Genieten MENN0 POT KOM IN DE HERFSTVAKANTIE Tl AJAX CAMPS CLINICS w,j Z,JN AjAX. f JfAjax Heb jij altijd al willen trainen als een kampioen? Kom dan deze herfstvakantie naar de Ajax Clinics op De Toekomst of een club bij jou in de buurt Het trainingsprogramma, afgestemd op leeftijd, is geheel vernieuwd en mede ontwikkeld door Ajax-techniektrainer: Ronald de Boer. Beleef Ajax en doe mee. Schrijf je in op ajaxclinics.nl! "1 OPINIE lu 13-09-2012 ajaxlife MONOLOOG KIKI MUSAMPA Vrouwen Busreizen Kampioenen! WE VRAGEN HET... Sporen EGON f.tGO- Supported by AEGON J Een beeld dat nooit gaat vervelen, Ajacieden met de belangrijkste Europacup. Kiki Musampa (35) loopt dit sei zoen stage in de middenbouw bij Ajax, onder Michel Kreek. Als Ajacied imponeerde hij tegen Dortmund, won hij van Real Madrid en speelde hij twee seizoe nen voor Manchester City. "De loting heeft voor mij inderdaad een speciaal tintje. Met alle clubs heb ik wel wat. Mijn eerste Europese wed strijd als basisspeler was de historische 2-0-overwinning op Real Madrid in het Bernabéu. Volgens mij is dat nog steeds een van de hoogtepunten uit de Ajaxhistorie. Dat voelt dus erg bijzon der. Ik herinner me nog goed hoeveel druk er op die wedstrijd stond." "Mijn eerste Europese treffer scoorde ik in de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund. Uit speelde ik de tweede helft en kreeg mijn directe tegenstan der een rode kaart (Sammer, red.)." "Daarnaast speelde ik twee seizoenen op huurbasis voor Manchester City. Dat heb ik als heel plezierig ervaren en ik heb er ook mijn betere periode als voetballer gekend. Het Manchester City van nu is niet te vergelijken met dat van acht jaar geleden. Toen was de club ambitieus en wilden ze Europa in, nu nemen ze geen genoegen meer met een tweede plek. Daar is echt sprake van een extreme revolutie, waar de voetballerij uiteindelijk van profiteert. Op z'n tijd heeft het voetbal dat gewoon nodig, helemaal als clubs in een financiële crisis zitten." "Ik ga sowieso naar de thuiswedstrijden. Het zijn allemaal topaffiches. Ik kan de kansen van Ajax moeilijk inschatten. De ploeg maakt tot op heden een goede indruk. Het is duidelijk dat er iets nieuws gebouwd wordt en dat het team tijd moet krijgen om zich te ontpoppen. Nationaal zijn ze al goed en internationaal moeten de spelers vooral gaan genieten en zonder druk spelen. Datzelfde gold een beetje in mijn Ajaxperiode. Wij hadden destijds ook een jonge ploeg. De financiële verschillen zijn sindsdien echter alleen maar extremer geworden en clubs mogen nu ook veel meer buitenlandse spelers aantrekken." De Ajax Vrouwen zijn de grote titelfavoriet, maar kregen bij titeloonourrent FC Twente een gevoelige nederlaag om de oren. De ploeg van trainer Ed Engel- kes verloor met 2-1. Eerherstel kan pas volgende week. Vrijdag 21 september komt PEC Zwolle naar De Toekomst, aftrap 19.30 uur. Ajax zal komende week in Dortmund gesteund worden door zo'n 3500 supporters. Dat is hard nodig ook in het doorgaans met 65.000 toeschouwers gevulde Borussiastadion. De Supportersvereniging Ajax faciliteert een deel van de fans met een busreis. Inschrijven is helaas niet meer mogelijk. Wij vonden het altijd al raar dat niet-kampioenen in de Champions League mogen uitkomen. Maar goed, daar heeft Ajax dit seizoen geen last van. Het zit in de enige groep die de titel Champions League rechtvaardigt. De Amsterdammers hebben niets te verliezen. Overwintering is sensationeel, uitschakeling kan met opgeheven hoofd. 0p 19 september komt het boek Sporen van Ajax uit, een bundeling - uitgebreid - van je rubriek vorig jaar in Ajax Life. Hoe kwam je op het idee? "Ik heb al levenslang een fascinatie voor geschiedenis, en heb me altijd goed kunnen inleven in het verleden van een plek als ik daar sta. Daar komt bij dat de meeste Ajaxfans niet verder komen dan de laatste vier decen nia als het gaat om kennis over de geschiedenis van de club. Ze weten vaak ook niet hoe zeer Ajax is verweven met de stad Amsterdam. Dat wilde ik laten zien." Je bent naar heel veel locaties geweest. Ben je zelf iets tegengekomen waarvan je dacht: jeetje... "Dit boek is geen historische studie. De nieuwe feiten waarop ik stuitte zijn kleine feitjes: 'Boudewijn Btich- details', noem ik ze. Bijvoorbeeld: achter welk raam van zijn jeugdhuis lag Johan Cruijff nou werkelijk, als baby? Ik heb gewoon aangebeld en de huidige bewoner wist het te vertellen. Verder breng ik veel informatie samen die nog nooit eerder in één boek stond. In een voetbalboek lees je nooit achtergronden over Betondorp of het Amsterdamse Bos. In dit boek wel." En je kunt ook met het boek onder de arm door Amsterdam lopen? "Ja. Het is een soort Ajaxstadsgids. Sommige locaties zijn weinig veranderd, zoals het Olympisch Stadion. Maar café Jonkhart, waar het oer-Ajax werd opgericht, bestaat niet meer. Op zulke plekken heb je je verbeeldingskracht nodig. En mijn boek, dat ik toch primair zie als mooie, persoonlijke geschiedenisverhalen, met veel mooie foto's."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 13