Manchester heeft het geld, maar wil De Toekomst Manchester City hoopt over tien jaar vooral te kunnen putten uit de eigen jeugdopleiding. Het wordt een hels karwei voor een club 'zonder geschiedenis', erkent manager voetbalzaken Patrick Vieira. 1 O CHAMPIONS LEAGUE XU 01-11-2012 ajaxlife Ryan Babel in duel met Micah Richards, momenteel de enige uit de eigen jeugdopleiding afkomstige speler in de selectie van Manchester City. Met geduld de beste opleider van Europa worden De interesse voor City's visie op de jeugdopleiding werd vooral gewekt door de plek waar Mancini zat: de Amsterdam Arena. Zijn Amsterdamse collega zou uiteindelijk met acht zelf opgeleide spelers aan de aftrap staan in de derde Champions Leaguewedstrijd van het seizoen, City dus alleen met Richards. "Ajax behoort tot de grote clubs in de voetbalhistorie," begon Mancini te antwoorden op de vraag wat hij van de Ajaxopleiding vond. "Iedere club zou de jeugdopleiding van Ajax willen hebben, dat geldt voor City net zo goed. Ajax heeft in het verleden bewezen dat het met eigen jeugdspelers de Champions League kan winnen. Ik denk dat dit nog steeds kan, ondanks het geld dat andere ploegen hebben." De woorden van de Italiaanse coach waren meer dan beleefdheid alleen. Ajax won immers een dag later van de Engelse kampioen, en toonde daarmee aan (incidenteel) de Europese top te kunnen verslaan. En dat City ook meer wil doen aan de eigen jeugdopleiding is na het begin van de bouw van de Etihad Campus ook duidelijk. Tachtig hectare grond - waarop een stadion voor zevenduizend toeschouwers, zestien voetbalvelden en andere faciliteiten moeten worden gerealiseerd - is inmiddels bouwrijp gemaakt en sinds enkele weken zijn ook alle vergunningen binnen. De bulldozers rijden af en aan nu, na een jaar vertraging, de DOOR MIKE VAN DAMME Het contrast was groot, een dag voor Ajax - Manchester City. Ajaxtrainer Frank de Boer sprak tijdens zijn persmoment de hoop uit dat zijn jonge ploeg volwassener zou spelen dan tegen Heracles Almelo, twee dagen eerder. Een paar uur later praatte City-trainer Roberto Mancini over zijn luxeprobleem in de aanval. Welke sterren ging hij opstellen? Sergio Aguero, Carlos Tevez, Mario Balotelli of Edin Dzeko? Kortom: de ene trainer had het over de jeugd, de ander louter over vedetten. Patrick Vieira en jeugdspeler Kean Bryan bij de maquette van de Etihad Campus. Het was dat er Nederlandse pers in de zaal zat, anders had Mancini totaal niet over de eigen jeugd van City hoeven te praten. Veel was er normaliter ook niet te bespreken geweest, met de weinig tot de verbeelding sprekende Micah Richards als enige exponent van de jeugdopleiding in de selectie. City is een koopclub, met bijna ongelimiteerde financiële moge lijkheden dankzij sjeik Mansour en zijn miljarden oliedollars.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 8