'ORANJE IS EEN BONUS, ZO ZIE IK HET NU' NEDERLANDSE PENA MADRID IN UITVAK ARENA De Nederlandse fanclub van Real Madrid hoopt met minimaal vijftig man sterk het duel tussen /\jax en Real Madrid te bezoeken. In het uitvak natuurlek. 'We groeien ook dankzü /\jax vrü snel.' Arena Uitslagen Champions League CHAMPIONS LEAGUE djcLxlifc 27-09-2012 11 wij ook onze kansen krijgen als we ons eigen spel spelen. Dat hebben we tegen Dortmund ook gezien." Het moet wel heel gek lopen, wil Van Rhijn geen moeilijke avond krijgen tegenover Ronaldo. Daar naast komt linksback Marcelo ook graag op, net als Marcel Schmelzer bij Borussia Dortmund. Vooral de wisselwerking tussen Schmelzer en Reus leverde in het Westfalensta- dion veel problemen op. Dat het de tweede helft beter ging, kwam door het coachen van De Boer én door de betere communicatie tussen Van Rhijn en Tobias Sana. "Het is belangrijk dat we afspra ken maken, wie vangt wie op, bij voorbeeld. Dat deden we in de eer ste helft te laat. Dat had al een paar keer afgestraft kunnen worden. In de tweede helft stond het beter en kwam Schmelzer toch minder vaak op. We hebben daar na het duel ook samen verder over gesproken." Uiteindelijk speelde Van Rhijn verdedigend gezien bijna foutloos in de tweede helft. Hij weerhield Schmelzer nog van scoren door een goed getimede en misschien iets risicovolle sliding in het eigen strafschopgebied. ('Daar put ik ver trouwen uit.') Natuurlijk werd Van Rhijn als schuldige gezien van de aan Dortmund toegewezen straf schop, maar de fout lag meer bij de scheidsrechter dan bij de Ajaxver- dediger. "Mario Götze liet zich slim vallen en fopte de scheidsrechter. Het was een schwalbe," vindt Van Rhijn nog altijd. Aanvallend gezien was de rechts back echter onzichtbaar. "Verdedi gend sta ik mijn mannetje wel. Dat durf ik wel te zeggen. Aanvallend was ik tegen Dortmund heel matig. Ik heb geen voorzet gegeven. Dat is een punt dat ik echt moet verbete ren. Het hoort ook bij Ajax om je als back offensief te laten zien." En dus gaat Van Rhijn zorgen dat hij woensdag niet continu achter Ronaldo aanloopt, maar Ronaldo achter hem. Toch? "Dat zou mooi zijn. Maar ik moet eerst zorgen dat ik verdedigend de zaakjes op orde heb. Ik ben en blijf een verdediger." International Van Rhijn in duel met Balazs Dzsudzsak tijdens Hongarije - Nederland. Paul Martens is woordvoerder van de enige officiële pena van Real Madrid in Nederland. Twee weken geleden was hij nog in de Spaanse hoofdstad. "We hebben daar even naar de statistieken gekeken, en na de pena in Duitsland zün wij de grootste fanclub buiten Spanje," verklapt hü de uitkomst. "En dat terwijl we pas vijfjaar bestaan." De Nederlandse pena heeft inmiddels 3500 leden. Daar zitten ook de nodige Ajaxsupporters tussen. Martens weet wel waarom. "Veel mensen zijn toch lid geworden omdat spelers als Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Klaas-Jan Huntelaar bij Real Madrid speelden. Dat we nu al driejaar achter elkaar tegen Ajax spelen, werkt ook wel een beetje mee. Er komt daardoor toch meer bezoek op onze site, waarop nieuws over Real Madrid is te vinden. We groeien dus ook dankzij Aiax vrü snel." Martens is zelf ook naast groot Madridfan een gematigde Ajaxsupporter. Al is zijn laatste wedstrüd in de Arena al bijna twee jaar terug. Als Ajaxfan dan. De vorige Champions Leaguewedstrijden tussen de Amsterdammers en de Koninklijke bezocht hij de Arena in het maagdelijke wit, en zat hij dus in het uitvak. "De eerste keer waren we met zes man, vorig jaar al met 35. We hopen nu op het dubbele," stelt hij. Geheel gerust op een goede afloop van het aankomende duel is de woord voerder van de Nederlandse Madridpena niet. Mede door het moeizame begin van Real Madrid dit seizoen. "We hebben verloren van ploegen waar van je niet eens verwacht punten te verspelen, zoals Sevilla en Getafe. Ik ben een kritische fan, en denk dat José Mourinho heeft bewezen dat zün uiterlijke houdbaarheidsduur twee jaar is. Er loopt talent rond bij Real Madrid waar mee andere trainers veel meer zouden doen. Er is geen creativiteit meer. Jammer. Tegen Manchester City kon het ook weer net anders vallen, dus waarom zou dat Ajax niet lukken?" J in de Arena. Paul Martens zag vorig seizoen vanuit het uitvak José Calléjon twee keer scoren Dinamo Zagreb - FC Porto 0-2 Paris SG - Dinamo Kiev 4-1 Montpellier - Arsenal 1-2 Olympiakos Piraeus - Schalke 04 1-2 AC Milan - Anderlecht 0-0 Malaga - Zenit St. Petersburg 3-0 D Borussia Dortmund - Ajax 1-0 Real Madrid - Manchester City 3-2 1. Real Madrid 2. Borussia Dortmund 3. Manchester City 4. Ajax 1-3 3-2 1-3 1-0 1-0 2-3 1-0 0-1 Chelsea - Juventus 2-2 Sh. Donetsk - FC Nordsjaelland 2-0 Bayern München - Valencia 2-1 Lille - BATE Borisov 1-3 FC Barcelona - Spartak Moskou 3-2 Celtic - Benfica 0-0 Sporting Braga - CFR Cluj 0-2 Manchester United - Galatasaray 1-0 Woensdag 3 oktober Ajax - Real Madrid Manchester City - Borussia Dortmund Woensdag 24 oktober Ajax - Manchester City Borussia Dortmund - Real Madrid Dinsdag 6 november Manchester City - Ajax Real Madrid - Borussia Dortmund Woensdag 21 november Ajax - Borussia Dortmund Manchester City - Real Madrid Dinsdag 4 december Real Madrid - Ajax Borussia Dortmund - Manchester City

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 10