Vorige ambassadeurs Ajax Jonge Schare Panel Siem de long valt dit seizoen met zijn neus in de boter. Hij werd door trainer Frank de Boer benoemd tot aanvoerder, en het Ajax Jonge Schare Panel koos hem als ambassadeur van de Ajax Jonge Schare! Lorenzo Ebecilio De eerste daad van Siem de Jong als ambassadeur van Ajax Jong Schare: het signeren van twee Ajaxshirts, die dit seizoen te winnen zijn voor leden van Ajax Jonge Schare! Siem de Jong kan niet ontkennen dat hij als kleine jongen Ajaxfan was. Er zijn foto's waarop de inmid dels 23-jarige Doetinchemmer - net als zijn broertje Luuk - met een Ajaxshirtje aan poseert. Destijds kon hij echter alleen maar hopen ooit het officiële shirt te mogen aantrekken. Dat hij aanvoerder zou worden, daar durfde hij niet eens aan te denken. Veel wedstrijden van Ajax bezocht hij niet in zijn jeugd. Natuurlijk moest hij zelf voetballen, in de jeugd bij De Graafschap. "Ik kreeg van De Graafschap ook een seizoenkaart," vertelt de ambassadeur van de Jonge Schare. "Voordat ik naar Ajax ging, ben ik twee keer in de Arena geweest. Dat was mooi. Zo'n groot stadion." VOORBEELD De Jong is de laatste jaren bij het publiek aardig popu lair geworden. Hij werkt hard, en daarnaast scoorde hij in beide kampioenswedstrijden. Zijn doelpunten tegen FC Twente - waardoor Ajax de derde ster won - zullen niet snel worden vergeten. Nu hij aanvoerder van Ajax is, zal hij nog meer een voorbeeld worden. Juist ook voor fans tussen de der tien en achttien jaar, die toch met De Jong zijn 'opge groeid': hij speelt al vijfjaar in het eerste elftal. Wie zijn eigenlijk zijn voorbeelden geweest? "Ik was als jeugdspeler ook al een aanvallende middenvelder, dus ik keek vooral naar hen. Mijn voorbeelden waren dan ook Dennis Bergkamp en Jari Litmanen. Bergkamp speelde toen al voor Arsenal, Litmanen natuurlijk bij Ajax." Hoe volgde je zelf het profvoetbal? Je zei al datje twee keer in de Arena bent geweest, voordat je bü Ajax tekende. "Dat klopt. Ik ging dus vaak naar De Graafschap, dat ook heel dicht bij ons huis lag. En op zondag keek ik om zeven uur altijd met Luuk en mijn vader naar Studio Sport." Ajax Jonge Schare heeft een eigen website, daarnaast zijn er veel andere websites met Ajaxnieuws. Keek je daar toen ook op? "Dat niet. Ik was wel voor Ajax, zoals je dat zo zegt, maar ik ging niet allemaal internetsites af. Ik hield het bij zelf voetballen en het kijken naar Studio Sport." Hoe vind je het eigenlijk om naast aanvoerder van Ajax ook ambassadeur van Ajax Jonge Schare te zijn? "Het lijkt me leuk om te doen. Ik twitter zelf (@siemde- jong, red.) en ga zeker nu ook @ajaxjongeschare en de website in de gaten houden." Het Ajax Jonge Schare Panel bestaat uit tien leden uit alle windstreken en van alle leeftijden binnen onze leeftijds categorie (dertien tot achttien jaar). Een aantal keer per jaar komen we bijeen om leuke ideeën te bedenken voor het lidmaatschap. Tus sendoor wordt regelmatig de mening van het panel getoetst bij nieuwe artikelen, of wanneer er een evenement voor de deur staat. Het Ajax Jonge Schare Panel heeft van begin tot eind meegedacht over alle nieuwe ontwikkelin gen van de afgelopen tijd, zoals de nieuwe website ajaxjongeschare.nl. We zijn ook druk bezig met leuke merchandise voor onze leden. Het panel is tevens aanwezig bij evenementen zoals de Ajax Open Dag en bij promoactiviteiten. Wil jij je ook aansluiten bij het Ajax Jonge Schare Panel en je stem laten horen of je mening geven? Meld je dan aan door een e-mail te sturen naar roy@ajaxjongeschare.nl en wie weet zit jij bij onze volgende bijeenkomst en bepaal jij de toekomst van Ajax Jonge Schare. Toby Alderweireld en rn Christian Eriksen Gregory van der Wiel Klaas-Jan Huntelaar Urby Emanuelson rfMfl 'Mijn voorbeelden? Dennis Bergkamp en Jari Litmanen'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 18