Van der Sar Download nu gratis de nieuwe Ajax aoo! JSk Live alle wedstrijd- en spelersstatistieken; Live radioverslag; Praat mee via Twitter en Facebook; En nog veel meer... AJAX MONOLOOG Inclusief exclusive voor abonnees xÈfas "I Cï. OPINIE ajaxlife JAAP VISSER Viktor Fischer Tegentreffers Welkom Sar! jAppStore Google play WIJ ZIJN AJAX. lU 15-11-2012 Jaap Visser is uitgever (Kick Uit gevers) en schrijver. Hij is tevens de biograaf van Edwin van der Sar. "Toen ik ik twee jaar geleden bij de Champions Leaguefinale in Londen was, werd het mij om de haverklap gevraagd: wat gaat Van der Sar nu doen? De keeper van Manchester United stond er goed op bij de Engelse voetbalverslaggevers en die hadden van Alex Ferguson begrepen dat er voor Van der Sar na zijn carrière altijd plaats zou zijn in de staf van de club. Ooit zal hij als directeur terugkeren bij United, antwoordde ik mijn Engelse collega's, maar eerst wordt hij directeur bij Ajax. Niet nu, maar over een tijdje. Wist ik dat zeker? Nee, ik loste een schot voor de boeg. Frank de Boer had mij gezegd dat het hem niks zou verbazen als Sar iets managementachtig zou gaan doen en van commerciële mensen van United had ik gehoord dat Edwin geregeld bij hen binnen liep. "En dan vroeg hij je de oren van je kop; hoe zit dit, hoe werkt dat, hij wilde alles weten." "Iets managementachtig," herhaalde Van der Sar toen ik hem vertelde wat De Boer over hem had gezegd. Hij lachte er een beetje om, maar zei ook dat hij daar wel oren naar had. Natuurlijk, het is idioot snel, die benoeming van Van der Sar als Ajaxdirecteur, veel sneller dan dat 'tijdje' waar ik het over had. Maar als hij straks is ingewerkt door zijn mentor, de Amsterdamse zakenman Michael Kinsbergen, zou Van der Sar wel eens een dijk van een directeur kunnen worden. Want, zoals de Schotse motivatiegoeroe Watt Nicoll (met wie Van der Sar een bijzonder contact heeft), mij eens mailde: 'Edwin is de totale professional die grenzen weet te verleggen door uit eergevoel ongelooflijk zijn best te doen.'" Natuurlijk bekijkt Frank de Boer per week in welke opstelling Ajax zijn tegenstander het meest pijn kan doen. Wij zijn vooralsnog content met de vleugelconstructie Viktor Fischer (op links) en Derk Boerrigter (op rechts). Aan de andere kant oogt Fischer zó gretig, dat De Boer goed beseft hem rustig te brengen. Wie denkt dat Ajax in de eredivisie defensief veel zwakker is zonder Jan Vertonghen komt bedrogen uit. Vorig seizoen kreeg de ploeg tegen dezelfde tegenstanders vijftien treffers tegen in twaalf duels (waarbij we PEC Zwolle vervingen door Excelsior). Dit seizoen staat de teller wel helaas al op zestien. Is boegbeeld Edwin van der Sar een geschikte directeur voor Ajax? Als het aan de bezoekers van onze website ajaxlife.nl ligt wel. Ruim 86 procent van de bezoekers denkt dat de club de juiste weg inslaat met de voormalig doelman. Er reageerden zo'n vijftienhonderd mensen op de stelling. Voorafgaand aan PEG Zwolle-Ajax hoorden we je iets roepen over Engeland. Hoe zit dat? "Ik ontwikkel me nu bij het eerste en de beloften van PEC Zwolle, maar een journalist vroeg me hoe ik mijn trainerstoekomst zag. Ik vertelde hem dat ik er van droomde ooit eens in Engeland aan de slag te gaan als trainer of assistent-trainer. Dat mag je dan uit spreken." Kun je nog een keer kort uitleggen waarom je stopte als trainer bij Ajax? "Vorig seizoen sloot ik ook de trainer/coach-l-cursus af en moest ik voor mijn eigen ontwikkeling een keuze maken. Ik gaf bij Ajax en Zwolle individuele training en heb met beide clubs gesproken. Ik wilde me als coach van een elftal verder ontwikkelen. Dat was voor dit seizoen bij Ajax niet mogelijk. Ik kon wel blijven als individueel trainer, maar dan in fulltime dienstver band. Dat is ook fantastisch, maar dan werk ik dus niet met een groep. Ik koos voor mijn eigen toekomst. Wat die toekomst brengt, weet ik niet. Mijn contract loopt na dit seizoen af en dan zullen we wel zien." Ben je verrast dat Ajax in Edwin van der Sar een directeur ziet? "Nee. Edwin volgde natuurlijk al een cursus. Hij is pienter, serieus en iemand die weet wat er binnen de club speelt. Natuurlijk zal iedereen roepen dat hij geen ervaring heeft, maar als je 'daar' nooit komt, kun je die ervaring ook niet opdoen. Alles is nieuw voor hem en hij zal in zijn functie moeten groeien. Dat kan hij wel. Bovendien wordt hij begeleid, zodat hij al die facetten onder de knie zal krijgen." (SZ) Available on the iPhone android app on Hegom

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 13