'STAALTJE EFFECTIVITEIT GEZIEN VAN DORTMUND' 'HAD NU GRAAG AL MEER DAN HONDERD DUELS GESPEELD' Paspoort Eyong Enoh ajaxlife AJAX MOET VERDEDIGEND BETER BIJ DE LES ZIJN Al vijf keer was Ajax redelijk kansloos tegen Real Madrid. De laatste groepswedstrijd spelen de Amsterdammers in Bernabéu. Het duel met Borussia Dortmund bewijst dat elk foutje kei hard wordt afgestraft. ff] Stelling Facebook Uitstralen Uitslagen Champions League De teller competitiewedstrijden bij Ajax staat voor Eyong Enoh momenteel op 97. Daarnaast heeft hij nu 146 offici ële wedstrijden in Ajax 1 gespeeld. Twee mijlpalen kunnen komende weken dus worden gehaald. CHAMPIONS LEAGUE 4 4 29-11-2012 XX "Ik denk dat we vandaag een staal tje effectiviteit hebben gezien." Met die woorden begon Ajaxtrai- ner Frank de Boer de persconfe rentie na afloop van Ajax - Borus sia Dortmund. "Ze zijn in de eerste helft drie keer rond onze zestien geweest, en hebben drie keer gescoord." Bijna alle statistieken waren in het voordeel van Ajax. De Amster dammers hadden 67 procent van het balbezit, en creëerden vol gens de officials van de Uefa twee keer zoveel kansen. Toch was de 4-1-nederlaag tegen de Duitse kampioen niet onverdiend te noe men. Het is een wijze les, op weg naar het laatste Champions Leagueduel van dit seizoen. Real Madrid zal in eigen huis waarschijnlijk niet minder slagvaardig zijn. En dus zal Ajax zelf ook effectiever moe ten zijn. De Boer: "We hebben veel te weinig gedaan met het balbe zit. We hadden geen stootkracht. Daarnaast gaven we de goals te gemakkelijk weg. Dat verwijt ik ons. Drie van de vier goals waren zeker te voorkomen. We zullen beter moeten verdedigen tegen dit soort teams. Alles moet klop pen, ook op de kleine momenten. Dat is de belangrijkste les." Ajax kreeg deze Champions Leaguecampagne al twaalf doel punten tegen. Van Real Madrid werd eerder dit seizoen ook al met 4-1 verloren in de Amsterdam Arena. Een overwinning in Madrid valt gezien het kwaliteitsver schil niet te verwachten. En dus zal ook het duel Dortmund - City van belang zijn voor Europese overwintering. De Boer: "Win nen van Madrid wordt best lastig. Elke tegenstander heeft het daar moeilijk. Maar we gaan onze huid zo duur mogelijk verkopen. Dort mund kan ons helpen door gelijk te spelen of te winnen. Dat zou mooi uitkomen. We hopen dat het gaat gebeuren." (MvD) middenvelders, om ze wendbaarder te maken en de reactiesnelheid te verbe teren. De Boer passte de bal in, riep een kleur die bij een van de drie doel tjes om de spelers heen hoorden, en de spelers moesten de bal de juiste kant op spelen. Bij Siem de Jong verliep het soepel, bij Enoh een stuk minder. Hij gaf niet op, wat zowel gelach als bewondering opleverde langs de lijn. "Voor mij was het echt een nieuwe oefening, Siem heeft het in de jeugd ook gedaan. En het kort draaien is niet een van mijn kwaliteiten. Maar ik heb De Boer gezegd dat het een goede oefening is en dat ik deze nog wel vaker wil doen. Dan word ik er vanzelf beter in." Beter worden, het is momenteel zijn belangrijkste doel. Hij is fit, maar de vorm moet nog komen. En daar voor is wedstrijdritme belangrijk. "Ik ben nu voor tachtig procent fit. Ik hoop tegen de winterstop tegen de honderd procent aan te zitten, zodat ik in de tweede seizoenshelft echt belangrijk kan zijn voor het team." Gaat het Ajax lukken om te overwinteren in Europa? Discussieer mee op onze facebookpagina. Ga daarvoor naar ajax.li/overwinteren soms te laat, maak je een overtreding in plaats van dat je de bal afpakt. Ik moet spelen om weer beter te worden." Tegen Dortmund werd Enoh na 63 minuten gewisseld, tegen Roda JC kwam hij helemaal niet in actie. Het wedstrijdverloop liet dat niet toe. Waar verdediger Toby Alderweireld vanwege lichte klachten werd gewisseld, bracht De Boer verder aanvallers in om een 1-O-achterstand om te buigen. Aan een extra controleur was geen behoefte. Het aantal speelminuten neemt dus maar mondjesmaat toe. De con currentie is er dan ook niet veel min der op geworden voor Enoh na het vertrek van Vurnon Anita. Ajax haalde Poulsen transfervrij op bij het Franse Evian. De Deen - die overigens in de media het boetekleed aantrok voor de eerste Dortmundtreffer en na rust werd gewisseld voor Lasse Schone - speelde tot nu toe vijftien wedstrijden en kreeg zelfs na zijn matige optreden tegen Dortmund de voorkeur in Kerk- rade. Enoh wil niet spreken van een con currentiestrijd met Poulsen. "Concur rentie betekent dat er twee partijen zijn. We behoren tot hetzelfde team. We moeten dus complementair aan elkaar zijn; moeten elkaar aanvullen, versterken. Dat doe je door in vorm te zijn. Dat houdt de ander scherp en maakt het voor de trainer ook moeilij ker om een keuze te maken." Poulsen of Enoh, het is niet alleen voor De Boer een lastige keuze. Als Ajaxsupporter valt het ook niet mee om te kiezen. Poulsen straalt rust uit, heeft de nodige internationale erva ring, maar gaat soms - zoals tegen Dortmund - opzichtig in de fout. En dan Enoh. Hij is voor velen een held en een kwelling in een. Hij maakt iets los met zijn explosieve spel, met zijn inzet. Maar ook hij kan knullig balver lies lijden. Meer dan bij andere spelers lijkt dat op de tribunes ingecalculeerd te worden. De Kameroener weet niet zo goed hoe de supporters hem zien. "Ik ben te gefocust op het spel. Ik ben te druk bezig. Ik weet dus ook niet of ik uit straal dat ik keihard werk. Ik weet alleen dat ik wil winnen. Voor de fans, maar nog meer voor het team. Ik houd van winnen. Soms iets te veel, waar door ik te agressief een duel inga. Maar ik vind verliezen vreselijk." Het is die mentaliteit die hem siert. Ook tijdens trainingen. Zoals bij de oefening die De Boer enkele weken geleden uit de kast haalde voor zijn Doel. 1 O 0 1 2 1 1 O O Eyong Enoh in een onschuldig duel met Sven Bender, tijdens Ajax - Borussia Dortmund. Geboren: 23 maart 1986 (te Kumba, Kameroen) Debuut Ajax: 21 september 2008 (Feyenoord - Ajax 2-2) Palmares: Landskampioenschap 20112012 Nationale Supercup 2007,2010 Seizoen Club Wed. 2004/2005 MagusaTG SK 36 2005/2006 Türk Ocagi Limasol 0 2006/2007 Ajax Cape Town 6 2007/2008 Ajax Cape Town 27 2008/2009 Ajax 25 2009/2010 Ajax 41 2010/2011 Ajax 45 2011/2012 Ajax 29 2012/2013 Ajax 6 Porto - Dinamo Zagreb 3-0 Dynamo Kiev - Paris SG 0-2 Schalke 04 - Olympiakos Piraeus 1-0 Arsenal - Montpellier 2-0 Zenit St. Petersburg - Malaga 2-2 Anderlecht - AC Milan 1-3 D Ajax - Borussia Dortmund 1-4 Manchester City - Ajax 1 -1 1Borussia Dortmund 2. Real Madrid 3. Ajax 4. Manchester City 5-11 10-5 5-8 11-8 5-4 7-12 5-2 7-10 Nordsjaelland - Shakhtar Donetsk 2-5 Juventus - Chelsea 3-0 BATE Borisov - Lille 0-2 Valencia - Bayern München 1-1 Benfica - Celtic 2-1 Spartak Moskou - FC Barcelona 0-3 CFR Cluj - Sporting Braga 3-1 Galatasaray - Manchester United 1-0 Dinsdag 4 december Real Madrid - Ajax Borussia Dortmund - Manchester City Eyong Enoh maakte op 21 september 2008 zijn debuut voor Ajax, tegen Feyenoord. Enoh is er niet echt mee bezig. "Honderd competitiewedstrijden is ook niet echt veel voor de tijd dat ik nu bjj Ajax zit," stelt hij- De middenvelder maakte zjjn debuut in september 2008 en is dus met zjjn vijfde seizoen in Amsterdam bezig. "Ik heb een paar blessures gehad onderweg. Om eerljjk te zjjn had ik nu graag al meer dan honderd competitieduels gespeeld. Al kan lang niet iedere speler zeggen dat hjj honderd keer in de eredivisie heeft gespeeld, of 150 keer bij Ajax." Het gaat de Kameroener momenteel niet om hoeveel duels hij achter zich heeft liggen in Amsterdam, maar hoeveel er nog in het verschiet zitten. Zjjn contract loopt in 2015 af. Natuurlijk denkt ook Enoh aan een carrière in bijvoorbeeld Engeland of Spanje. "Dat zal elke speler doen. Maar ik ben daar nu niet mee bezig. Ik moet eerst helemaal fit zjjn, mijn ritme terug krjjgen en dan een basisplaats veroveren bij Ajax. Daarna zien we wel."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 10