Ajaxfans vertellen over hun moment van het seizoen DE TITEL VAN... DERK BOERRIGTER Iedere supporter beleeft de wedstrijden van Ajax op zijn eigen manier. Die ver schillen in beleving zorgen voor meer dere hoogtepunten in de race naar de 31ste landstitel. Ajax Life sprak rond de huldiging verscheidene fans. ajaxlife Damian (I) en Alex Damian en Alex (beiden Landsmeer): "De feestweek van FC Twente-uit tot de huldiging, met ook nog eens Koninginnedag tussendoor, is ons hoogtepunt. Na de winst op Twente wist iedereen dat het ging gebeuren. Dat feest toch een stukje lekkerder rond Koninginnedag! We wilden de kampioenswedstrijd tegen VW- Venlo op televisie bekijken, maar niets deed het. We moesten het duel op een andere manier volgen, via internet. Dat was een kleine domper." Priscilla (Vlissingen) "Ik heb sinds de winterstop gewacht op de rentree van Gregory van der Wiel. Ik ben echt fan van hem en hij had het dit seizoen lang niet altijd even gemakkelijk. Daarom vond ik het leuk dat juist hij na zijn blessure de winnende goal maakte tegen FC Twente. Greg is een leuke jongen en ik ben zelf ook rechtsback bij de dames van GPC Vlissingen. Ik was inderdaad al vroeg op pad, want de huldiging wilde ik uiteraard niet missen. Ook niet omdat Gregory erbij is natuurlijk." Stefan en zijn dochter Neville (I) en Mitchell FANZONE -f k 10-05-2012 1Ü "Het was natuurlijk niet het seizoen dat ik zelf had verwacht, door mijn blessure. Maar ik ben blij dat ik op tijd fit was, en dat ik nog mijn aandeel heb gehad tegen het einde van het seizoen. Dat maakt veel goed. En uiteindelijk ben ik hiervoor naar Ajax gekomen: voor de titel. We hebben veertien keer op rij gewonnen, dus de titel hebben we als ploeg en technische staf dik verdiend." Stefan (Almere): "We waren zowel op als naast het veld negentig minuten lang de baas op Old Trafford! Het bleek ook nog eens de ommekeer te zijn van het seizoen. Sinds Ajax tegen Arsenal speelde, heb ik altijd gewacht op een nieuwe toptrip naar Engeland. Aston Villa-uit was een leuk tussendoortje, maar Old Trafford was geweldig! Het uitvak was niet te stoppen en Ajax won. Die wedstrijd was dit seizoen eindelijk - we moesten er tot februari op wachten - een moment waar je over een paar jaar nog vol van trots aan terugdenkt." Neville en Mitchell (beiden Almere) "Na PSV-thuis (2-0) hadden we allebei zoiets van: nu komt het goed. En dan stond Ajax op dat moment nog niet eens bovenaan. Zo groot was het vertrouwen in een goede afloop. De Ajacieden konden er zogenaamd niets meer van, maar lieten die middag zien dat ze te vroeg waren afgeschreven. Het duel met Manchester United was het einde van een slechte reeks en PSV-thuis de bevestiging dat Ajax echt op de weg terug was. Het spel werd steeds beter en na Ajax - PSV ontstond zo'n gevoel van: we gaan het doen. Vanaf dat moment kon het eigenlijk al niet meer fout gaan. Voor ons werd Ajax tegen PSV al voor de 31ste keer kampioen." Michelle (I) en een van haar vriendinnen Sharied (Vlissingen): "Ik vind het knap hoe Kenneth Vermeer zich heeft hersteld van een mindere periode. Vermeer was het richting de winterstop even kwijt, maar de laatste tijd is het weer een uitstekende doelman. Daar houd ik een goed gevoel aan over. En tijdens het seizoen is opnieuw bewezen dat je nooit moet opgeven, zelfs niet na een grote teleurstelling. Altijd vertrouwen erin blijven houden. Ondanks een zesde plaats begin 2012 is Ajax gewoon de verdiende kampioen, dat zegt genoeg." Sharied (I) en Priscilla 'Voor ons werd Ajax tegen PSV al kampioen' Remo (Amsterdam) en Max (Haarlem): "Voor ons is dat de wedstrijd Ajax - Roda JC (4-1) en dan vooral de rol die Lorenzo Ebecilio die middag speelde. Hij was schuldig aan de 0-1, maar maakte dat na rust helemaal goed door liefst drie keer te scoren. Als zelfs Ebecilio goed gaat spelen, dan moet het goed komen met die landstitel, dachten we. Dan is er geen houden meer aan. De ereronde in de Amster dam Arena, direct na afloop van Ajax - VW-Venlo (2-0), was ook een moment om te koesteren. Zo mooi." Remo (I) en Max Wesley (Wassenaar): "De goal van Toby Alderweireld in de slotfase van het bezoek aan Manchester United was mijn hoogtepunt. Gewoon winnen van de nummer een van Engeland, bam! Nee, ik was niet in Engeland en keek op televisie. Ik kom dan wel uit Wassenaar, maar daar heb ik geen geld voor. Schrijf maar op dat ik uit Wassenaar-Noord kom. Als ik in Wassenaar-Zuid woonde, was ik rijk genoeg geweest om wel naar Engeland te gaan. Was ik er maar bij. Dan was het nog mooier geweest!" DOOR KEVIN VAN NUNEN FOTO'S AJAX LIFE EMILE DE BROUWER Remco (Amsterdam-Noord): "Hoe slecht het soms ook ging met Ajax, als je veertien keer op rij wint, ben je verdiend kampioen. Wat er verder ook wordt gezegd. Ik ben bij iedere huldi ging en hoop dat de Ajacieden gewoon drie keer op rij kampioen worden. Op naar de vierde ster! Toch ontbrak dit seizoen ook een specifiek moment. Het is namelijk twee keer niet gelukt om van Feyenoord te winnen. Gelukkig hebben we ze teruggepakt en als laatste concur rent afgeschud. Volgend seizoen weer winnen, want het hoeft in Rotterdam ook weer niet te goed te gaan." Michelle (Hengelo): "De huldiging is natuurlijk het mooiste moment van het seizoen! Daarvoor ben ik speciaal naar Amsterdam gekomen. Ik was vorig jaar bij de huldiging op het Museumplein en heb tegen mijn vriendinnen gezegd: 'Jullie moeten mee.' Het was vrij gemakkelijk om ze over te halen. Bij zo'n mooi feestje wil iedereen zijn. Ik werk in een kledingzaak en moest Ajax - VVV-Venlo daarom stiekem op mijn telefoon volgen via Twitter. Ik kan er wel weer een jaartje tegenaan, want bij mij in de buurt wonen veel supporters van FC Twente." Remco (in het midden) Wesley (tweede van rechts)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 12