'AEGON HEEFT ZICH VOORBEELDIG GEDRAGEN MET RUST EN GEDULD' DE TITEL VAN... VURNON ANITA ajaxlife TOEN EN NU K 10-05-2012 "Mag ik niet zeggen dat deze titel van het collectief is? Maar dat is gewoon zo. We hebben onze ups en downs gehad, en hebben het samen tot een mooi einde gebracht. We hebben geprobeerd te blijven voetballen, ondanks de tegenslagen. En je ziet dat het voetbal toch wint uiteindelijk, als je maar hard werkt. Dan is het de titel van het voetbal." van de Voetbalwet. Een van de 'kolo nels' won uiteindelijk een kort geding, waarna de gemeente een bodempro cedure startte. De bestuursrechter oordeelde in april dat wel degelijk aan nemelijk was dat de desbetreffende man deel uitmaakte van een groep relschoppers, en dat feiten van voor de Voetbalwet ook gebruikt mogen wor den. Het is een overwinning voor de gemeente Amsterdam, en het maakt de Voetbalwet er krachtiger op voor burgemeesters. "Ajax mag zich gelukkig prijzen dat Aegon zich als een gentleman gedraagt. Maar er komt aan alles in het leven een einde. Zo ook, lijkt mij, aan het geduld van de hoofd sponsors." Sportmarketeer Frank van den Wall Bake over de relatie tussen Ajax en de hoofdsponsors. (Ajax Life 12, 2 februari) De hoofdsponsors van Ajax werden er ineens bijgehaald in het pleidooi van Peter Wakkie, advocaat van Ajax, tijdens de beroepszaak van Ajax NV aan de 'groep-Cruijff'. Indirect, dat wel. Wakkie stelde dat Ajax miljoenen euro's aan schade zou kunnen lijden bij het opzeggen van het vertrouwen in de raad van commissarissen. Uit eindelijk gebeurde dat laatste toch, en Aegon en Adidas zijn nog altijd Ajax' belangrijkste sponsors. Van den Wall Bake ziet het behaalde landskampioenschap als een positieve injectie tussen Ajax en zijn hoofdsponsors. Een injectie die hard nodig was. "Aegon heeft zich voorbeel dig gedragen met rust en geduld, en de drie advertenties ('Ajax United', felici taties aan Johan Cruijff door Louis van Gaal en 'Every little thing is gonna be alright', red.) tonen meer dan goede wil van de hoofdsponsor. Daar zal menig club jaloers op zijn." Het geduld van de hoofdsponsors wordt niet meer direct op de proef gesteld, maar ook Adidas verdient vol gens de sportmarketeer nog 'de nodige aandacht'. "Met name over het door Adidas opgezette en gefinancierde hightech oefencentrum op De Toe komst. Bij de andere sponsors zal de roes van het landskampioenschap de sporen van onrust snel laten verdwij nen. Zo gaat dat in het voetbal." "Ik hoop dat als de rust is terug gekeerd bij Ajax we knopen kunnen gaan doorhakken: of echt samen werken, of ermee stoppen. Half bakken iets doen werkt niet." Almere Citydirecteur Raymond Groenteman is kritisch over de samenwerking met Ajax. (Ajax Life 13,16 februari) Op het gebied van jeugdvoetbal werk ten Almere City FC en Ajax al goed samen, maar de samenwerking tussen de proflagen kreeg maar geen goede invulling. Talentvolle spelers van Ajax wilden niet rijpen bij de ploeg uit de Jupiler League. De onrust in Amster dam werkte ook niet mee. Bij wie moest Citydirecteur Raymond Groenteman zijn om afspraken mee te maken? Enkele weken geleden liet Wim Jonk in Voetbal International weten dat de samenwerking wordt geïntensi veerd. Zo wordt Ajaxtrainer Casimir Westerveld technisch coördinator van de midden- en benedenbouw van de Almeerse jeugdopleiding, gaan er vier jeugdtrainers de overstap maken van Amsterdam naar Almere, en zal de vol gende hoofdtrainer van Almere City waarschijnlijk bij Ajax vandaan komen. Jong Ajaxspeler Ricardo Kip zet zijn carrière voort in Almere. Jonk erkende dat de samenwerking 'een papieren tijger' was. Groenteman nu: "We hebben meerdere malen met het technische hart van Ajax gespro ken. Het is goed dat er nu duidelijkheid is. We zijn ook met een aantal spelers van Ajax Al en Jong Ajax bezig om ze te bewegen een jaar bij ons te komen spelen. Hoeveel? Meer dan twee. Het technische hart gaat zich daar ook sterk voor maken. Eigenlijk moet Ajax die jongens nog net niet dwingen om tij delijk de overstap te maken. Maar die spelers moeten voor ons ook wel een meerwaarde hebben. We willen vol gend jaar de play-offs halen. We zijn niet meer het zieke kindje van de Jupi ler League." de hoofdklasse gaat. Maar we zijn onderweg." "Ik juich het principe toe dat er binnen Ajax iemand is die zich heel intensief met supportersbe- leid gaat bezighouden." Oud-voorzitter Michael van Praag over een supporterszetel in de bestuursraad van Ajax. (Ajax Life 10, 12 januari) Ronald Pieloor trad eind maart toe tot de bestuursraad van Ajax. Op voorspraak van de supportersgroe peringen werd hij voorgedragen voor een van de zeven zetels. Pieloor was in de jaren tachtig woordvoer der van de F-side, en zat in die hoe danigheid ook vaak aan tafel met de Het bestuurlijk gezien roerige jaar stemde de hoofdsponsors allerminst tevreden. Ajaxsupporter Ronald Pieloor werd gekozen in de bestuursraad van Ajax. "Je merkt wel dat er ambities zijn om richting de Topklasse te gaan, maar het zou goed zijn als de club dat ook echt uitspreekt." Laurens ten Heuvel over de doelen van Ajax Zaterdag 1. (Ajax Life 8, 2 december) Er leek niets aan de hand voor het eerste zaterdagelftal dit seizoen. Het gat met de concurrentie was begin april groot, mede doordat de Ajaxamateurs maar één duel hadden verloren. Maar na een wisselvallige periode moest de koppositie worden gedeeld met Swift. Tot zaterdag. Ajax won, waar Swift thuis werd getrakteerd op een nederlaag. Ajax heeft zaterdag aan één punt genoeg voor de titel. Bij een gelijke eindstand spelen Ajax en Swift een beslissingsduel. Maar zover gaat het niet komen, meldt trainer Bart Logchies optimistisch. En hoe zit het met het uitspreken van de intentie om in de Topklasse uit te komen? "Die intentie is uitgesproken," stelt de trainer. "Maar je komt niet meteen van de eerste klasse in de Topklasse. We moeten eerst nog kampioen worden en dan kijken hoe het in toenmalige voorzitter Michael van Praag. In de GPD-bladen reageerde Van Praag op de benoeming van Pieloor als bestuursraadslid. "We wilden alle bei het beste voor de club, alleen keek hij vanuit de supporters en ik vanuit het bestuur en dat botste nogal eens. Maar het is een verstandige jongen," aldus Van Praag. "We moeten met z'n allen de witte vlekken van deze wet zien te ont dekken, en daar meteen op antici peren." Tweede Kamerlid Coskun Cörüz (CDA) over de werking van de Voet balwet (Ajax Life 11, 19 januari) Dat Wesley van W. AZ-doelman Este- ban aanviel, was misschien de druppel, maar er waren meerdere incidenten in het betaalde voetbal die vragen oprie pen over de werking van de Voetbal wet. Vandaar dat minister van Justitie Ivo Opstelten de evaluatie van de wet verplaatste van september naar april. Inmiddels is het kabinet demissionair en lijkt de Voetbalwet geen heet hang ijzer meer. De gemeente Amsterdam zette vorig jaar de Voetbalwet met volle kracht in tegen tien zogenoemde Ajax- kolonels, jongens uit de harde kern, die vooral in groepsverband herhaal delijk voor overlast hadden gezorgd. In het dossier van de gemeente stonden ook vergrijpen van voor de invoering

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 5