CE 'ZOALS JE DAN WELEENS ZEGT: NIET IN ZEVEN SLOTEN TEGELIJK LOPEN' Van der Sar geschikt als nieuwe directeur van Ajax? Hij is een icoon, Edwin van der Sar. Een voet balheld, met een hart voor Ajax. Maar is hij ook geschikt als directeur van zo'n grote club? Leden van de SVA geven hun mening. Rommeltje Goed moment Stelling Facebook FANZONE Bjcixlife 15-11-2012 15 Edwin van der Sar heeft een masterdiploma sportmanagement gehaald. 'De toekomst zal het uitwijzen' DOOR MYLENE SOPACUA Een onverwacht nieuwtje verspreidde zich in de wereld: Edwin van der Sar wordt directeur van Ajax en krijgt een team om zich heen, zodat hij geleidelijk voorbereid wordt op zijn nieuwe taak. De eerste reacties van supporters zijn vrij positief. Op fora, blogs, Facebook en Twitter wordt gereageerd met termen als 'leuk nieuws!', 'mooi voor Edwin!', 'goed voor de club!' en 'welkom Sarretje!' Tegelijkertijd wordt ook de vraag gesteld ofVan der Sar zo'n belangrijke functie wel aan kan. Want hoe groot zijn liefde voor de club ook is, ervaring als directeur heeft de oud-doelman niet. Maar daarom krijgt hij hulp van onder andere ad interim Michael Kinsbergen, zo is het idee. En ook al is Van der Sar nog een groentje in deze wereld, ervaring wil niet alles zeggen, meent Hindrik Kok uitWesterlee. De 54-jarige noorderling is al vanaf zijn zesde fan van Ajax en heeft altijd bewondering gehad voor Van der Sar. "Dat hij geen ervaring heeft, is misschien juist goed. Ook mensen die dat wel hebben, hebben vaak genoeg laten zien dat ze het niet konden. Dat is overal zo, niet alleen in de voetbalwereld. Zo'n Edwin van der Sar kan misschien wel nieuwe dingen ontdekken. En daarnaast krijgt hij een team om zich heen, dat hem bij kan staan en hem in zijn functie begeleidt. In mijn ogen kan het dan niet meer misgaan. Marc Overmars had ook weinig ervaring en ik denk dat Van der Sar wel wat van hem kan leren." Hindrik Kok is niet de enige Ajaxsupporter met sympathie voor Van der Sar. De voormalig keeper is een goed man, zo vertelt Lotte Cortie. De 35-jarige Ajaxfan uit Amsterdam denkt dat Van der Sar geschikt is voor deze positie, vanwege zijn rustige uitstraling. "Ik denk dat hij goed de rust kan bewaren binnen de organisatie. Het is nog weieens een rommeltje geweest bij Ajax en ik denk dat hij wel weet hoe hij het moet aanpakken. Dat hij zaken die binnenskamers moeten blijven ook stil houdt en tegelijkertijd ook het goede verhaal naar buiten brengt." Rust dus. Rust en sympathie. De 29-jarige Sabine Schouten uit Eist (Gelderland) ziet het vooral zitten vanwege het feit dat Van der Sar een verleden heeft bij Ajax. "Hij heeft een hart voor Ajax, dat vind ik belangrijk. Je moet geen bedrijfsmannen hebben die denken verstand te hebben van alles, maar geen Ajaxhart hebben. Natuurlijk moet een onervaren iemand als Van der Sar wel bijgestaan worden door mensen met ervaring, met verstand van zaken. Je moet hem niet voor de leeuwen gooien. Maar oud-Ajacieden binnen deze club, daar kan ik alleen maar een voorstander van zijn." Hier kan Colinde Pfersich zich alleen maar bij aansluiten. Voor de 34-jarige vrouw uit Assendelft is het meer dan logisch dat een clubman als Van der Sar is gevraagd voor deze baan. "Ik vind het mooi dat mensen met een liefde voor de club zich hiervoor blijven inzetten." Kees de Vos (54) uit Eist (Utrecht) heeft een minder uitgesproken mening. Hij wacht het liever af. "Laat Van der Sar het maar bewijzen. De toekomst zal het uitwijzen," vertelt Kees. Daarnaast is hij ook van mening dat Van der Sar wel in het huidige beleid van Ajax past. "De filosofie van Ajax, van Johan Cruijff. Daar past Van der Sar wel in als oud-Ajacied." De 130-voudig international maakte begin 2011 bekend dat hij na het seizoen 2010/2011 wilde stoppen met zijn voetbalcarrière. Niet kort daarna kwam hij ook al in beeld bij Ajax voor een functie binnen de directie. Die wees hij toen af. Inmiddels heeft Van der Sar zijn International Master of Sport Management aan het Johan Cruijff Institute behaald. Een goed moment om nu wel toe te treden tot de beleidsbepalers van Ajax, vindt Kok. "Hij heeft sinds hij is gestopt ook heel veel andere dingen gedaan. Hij was bijvoorbeeld te zien als analist op tv. Ik denk dat hij dat nu langzaam kan laten afzakken, zodat hij zich gaat focussen op zijn nieuwe baan. Want als directeur kun je niet heel veel dingen erom heen doen. Je kan maar een ding echt goed aanpakken en niet alles tegelijk. Zoals je dan weieens zegt: niet in zeven sloten tegelijk lopen." Deze SVA-leden zijn in ieder geval positief, ondanks het gebrek aan ervaring bij de voormalige doelman. Een rustige man met een Ajaxhart hoort op zo'n plek binnen de club. We wachten het af. Om maar met de woorden van SVA-lid Kees de Vos te spreken: de toekomst zal het uitwijzen. Vind jij dat Edwin van der Sar een geschikte directievoorzitter is? Discussieer mee op ajax.li/vandersar

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 12