JAN VERSLEIJEN Vier jaar Cape Town (WASSKFfül4, Download nu gratis de nieuwe Ajax aoo! JSk Live alle wedstrijd- en spelersstatistieken; Live radioverslag; Praat mee via Twitter en Facebook; En nog veel meer... AJAX ÉEGOW MONOLOOG MAARTEN STEKELENBURG IA| exclusive voor abonnees <3/ -K "I Cï. OPINIE ajaxlife WE VRAGEN HET... Deens deugt! Handschoenen Uitsupporters J App Store a^das WIJ ZIJN AJAX. lU 01-11-2012 U bent een voorname kandidaat om trainer te worden van Ajax Cape Town. Hoe bent u in contact gekomen met deze clubP "Via Rob McDonald. Hij werkte in het verleden bij Ajax Cape Town en is nu makelaar voor coaches. Hij bracht onder andere Henk ten Cate naar China. Bij Ajax heb ik gesproken met Hennie Spijkerman. Die ken ik nog uit mijn periode bij Go Ahead Eagles. Marc Overmars ken ik uit zijn tijd als speler daar." U heeft als geboren Limburger aardig wat van de wereld gezien. Werkte in Japan, de Emira ten, Australië en China. Waarom zoekt u het vooral buiten de landsgrenzen? "Het begon in Japan. Een fantastisch avontuur, in een nieuwe competitie en financieel is het ook niet onaan trekkelijk. Vervolgens bouw je een netwerk op en daar uit rolt weer een nieuw avontuur. Meestal begin ik bij een club helemaal opnieuw, maar bij Ajax Cape Town staat de filosofie en kan ik hoger op de ladder begin nen. Dat is iets om naar uit te kijken." U keek tien dagen rond in Kaapstad. Wat zijn uw bevindingen? "De club moet voortborduren op de weg die Maarten Stekelenburg is ingeslagen. Ajax Cape Town is een opleidclub. Die filosofie heeft Maarten goed neergezet. Het opleiden van jeugd moet echter samengaan met het resultaat van het eerste elftal. Je moet punten pak ken. Daar hoop ik met mijn trainerservaring aan bij te dragen. Maar ook hier worden de beste spelers weg gekocht en is soms geduld nodig om gaten te dichten. Er zit rek in de ploeg. Technisch vaardig, maar tactisch kan het beter." Maarten Stekelenburg werd onlangs ontslagen als trainer bij Ajax Cape Town. Hij kijkt terug op een missie in Zuid-Afrika die vier jaar duurde. "Na vier jaar Cape Town is er een einde gekomen aan mijn dienstver band bij Ajax Cape Town. Het sluit voor mij niet alleen een periode af van vier jaar Cape Town, maar ook een periode van 13,5 jaar waarin ik werkzaam ben geweest voor Ajax. Een tijd die begon in 1999 als part time trainer van de D2 en eindigde als hoofdcoach bij Ajax Cape Town afgelopen maand. Als ik er zo op terugkijk, heb ik veel aan Ajax te danken. Beginnen als een pupillentrainer en het schop pen tot trainer/coach van het vlag genschip, dan wel in het buitenland, is voor mij iets om met trots op terug te kijken. Ik ben nog in contact met Ajax over een eventuele terugkeer naar De Toekomst, maar het zou ook goed kunnen dat onze wegen gaan scheiden. De laatste vier jaar waren ver weg van Nederland, maar ik heb altijd het gevoel gehad te werken voor mijn club in Nederland. De staat waarin ik de opleiding in Kaapstad aantrof, was beneden het peil wat het moest zijn om de gestelde doelstellingen te halen. Ik kan met trots zeggen dat we hele grote stappen hebben gemaakt in het opleiden van spelers de laatste jaren. 2,5 jaar heb ik dag in dag uit aan het roer gestaan van dat proces en Corne Groenendijk is nu bezig om de stappen te maken waardoor ik er zeker van ben dat er regelmatiger spelers gaan doorstromen en op een veel hoger niveau. Cruciaal daarbij is de betrokkenheid van Ajax Amster dam. In mijn ogen is de belangrijk ste reden dat Ajax Cape Town ooit ontstaan is, om de aanwezige talen ten in Afrika voor te bereiden in de Amsterdamse voetbalfilosofie. Om uiteindelijk in Amsterdam te profite ren van de uitschieters die daar af en toe tussen moeten zitten. De laatste anderhalf jaar als hoofdcoach heb ik ook zo gewerkt. Voorkeur geven aan spelers van wie ik dacht dat ze op termijn goed genoeg zouden worden om in beeld te komen voor Ajax Amsterdam. Spelers moeten in mijn ogen op jonge leeftijd debuteren in Kaapstad om interessant te zijn voor Amster dam. Zeker omdat ik wist wat eraan zat te komen vanuit het team onder negentien wist ik dat het een kwestie van tijd zou zijn dat het ingeslagen beleid zijn vruchten zou gaan afwer pen. Helaas voor mij, maar zoals ik het zie, ook voor Ajax CT en Ajax Amsterdam, is deze tijd mij niet gegund. Ik hoop oprecht dat er mensen worden aangesteld die de potentie van deze club gaan verzilveren. Ook vanuit Amsterdam zal interesse moeten zijn voor wat hier gebeurt. Te vaak zijn er keuzes gemaakt die niet goed waren voor het opleiden van kwalitatief goede spelers. Waar Ajax Amsterdam zijn kracht zou kunnen laten gelden, is bijvoorbeeld in het maken van keuzes in het beschikbare budget en de betrokkenheid van de juiste mensen. 'Je doet het goed, of je doet het niet' is een uitspraak die wat mij betreft betrekking moet hebben op het stukje Ajax hier in Afrika." Christian Eriksen en Viktor Fischer zijn genomineerd. De eerste voor de zogenaamde Golden Boy, de prijs voor de beste Europese voetballer onder 21 jaar, een initiatief van de Italiaanse krant Tuttosport. Fischer hoort over twee weken of hij zichzelf Deens Talent van het Jaar mag noemen. Daarmee zou hij Nicolai Boilesen opvolgen. Sta je te boek als een fysiek sterke verdediger, magje bovendien in een lekker herfstzonnetje invallen tijdens de klassieker. Blijkbaar was Mitchell Dijks behoorlijk geïmponeerd geraakt door de volle Kuip. De sympathieke linksback vergat zelfs zjjn handschoenen uit te doen. De korte mouwtjes maakte het enigszins goed. - |4 Laten we hopen dat uitsupporters op korte termijn weer welkom zijn bij de klassiekers. De bal ligt uiteindelijk bij de burgemeesters. De KNVB ziet nu nog geen reden om de vijfjarenban op te heffen. Wie kan aangeven wat er nu écht moet gebeuren om weer uitsupporters in het stadion te hebben? Available on the iPhone Google play 4*k - \k *•1»^

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 13