16 Hobbel Jitl KOM IN DE HERFSTVAKANTIE Tl MONOLOOG ALFONS GROENENDIJK AJAX CAMPS CLINICS w,j Z,JN AjAX. f Heb jij altijd al willen trainen als een kampioen? Kom dan deze herfstvakantie naar de Ajax Clinics op De Toekomst of een club bij jou in de buurt Het trainingsprogramma, afgestemd op leeftijd, is geheel vernieuwd en mede ontwikkeld door Ajax-techniektrainer: Ronald de Boer. Beleef Ajax en doe mee. Schrijf je in op ajaxclinics.nl! OPINIE 27-09-2012 ajaxlife Adebayor Paradepaardjes Seedorf EGON f.tGO- Supported by AEGON J Jaap Stam liet niet met zich dollen, zoals Alfons Groenendijk speelde in de jaren negentig kortstondig samen met Jan Wouters op het middenveld van Ajax. Daarna zag hij als assi stent van Henk ten Cate dat Jaap Stam de ploeg binnen de lijn bij de hand nam. Zondag zat hij op de tri bune bij ADO Den Haag - Ajax. "De trainingen van Frank de Boer zijn van een hoog niveau. De vraag zal alleen zijn of de spelers het iedere keer weer kunnen opbrengen na een Europese topper. Ik ging er vanuit dat de spelers hun lesje wel geleerd hadden. Frank kennende heeft hij in aanloop naar ADO-uit meerdere malen gehamerd op de wedstrijdinstelling. Niemand twijfelt over de voetbalkwaliteiten van =r tijdens Ajax - Werder Bremen. de selectie. Als het dan toch fout gaat, kan ik maar één conclusie trekken: het ligt aan het type speler. Toch vind ik dat je als speler en als team altijd bij jezelf te rade moet gaan. Je moet als speler zelf willen uitdelen, zelf de situatie willen omdraaien en zelf agressief druk willen zetten." "Een speler als Jaap Stam straalde dat onverzettelijke destijds uit. Jan Wouters had dat ook. Hij accepteerde van zichzelf en zijn medespelers geen procent concentratieverlies en dat begon al met de warming-up. Het is goed dat Ajax Christian Poulsen heeft gehaald. Ik snapte wel dat hij na Dortmund-uit niet tegen ADO begon. Hij kan zo'n rol vervullen, net als Enoh, al zullen ze niet samen op het middenveld spelen." "Christian Eriksen is een begenadigd talent, misschien wel een van de grootste in Europa, maar hij wordt nu voor het eerst ook bij Ajax geconfronteerd met kritiek. Hij moet nu mentaal laten zien dat hij deze hobbel kan nemen. Zo groei je van talent naar topspeler. Ik maak me daar geen zorgen over. Hij komt hier wel overheen. Maar het mag niet zo zijn dat hij geen rol in het team speelt, zoals tegen ADO en in mindere mate tegen Dortmund." "In de winterstop hoeft er niemand gehaald te worden. Wie ga je dan vervangen? Deze groep is breed genoeg. Het is belangrijker dat jonge spelers zich ontwikkelen. Europees gezien speel je nu met Real Madrid en Manchester City tegen ploegen die fysiek en qua leeftijd zes jaar ouder zijn. Zij zullen in deze poule tegen Ajax allemaal volle bak spelen. Ajax zou boven zichzelf kunnen uitstijgen. Vooral in de Arena als ze goed positiespel tussen de linies kunnen spelen." (SZ) Tottenham Hotspur heeft sinds dit seizoen een nieuwe Amerikaanse tenuesponsor en genereert veel publi citeit met het feit dat sterspeler Emmanuel Adebayor al vroeg in dit seizoen van rugnummer veranderde en zijn gedupeerde fans op vertoon van de kassabon zelfs van een nieuw shirt voorziet. Voetbalwet: als je wint, is het rustig, als je punten morst niet. Jeroen Verhoeven en Patrick Kluivert zeggen in deze Ajax Life min of meer hetzelfde als Ruud Gullit in zijn zaterdagcolumn in De Telegraaf: Ajax mist een paar 'klootzakken'. Te veel Eriksen, te weinig Enoh. Is het Campeonato Brasileirovan een minder niveau of is Clarence Seedorf nog steeds zo goed? De bijnaam van zijn werkgever Botafogo is 'Eenzame Ster' en dat lijkt ook te gelden voor de 36-jarige Seedorf. Afgelopen weekeinde scoorde hij tegen Corinthians zijn zesde treffer in dertien duels. (SZ) Mare de vlieger, 42 jaar, Ajacied in Madrid. Drie keer Ajax in Bernabéu. Blij? "Leuk dat het naast de deur is, maar ik had voor de afwisseling liever de treinreis van tweeënhalf uur naar Barcelona gemaakt." Wat moeten we dit seizoen vinden van Real Madrid? "Ze zien Ajax als minste ploeg in deze groep. Het leeft niet. De focus ligt bij alles en iedereen op Manches ter City. Dortmund leeft hier ook niet. Wat Duitsland betreft spiegelt Real zich aan Bayern." Kennen ze onze spelers? "De eerste keer ging het hier nog over Luis Suarez en Maarten Stekelenburg. Ajax werd afgelopen transfer periode amper genoemd in de kranten. Er zijn vrijwel geen grote spelers vertrokken of gehaald. Het gaat hier in de kranten, kroegen en bij mijn vrienden alleen maar om het winnen van die tiende CL-titel. Als de voorzitter benadrukt dat het lang geleden is, maar dat het team er nu staat, dan weetje wel genoeg." Welke indruk heb je vanuit Spanje van het huidige Ajax? "Ajax heeft min of meer hetzelfde niveau als vorig sei zoen, maar ze missen iemand die de ploeg internatio naal op sleeptouw kan nemen. Jan Vertonghen kon dat. Christian Poulsen heeft als nadeel dat hij geen Neder lands spreekt. Tenminste, ik neem aan dat Deens niet de voertaal is bij Ajax." (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 13