17 Ajaxsupporters zien seizoen met vertrouwen tegemoet r - ^EGOW Ondanks het vertrek van ervaren spelers zijn de doelen bij Ajax duidelijk: kampioen worden, de KNVB-beker winnen en de tweede ronde van de Champions League halen. Wat denken de fans? ajaxlife Karin van der Heijden (55), Amsterdam Piet Versluijs (65), Serooskerke Paul (44) en Mick (9) Rennefeld Almere Jan Veenstra (52), Weesp Mart (52) en Dana Fokkens (15), Bergen op Zoom Maarten Dopper (13), Veendam FANZONE 02-08-2012 'Dan maar geen Narsingh, laat de jeugd het doen' DOOR KEVIN VAN NUNEN, FOTO'S AJAX LIFE EMILE DE BROUWER Ajax wil de dubbel en de tweede ronde van de Champions League halen. Gaat dat lukken? "We zien het snel genoeg als de oompe titie begint. Ik zou het leuk vinden als de eredivisie weer lang spannend blüft, zoals de laatste twee seizoenen. Ajax hoeft van mij niet rond kerst al zeker te z(jn van de landstitel. In de Champions League moe ten we geluk hebben met de loting. Ik zie Ajax niet graag tegen een rijke Russische club spelen, liever tegen een Duitse of Engelse ploeg." Ajax begint dit seizoen met vrouwen voetbal. Goed idee of liever niet? "Ik heb vroeger zelf gevoetbald, bü Ves pucci, en het was onze droom een wed strijd in De Meer te spelen. Het is er nooit van gekomen. Ik speelde op het midden veld, links of rechts maakte niet uit. Meis jes die nu voetballen, dromen er ook van om voor Ajax te spelen. Er is een groot verschil: meisjes die nu goed genoeg zijn, kunnen hun dromen waarmaken." Welke speler wordt dit seizoen de grote verrassing? "Viktor Fischer. Ik heb hem met Denemarken op een jeugd-WK zien spelen, nog voordat hjj naar Ajax kwam. Toen viel Fischer me al op. Ik ben hem blijven volgen en in de NextGen Series tegen Barcelona en Liverpool heb ik opnieuw genoten. Dat waren prima optredens. Ik verwacht ook veel van Ricardo van Rhijn. Die jongen mag het gaan doen. Hij heeft al laten zien dat hij er klaar voor is." Wat vindt u van het nieuwe transferbeleid van Ajax? "Verstandig! Ik vertrouw erop dat Mare Overmars een goede selectie samenstelt, zoals ik ook vind dat er kundige mensen in de raad van commissarissen zitten. Leo van Wijk, Theo van Dui- venbode en Hans Wijers hebben verstand van zaken. Het is goed om naar de jeugd te kijken en de hand op te knip te houden, zodat Ajax gezond blijft. Dan maar geen Narsingh, laat de jeugd het maar doen." PSV, Feyenoord of FC Twente; wie wordt de grote concurrent? "FC Twente krijgt het moeilijk. Luuk de Jong is vertrokken, al gaat Dmitry Bulykin hem vervangen. Bulykin is goed voor een doel- puntje of twaalf, dat zijn goals die Ajax aan Twente heeft geschonken. PSV heeft flink ingekocht, daar zijn we een beetje bang voor. Luciano Narsingh hadden we graag in Amsterdam zien spelen. Gelukkig komen er jeugdspelers aan, die Frank de Boer goed kent uit zijn tijd bij de A-junioren." Paul, wat vind je van het nieuwe transferbeleid van Ajax? "Er zitten twee kanten aan het verhaal. Het is goed dat Ajax inzet op eigen jeugd, dat levert geld op. Kijk naar de transfer van Zlatan Ibrahimovic naar Paris Saint- Germain. Toch weer vier ton aan oplei dingsvergoedingen voor Ajax. We moeten op de centjes letten, maar Ajax krijgt ook veel geld dankzij het spelen van Champi ons League. Dat is de andere kant: wat doet Ajax met dat geld?" Welke speler wordt dit seizoen de grote verrassing? "Toby Alderweireld stond in de schaduw van Jan Vertonghen en na twee jaar wordt het tijd daar uit te stappen. Ver tonghen was aanvoerder, nu moet hjj de baas worden in de verdediging. Ik hoop dat Alderweireld er klaar voor is en wakker wordt, want voor het inpassen van jeugdspelers is het nog te vroeg. Gelukkig heeft Alderweireld kunnen zien hoe het moet." Wat vinden jullie van het nieuwe transferbeleid van Ajax? "Hopelijk breekt niet alsnog een moment aan waarop met geld wordt gesmeten. Er komt zeventien miljoen euro binnen uit de Champions League. Het is goed dat niet neer te leggen voor willekeu rige spelers. Als Ajax zich meldt, schiet de vraagprijs omhoog. De 'Ajaxbonus' wordt gelukkig niet meer betaald. Het is beter om verstandig te investeren. In een tweede spits bijvoorbeeld, een stand-in voor Kolbeinn Sigthórsson. Als er nog een spits wordt gehaald, komt het goed dit seizoen." Ajax wil de dubbel en de tweede ronde van de Champions League halen. Gaat dat lukken? "Ik denk het wel. Ajax heeft nog steeds een sterke selectie en ik ben blij dat Frank de Boer onze trainer is, want ik vind hem hartstikke goed. Dankzij De Boer heb ik er veel vertrouwen in. En ik hoop dat Derk Boerrigter dit seizoen geen last heeft van blessures. Ik zou het verstandig vinden als Ajax nog een verdediger haalt. Van mij mag Niklas Moisander komen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 14