-1E, ALLIANTIE TEVREDEN OVER EERSTE OPTREDEN t *8h Fanatieke supporters laten weer van zich horen op Noord -*u- De sfeer wordt de laatste jaren beter en beter in de Amsterdam Arena, maar dit bete kent nog niet dat het toppunt is bereikt. Het succes aan de Zuidzijde inspireerde Ajacie- den aan de overkant tot het vormen van een nieuwe alliantie: de North Up Alliance. ajaxlife Boodschap JHP ft Gedoogd De eerste 250 leden van North Up Alliance hebben een goed gevoel overgehouden aan hun debuut. De nieuwe sfeeralliantie liet zich voor en tüdens het duel met AZ voor het eerst zien en horen. Het doel is nu tegen NAC Breda verbetering te boeken. FANZONE 4 K 16-08-2012 1Ü en North Up Alliance gaat proberen dat te veranderen." Bas was een van de Ajaxfans die rea geerden op de oproep van 'die kale'. Hij wilde als student rechtsgeleerd heid iets toevoegen vanuit zijn juridi sche achtergrond, zoals de kleine let tertjes lezen als die er zouden zijn. Een week voor Ajax - AZ, het debuut van NUA, stond hij ook bandieri te schil deren. En hij verspreidt als contact persoon de boodschap: Ajax steunen, op een positieve manier. Geen gedoe met vuurwerk, geen andere supporters wegjagen, maar zorgen dat de spelers die Frank de Boer opstelt vleugels krij gen van de support. I north up alliance groe - *13* - t ly*— A i jl\ North Up Alliance kondigde tegen AZ zijn bestaan aan de overburen aan. North Up Alliance nieuwe aanjager DOOR KEVIN VAN NUNEN Het idee ontstond tijdens de laatste thuiswedstrijden van vorig seizoen. Ajax naderde zijn 31ste titel, wedstrij den werden gewonnen. En als wordt gewonnen, is de sfeer goed. Ook op Noord. Steeds vaker stonden mensen op, werd er geklapt en gezongen. Het was een uitzondering. Die kale van 413 schreef een column over de tijdelijke sfeer op zijn vak. Accepteren we de stilte van normaal en worden we bioscooppubliek, ja of nee? De reacties stroomden binnen. Genoeg om een serieuze oproep te plaatsen: nu voor het echie, wie doet mee, wie pakt het op? De mailbox werd overspoeld. "Als Ajax naar Zuid speelt, wordt vaak gezegd: Ajax speelt richting de fanatieke supporters. Dat klopt niet," meent de 21-jarige Bas Wallage, die tot de vaste kern van North Up Alliance (NUA) behoort. "Ook op Noord zitten veel fanatieke Ajacieden. Ze zaten er vorig seizoen ook, zelfs al veel langer. De sfeer was alleen niet zo goed meer sinds de verhuizing van Vak410. Het verschil met de oude situatie was groot "Ik reageerde niet als enige op de oproep. Al snel waren er 250 aanmel dingen van fans verspreid over de vak ken op Noord die hun steentje wilden bijdragen. De een zit op vak 409, de ander op vak 412Ik weet zeker dat het gaat lukken om meer sfeer te maken," vervolgt Bas. Er wordt nog wel met een belang rijke vraag geworsteld: hoe de sfeer te verhogen? "Hier zit een supporter en daar zit een supporter, dat maakt het lastig. De bedoeling is met al die losse plukjes samen de sfeer op Noord te verhogen." De bovenste rijen van de vakken op Noord vormen het kloppende hart. Staan wordt daar door Ajax al gedoogd, dat is een mooi startpunt. Vandaar ook de naam North Up Alli ance: de plukjes bovenaan de tweede ring vormen samen een alliantie en vanaf daar moet de sfeer zich versprei den. Het is aan de slapende vulkaan, sinds de verhuizing van Vak410 in 2008 naar Zuid, om wakker te worden en weer uit te barsten. "Vak410 heeft als het ware de weg voor ons geplaveid," zegt Bas, die zelf kort na de verhuizing in het bezit kwam van een seizoenkaart voor het vak dat het nummer 410 draagt. "Het verleden van Vak410 op Noord is posi tief voor onze plannen. Het was niet zo dat Noord niet meedeed wanneer Vak410 voor sfeer zorgde, maar de aanjager verdween. In die tijd was het juist stil op Zuid en kijk wat daar de laatste twee seizoenen is gebeurd." Het is de droom van North Up Alliance dat ook te bereiken. Niet dat morgen de status gelijk is aan Vak410, dat is ook helemaal niet de bedoeling, maar er is toch niets mooiers dan een Arena vol Ajacieden op Noord en Zuid die uit hun dak gaan in een écht Ajax- stadion? Bas: "Het is een groot avon tuur. Alles staat in de kinderschoenen en het is voor ons ook een verrassing wat er gebeurt als we beginnen. Een ding weet ik wel zeker: we beginnen met een groep van 250 man en gaan ervoor zorgen dat de rest meedoet." "Het was leuk, het ging goed. Er was meer sfeer dan normaal op Noord. Daarom kunnen we zeker tevreden zijn over ons debuut. Er bleven op vak 410 wat vlaggen ongebruikt liggen, maar dat kan gebeuren," vertelt Bas Wallage over de vuurdoop. "Er werd de hele wedstrijd sfeer gemaakt, maar het was zonde dat AZ op voorsprong kwam toen Ajax richting Zuid speelde. Als Ajax voor onze neus moet scoren, is dat toch een extra stimulans. Maar je hoort het aan mijn schorre stem, we hebben flink gezongen," vervolgt Bas. Trappen Het debuut van North Up Alliance smaakt naar meer, niet in de laatste plaats voor de leden van de alliantie zelf. Nog niet alles ging perfect. Zo werd het wat te druk op de trappen, maar het zou ook raar zijn als alles direct perfect verloopt." "Ik begreep van Vak410 dat zij ook niet helemaal tevreden waren over hun acties. Kun je nagaan, Vak410 leert na ruim elf jaar ook nog iedere wedstrijd bij," zegt Bas. "Dat willen wij ook, van iedere wedstrijd leren. Tegen NAC gaat het vast al beter dan tegen AZ. En de wedstrijd daarna weer." Aanmelden Wil jij North Up Alliance helpen met het maken van sfeer op Noord? Meld je dan aan! Je betaalt eenmalig vijftien euro en krijgt dan het T-shirt van North Up Alliance. De organisatie, die bestaat uit vrijwilligers, nodigt je ook uit voor het bijwonen van bijeenkomsten. Van het geld dat overblijft, worden de opstartkosten en nieuwe sfeeracties betaald. Bas Wallage

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 12