspro cessen, leren ze sterk te zijn, menta liteit, onderlinge communicatie. Alles helpt en draagt bij aan hun verdere ontwikkeling. Als je hier wat geleerd hebt, voel je je zekerder, heb je meer vertrouwen en ga je leuk terug naar je eigen team. Juist omdat de jeugd steeds minder op straat speelt, is het goed dat dit soort clinics er zijn. Kin deren hebben nu veel meer afleiding om uit te kiezen. Wij moeten die kin deren dit ook aanbieden." In hoeverre zijn de clinics ver kapte talentendagen? "Dat is niet de insteek. Ajax wil die kinderen gewoon een paar leuke dagen aanbieden. Dat ze weggaan met een smile en weer wat geleerd hebben. Maar als er een talent tussen loopt, zou je wel gek zijn om dat niet door te geven. De talentendagen zien we bij Ajax echt als iets aparts." Tijdens de komende kerstvakantie zijn er wederom meidenclinics, keepersclinics en jullie gaan meer doen met de Adidashal? "Ja, dat is natuurlijk geweldig. Kin deren van zes tot en met tien die in de winter buiten moeten trainen, is natuurlijk een drama. Dat gaat ten koste van de trainings kwaliteit. Als die hal toch leeg is, kun je daar zo goed gebruik van maken. Dat is echt een verademing. Je kunt alle oefeningen blijven doen." In het promotiefilmpje zien we spelers als Siem de Jong, Kenneth Vermeer en Lesley de Sa meetrai- nen. Zijn die er normaliter ook bij? "Meestal niet, maar soms valt een cli nic samen met een training van Ajax en dan vragen we sommige spelers natuurlijk wel even om hun gezicht Ronald de Boer: 'Ajax wil die kinderen gewoon een paar leuke dagen aanbieden.' te laten zien. Die kinderen vinden dat geweldig. Dat geeft nog meer body aan zo'n clinic. Zelf doe ik het ook graag. Als er bekende spelers aanwe zig zijn, zie je al die kinderen stralen." Herkennen ze je nog? "Vaak zijn het de moeders die op de foto willen. Bovendien mogen de kin deren op zo'n moment vragen stellen en dat is gewoon heel leuk. Dan rea liseren ze pas wat ik heb bereikt. Ze weten veel van voetbal, maar hebben mij niet zien spelen. Ze weten meestal wel dat ik bij Ajax heb gespeeld, maar niet dat ik bij FC Barcelona heb gespeeld of hoeveel interlands ik ach ter mijn naam heb staan." Wil jij je kind of jezelf kans laten maken op gratis deelname aan een van de clinics die in de kerstvakantie plaatsvinden? Beantwoord dan de volgende vraag: hoeveel interlands speelde Ronald de Boer? Mail je antwoord naar prysvraag@ajaxlife.nl onder vermelding van 'Camps&Clinics'. Vergeet niet je lidnummer te vermelden. Surf naar www.ajaxcampsenclinics.nl voor meer info, deelnamekosten en data.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 7