M' D w Nog steeds goede papieren voor Europese overwintering 1 O CHAMPIONS LEAGUE XU 15-11-2012 ajaxlife Ajax leeft nog steeds na vier duels in de groep des doods. De ploeg dwingt respect af in Europa, maar wil meer: overwintering in Europa. Oogsten Uitslagen Champions League -S 'Zal spannend worden tegen Dortmund' DOOR MIKE VAN DAMME Het had iets tegennatuurlijks, de situatie waarin Siem de Jong na Manchester City - Ajax belandde. De aanvoerder was net voor Ajax TV het gelijkspel aan het analyseren, toen Yaya Touré achter hem ging staan. Yaya Touré, de middenvelder die twee jaar geleden voor 32 miljoen euro verkaste van het grote FC Barcelona naar Manchester City. Yaya Touré, de voetballer die in Engeland naar verluidt zestien miljoen euro per jaar verdient. Hij was het die even wilde grappen met een nuchtere jongen uit de Achterhoek, de onervaren aanvoerder van Ajax. Alsof ze al jaren geduchte tegenstanders waren. Of De Jong de speler was die twee keer scoorde die avond in het Etihad Stadium, vroeg Touré zich hardop af. De vraag zal retorisch bedoeld zijn, gezien zijn lachje. Daarna liep hij verder richting de garage van het stadion, aan het einde van een verder verlaten hal. Het onderonsje van Touré en De Jong zegt genoeg over de nieuwe status van de Amsterdamse ploeg in Europa. Ajax is niet meer die gevallen topclub van weleer, maar de club die weer omhoog krabbelt en tegenstanders pijn kan doen. Een club die respect afdwingt. Borussia Dortmund kon er bijna over meepraten, zelfs Real Madrid moest in Amsterdam na de 2-1 van Niklas Moisander kortstondig op de pijnbank. En Manchester City wist over twee duels slechts een schamel puntje te halen. Na vier wedstrijden in de groep des doods is Ajax nog springlevend als het om Europese overwintering gaat. Zowel in Amsterdam als in Manchester zullen weinigen vooraf hebben gedacht dat Ajax boven de Engelse kampioen zou komen te staan, met overigens niet Real Madrid maar Borussia Dortmund als koploper. Maar wat koopt Siem de Jong eigenlijk voor het grappige gebaar van Touré? Wat koopt Ajax voor het respect dat het in de afgelopen Europese campagnes heeft verzameld? Nog niet veel. Leuk, de gelijkspelen tegen Lyon vorig jaar, Ajax lag wel uit de Champions League. Mooi, de zege op Manchester United in de Europa League, het betekende alsnog het einde van het Europese avontuur. Het is boven verwachting, de vier punten tegen Manchester City, maar nu moet de ploeg nog oogsten. De Jong moet zorgen dat hij na de winterstop nog Europees speelt, en dat Touré naar hem kijkt vanuit zijn - vast immense - woonkamer. Daarvoor moet tegen Borussia Dortmund wederom een goed resultaat worden neergezet. En dat gaat niet meevallen, realiseerde Frank de Boer zich. Hij bom bardeerde de Duitse ploeg in Engeland tot een van de titelkandidaten in het kampioenen bal, ingegeven door de laatste resultaten. Dortmund is na vier duels de enige ongeslagen ploeg in groep D. Thuis werd van Ajax en van Real Madrid gewonnen, in Bernabéu en in Manchester werd een punt gepakt. Een punt in Amsterdam is genoeg voor de ploeg van Jürgen Klopp om zeker te zijn van overwintering in het kampioenenbal. Voor Ajax kan een punt ook genoeg zijn voor Europese overwintering, mocht Real Madrid Manchester City in het Etihad Stadium op de pijnbank leggen. Het vertrouwen in Duitsland mag groot zijn, dat bij Ajax ondanks de mindere resultaten in de eredivisie ook. Zo stelt Niklas Moisander: "We hebben vertrouwen. Dortmund is momenteel misschien beter dan in de eerste wedstrijd, maar wij zijn ook verder. Het zal een spannende wedstrijd worden. Als we thuis van City weten te winnen, kunnen we dat ook van Dortmund." Al weet ook Moisander dat er een groot verschil zit tussen de Duitse en Engelse kampioen. De ploeg van Jürgen Klopp is een hecht team. "In de thuiswedstrijd zagen we al dat City niet echt een team is. Het is moeilijk voor een trainer om de ploeg bijeen te houden als er zoveel sterspelers zijn. Dat heeft José Mourinho knap gedaan bij Real Madrid. Maar wij vormen ook een hecht team. De sfeer Dynamo Kiev - FC Porto 0-0 Paris SG - Dinamo Zagreb 4-0 Schalke 04 - Arsenal 2-2 Olympiakos Piraeus - Montpellier 3-1 Anderlecht - Zenit St. Petersburg 1-0 AC Milan - Malaga 1-1 Manchester City - Ajax 2-2 Real Madrid - Bor. Dortmund 2-2 1Borussia Dortmund 4-8 2. Real Madrid 4-7 3. Ajax 4-4 4. Manchester City 4-2 6-4 10-7 6-9 Chelsea - Shakhtar Donetsk 3-2 Juventus - FC Nordsjaelland 4-0 Valencia - BATE Borisov 4-2 Bayern München - Lille 6-1 Benfica - Spartak Moskou 2-0 Celtic - FC Barcelona 2-1 Sporting Braga - Man. United 1-3 CFR Cluj - Galatasaray 1-3 Woensdag 21 november Ajax - Borussia Dortmund Manchester City - Real Madrid Dinsdag 4 december Real Madrid - Ajax Borussia Dortmund - Manchester City is goed. We kunnen mooie dingen laten zien." Dat weet Yaya Touré inmiddels ook. 4.' 4 C .co 3 O -j cc Christian Poulsen en Toby Alderweireld kijken hoe Niklas Moisander en Sergio Agüero een duel uitvechten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 9