GEEN INTERLANDS MEER 'HET RUIKT HIER NAAR VOETBAL, NAAR KWALITEIT' Christian Poulsen klaar om talenten te ondersteunen ajaxlife Christian Poulsen (32) verwacht zaterdag tegen RKC Waalwijk zijn debuut te maken voor Ajax. De Deen is de oudste speler in de selectie van Ajax. 'Ik ben meer open minded, een teamspeler.' Moyenne Christian Poulsen trainde vorige week gewoon in Amsterdam. De Deen heeft bedankt voor het Deense nationale elftal na het EK. Paspoort Christian Poulsen INTERVIEW Q 13-09-2012 'Moet mijn plek ook gewoon verdienen'! DOOR MIKE VAN DAMME Jan Mulder zette meteen een stempel op Ajax' verrassende aankoop. In het programma Studio Voetbal stelde de oud-Ajacied dat er veel Poulsens rondlopen op de Europese velden, maar dat de Amsterdamse club de slechtste had weten aan te trekken. Hij zuchtte er bij zoals alleen hij kan. Christian Poulsen heeft het fragment niet gezien. Sterker nog, hij kent Jan Mulder niet. De 32-jarige Deen ziet de humor wel in van het citaat. "Ik hoop niet dat ik de slechtste ben," zegt hij lachend. "Ik ken Jan Mulder verder niet. Ik hoop dat ik kan bewijzen dat hij het mis heeft." Onbekend maakt onbemind, laten we het daar voorlopig maar op houden. Nederland en Christian Poulsen zijn geen goede bekenden van elkaar. De controlerende middenvelder sleet de meeste dagen van zijn carrière in de grote Europese competities, bij Schalke 04 (nadat Mulders zoon Youri daar speelde), bij Juventus, bij Liverpool. Dat hij uiteindelijk via het Franse Evian, dat na de promotie meteen knap negende werd, bij Ajax terecht kwam, was voor velen een verrassing. Zelfs voor Christian Eriksen, die net als de rest van Nederland pas een dag voor het ondertekenen van het contract hoorde dat zijn landgenoot in Amsterdam was. "Het ging snel allemaal," zegt Poulsen over zijn overgang. "Mare Overmars belde op vrijdag met mijn advocaat, met de vraag of we konden praten. Hij dacht dat er een goede match kon zijn. Ik ben uiteindelijk naar Amsterdam gegaan om met de trainer (Frank de Boer, red.) te praten. Op dinsdag waren we er uit, op woensdag tekende ik." Waarom de overstap gemaakt naar Ajax? "Ajax is een grote club. Als je ook kijkt wie hier rondlopen: Frank de Boer, Dennis Bergkamp, Mare Overmars. Dat zijn voormalige top- spelers. Het ruikt hier naar voetbal, naar kwaliteit. Ik ben blij dat ze me wilden hebben, ik hoop dat ik dat vertrouwen kan terugbetalen." Met je 32 jaar ben je meteen de oudste speler in de selectie. "Dat klopt. Maar nieuw is dat niet. Ook bij Evian zaten veel jonge spe lers. Als je kijkt hoe we zijn gegroeid gedurende het seizoen; we wonnen in april van clubs als Olympique Marseille en Montpellier, dat kam pioen werd. Ik merkte tijdens het seizoen dat ik invloed kon uitoefe nen op het team. Dat was wel nieuw voor me. Bij Juventus en Liverpool was ik toch meer op mezelf gericht, egocentrischer. Nu ben ik meer open minded, een teamspeler." In de zomer dacht Poul sen nog niet aan Europees voetbal, nu staat hij voor maanden waarin Ajax het moet opnemen tegen de kampioenen uit Engeland, Duitsland en Spanje. De middenvelder zegt een goede moyenne te hebben tegen Real Madrid, met Sevilla. "We hebben in de strijd om de Spaanse Super cup zelfs met 5-2 gewonnen in Ber- nabéu," stelt hij. "Het worden alle maal lastige wedstrijden, maar hier doe je het toch voor: spelen tegen de kampioenen van de grootste compe tities. We moeten blijven vechten om de volgende ronde te halen." De meeste Ajacieden hebben nu redelijk wat ervaring in de Champi ons League, dankzij de twee vorige edities. Toch heeft de ploeg ook een jasje uitgedaan, door het vertrek van Jan Vertonghen, Vurnon Anita en Theo Janssen. En dus zal er in de kleedkamer naar Poulsen worden gekeken, die in het kampioenenbal al acteerde met Schalke 04, Sevilla en Juventus. Wat kan de Deen brengen behalve ervaring? "Ik heb een goed overzicht, kan de organisatie neer zetten en ben sterk in een-tegen- eensituaties. Door een paar flinke tackles in het verleden heb ik wel de naam gekregen een harde speler te zijn die verder weinig kan, maar dat valt wel mee. Ik kan ook wel wat met de bal. Ben een passing player. Maar ik moet mijn plek in het elftal ook gewoon verdienen. Ik kom niet binnen van: kijk mij, ik heb dit en dat al meegemaakt." Zichzelf vergelijken met Anita kan hij niet. "Ik heb hem nooit zien spelen. Ik heb gehoord dat hij heel goed was. Net als Vertonghen. Ik was bij het gala waar hij de Gouden Schoen kreeg. Ik verstond er niet veel van, maar het was een emotio neel moment toen hij de prijs kreeg van zijn moeder, ook vanwege zijn (overleden, red.) vader." Wat is eigenlijk het emotionele verhaal van Christian Poulsen? "Ik heb gelukkig geen familietra gedies meegemaakt. Ik speelde wel bij Sevilla toen op 28 augustus 2007 teamgenoot Antonio Puerta overleed. We hadden in twee jaar in totaal zes bekers gewonnen, maar op die dag waren we alles kwijt." Dan kom je wel met twee benen zwaar op de grond te staan. "Dat klopt. Je moet van het leven genieten. Nu we het er over hebben, wil ik eigenlijk naar huis, lachen met mijn kinderen. Ik denk er niet elke dag meer aan, maar die eerste maan den waren heel zwaar. Niemand wilde trainen. Nogmaals, je moet het leven niet voor lief nemen. Dat heb ben we allemaal wel geleerd destijds." Vandaar ook je overstap van Liver pool naar Evian en nu naar Ajax? "Bij Liverpool speelde ik amper, dus wilde ik weg. Bij Evian kon ik belangrijk zijn. Dat was goed, maar Ajax speelt Champions League. Of ik alles kan spelen, weet ik niet. Ik voel me fit, heb een paar weken erg hard getraind. De trainer zei al bij mijn komst dat ik me moest richten op de wedstrijd tegen RKC, na de inter- landweek. Hoe het verder gaat, moe ten we zien. Maar ik voel me goed. Ik hoop dat ik ook die Jan Mulder kan bewijzen dat ik een goede speler ben." In Polen en Oekraïne kwam hij alleen als invaller in actie tijdens het duel met Duitsland. "Ik was tot ik bij Liverpool op de bank kwam te zitten aan voerder van het nationale team. Omdat ik bij mijn club niet speelde, raakte ik ook mijn plaats in de basis kwijt. Het was daarom goed om te stoppen en het aan anderen over te laten. Ik heb 92 interlands gespeeld. Het was een goede tijd." Nog een jaartje of twee doorgaan als international om de honderd caps te halen, daar voelt Poulsen niets voor. "Het gaat mij niet om de kwantiteit. Het was gewoon het juiste moment om te stoppen. Nu wil ik nog belangrijk worden voor Ajax. Ik heb voor twee jaar getekend, wie weet dat ik hier lan ger speel als er een goede match is." Wed. 14 30 24 27 32 28 33 29 23 24 12 23 Doel. 2 8 1 0 0 2 1 3 1 0 0 0 Geboren: 28 februari 1980 (te Asnaes, Denemarken) Debuut Ajax: - Palmares: Landskampioenschap: 2001 Bekertoernooi: 2005,2007 UefaCup: 2007 Uefa Super Cup: 2006 Spaanse Super Cup: 2007 Seizoen Club 2000/01 FC Kopenhagen 2001/02 FC Kopenhagen 2002/03 Schalke 04 2003/04 Schalke 04 2004/05 Schalke 04 2005/06 Schalke 04 2006/07 Sevilla 2007/08 Sevilla 2008/09 Juventus 2009/10 Juventus 2010/11 Liverpool 2011/12 Evian

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 8