'DIT IS BLIJVEND' 'WAT MIJ BETREFT WORDT HET HELEMAAL ROOD-WIT' ajaxlife Kermis Kantoor [~f] Stelling Facebook De nieuwe Ajaxuitstraling hebben we ook te danken aan de supporters. Zo zijn de twee nieuwe cafés in het stadion voorzien van schilderingen, gemaakt door Vak410 en STH CRW. FANZONE 4 K 01-11-2012 1Ü Het resultaat na dagen schilderen. Zo werd na Ajax - FC Twente door zo'n vijftig man gekeken naar de wedstrijd tussen Barcelona en Sevilla. Café Johan is een volledig nieuw project van de Arena. Voorheen waren dit zes skyboxen, maar die bleken voor bezoekers die graag wilden netwerken, niet zo interessant te zijn. Daardoor stonden ze leeg en is van de zes boxen een kroeg gemaakt met de uitstraling van een bruin café. Netwerken is nu mogelijk en ook kun je nu twee stoelen in plaats van tien stoelen boeken. De Arena heeft de Amsterdamse ondernemers Oos Kesbeke en Dennis de Borst (Febo) benaderd voor een bestuursfunctie binnen Café Johan. Wat dit project zo bijzonder maakt, is dat de supporters ook bij de veranderingen worden betrokken. De Supportersvereniging Ajax hielp bij het zoeken van de juiste mensen. "Wij hebben contacten met de Arena, onze huurbaas en tevens buurman," vertelt SVA-medewerker Björn Martens. "Daarnaast voeren we de coördinatie van het sfeerteam. Daarom weten we wat er speelt aan de ene kant, en wat de jongens kunnen aan de andere kant. En zo konden we de juiste mensen met elkaar in contact brengen." Ook in de kleine dingen moet de Arena meer Ajax uitstralen. "De omloop is niet meer zo schreeuwerig als eerst. De vele verschillende kleuren en reclame uitingen leidden tot een kermis, maar nu straalt het rust uit. Dat heb je als je de kleuren wit, rood en donkergrijs/ zwart gebruikt, wat ook weer meer Ajax is," vertelt Hendrik Jan de Mari, commercieel directeur van de Arena. "Het moet hier sfeervoller worden en daardoor ook leuker, zodat mensen niet meer steeds over De Meer of het Olympisch Stadion beginnen. We zitten hier nu zestien jaar en het wordt tijd dat dit ook een thuis wordt." Als voorbeeld gebruikt De Mari een scène uit zijn favoriete film All Stars. Hij past het toe op de ontwikkelingen in de Arena. "Een jongen zit aan het sterfbed van zijn vader en die vader zegt vervolgens: 'We hebben mooie dingen meegemaakt in de Arena, hè?' Dat soort dingen willen we bereiken. Dat gevoel." De veranderingen worden niet meteen door het hele stadion heen doorgevoerd. Het zogeheten pilotgebied is de eerste ring Noord. "We willen eerst kijken hoe het staat en wat voor een effect het heeft op de mensen," vertelt Jeroen van Iersel, marketing manager van de Arena. "Dan kunnen we het daarna misschien, in de loop van de komende seizoenen, verder uitrollen in de rest van het stadion." Met hulp van supporters van Vak410 en STH CRW krijgt het stadion nu een Ajaxidentiteit. Het Arena Sportcafé werd aangepakt door jongens van STH CRW, terwijl een drietal van Vak410 bezig was met Café Johan. Wat veel supporters zich zullen afvragen, is waarom het nu pas gebeurt? Er wordt immers al jaren geroepen dat Ajaxsupporters zich niet thuis voelen in de Arena. De Mari en Van Iersel hebben hier allebei geen antwoord op. Beide heren zitten nog niet zo lang op hun huidige positie en kunnen dus niet veel zeggen over hun voorgangers. "Misschien werd er voorheen te veel vanuit kantoor gedacht en werd er niet rondgekeken," probeert Van Iersel te verklaren. "Maar ik ben wel een veranderaar," vervolgt De Mari. "Ik zie dat iets beter kan en dat moet dan anders." "Het mooie van dat we er nu mee bezig zijn, is dat de supporters iedere keer weer iets nieuws zien wanneer ze een wedstrijd van Ajax bezoeken," vertelt Van Iersel. "Een grijze muur heeft over twee weken misschien een mooie muurschildering." Zien of het aanslaat, is een kwestie van veel aanwezig zijn, vervolgt Van Iersel. "Praten met mensen is belangrijk. Als er wat nieuws is, worden er ook foto's gemaakt die dan weer op bijvoorbeeld op de facebookpagina van Ajax geplaatst worden. Zo kunnen we ook peilen hoe de reacties daarop zijn." En als het niet aanslaat? De Mari: "Dan hebben wij iets verkeerd gedaan en gaan we zoeken naar iets anders. Maar daarom overleggen we ook met Ajax en de Supportersvereniging Ajax, zodat het goed wordt afgestemd." En hoe zit het dan met de stoeltjes in het stadion, die met hun verschillende kleuren en gekke patronen geen Ajax uitstralen? De Mari is daar heel eerlijk over: "Wat mij betreft wordt het helemaal rood-wit. Maar natuurlijk ga ik daar niet in mijn eentje over, dat gebeurt in overleg met alle stakeholders. We hebben een potje, maar dat is nog niet vol. Pas als dat het geval is, kunnen we alles in één keer veranderen. Het is ook zonde om stoelen weg te gooien als ze nu nog goed Zijn. Als je het in stappen doet, heb je bijvoorbeeld kans dat er kleurverschillen ontstaan. Het is een miljoenenproject en we zullen met Ajax en de Arena moeten beslissen hoe we dat gaan doen en hoe het eruit gaat zien. Maar feit is: dit is een Ajaxstadion." Moeten er volgens jou rood-witte stoeltjes in de Arena komen? Discussieer mee op ajax.li/arenaroodwit Van buiten is de Arena ook al een tijdje rood-wit. Drie jongens van Vak410 - Fedde, Red en Chris - hebben een steentje bijgedragen aan het nieuwe Café Johan. Naast de gigantische muurschildering zorgen zij ook voor de kleine details, zoals drie kruizen en een met graffiti bespoten handtekening van Johan Cruijff. "Heel gaaf om dit te mogen doen in de Arena," vertelt Fedde. "Drie dagen zijn we er mee bezig geweest. Dat is zo'n twintig uur per man." Verderop, in het nieuwe Sportcafé, wordt gewerkt aan twee andere muur schilderingen. Vüf jongens van STH CRW zijn hier verantwoordelijk voor. Een van hen is Mike Tenniglo. Hij vindt het bij zonder dat zij dit als supporters mogen doen. "Dit is blijvend. De doeken die we maken, zie je meestal maar twee of drie minuten. In principe gaan ze daarna direct de vuilnisbak in. Als het goed is, is dit een aantal jaar zichtbaar." Twee muren hebben de jongens van STH CRW beschilderd: de voorkant van het Sportcafé heeft drie dagen geduurd, terwijl ze met de achterkant twee dagen bezig zijn geweest. Het waren zware dagen waar al hun tijd in ging zitten, van 's ochtends tot 's avonds laat. Wat Mike betreft blijft het hier niet bij. "We kunnen altijd meer doen, dat is geen probleem. Het liefst doen we alle muren van de Arena." STH CRW ontfermt zich over het Arena Sportcafé De oude graffitiwand bij de F-side en de nieuwe boarding op de tweede ring

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 12