Supportersfoto NOW.AJAXLIFE.NL Loop aan de hand van een speler het veld op l^mobynouu 1 SEIZOENKAARTHOUDERS MOETEN TOESTEMMING MACHTIGING GEVEN sva id CLUB CARD ajaxlife COLUMN Excuus I Het verhaal achter de foto: De vaste lezer van deze rubriek weet dat ik een kritische Ajacied ben. Dat kan samen gaan. Van m(j is aan de ene kant de uitspraak: 'Ajax is een eeuwige liefde bü wie je nooit vreemd gaat', maar anderzijds leg ik ook graag de vinger op de zere plekken in de Ajaxorganisa- tie. Toch is het nu t(jd om mezelf als columnist en Ajaxvolger eens kritisch onder de loep te nemen. Dan moet ik om te begin nen eerlijk toegeven dat ik Ajax het afgelopen seizoen een paar keer 'definitief' heb afgeschre ven in de titelrace. En zie wat er gebeurt: we worden gewoon kampioen. Zoiets noopt tot enige nederigheid. En nu iktoch aan het bekennen ben: halverwege het seizoen had ik er niet veel vertrouwen in dat Frank de Boer het elftal nog aan de praat zou krijgen. We speel den miserabel, de verdediging was een 'geitenkaas' (met dank aan Johan Cruijff), we verloren punten aan staartclubs, de ene na de andere speler verkeerde in een vormcrisis of kwam in de lappenmand terecht. En zie wat er gebeurt: Ajax zet een haast ongeëvenaarde zegereeks neer, met een maximaal aantal tref fers, een minimaal aantal tegen doelpunten en redelijk tot goed aanvalsspel, waardoor we nu fier aan kop gaan. Tja, dan kun je natuurlijk met een pokerface zeggen dat een balletje raar kan rollen, maar misschien is het reëler om met enig schaamrood te zeggen dat je gelukkig meer verstand hebt van misdaad.... 26-04-2012 X ÜJ Guido Zwennes: "Mijn stoel in de Amsterdam Arena is op rij vijf, tus sen het doel en de cornervlag. De laatste maanden scoort Ajax gere geld in de eerste helft en, als ik snel genoeg ben, kan ik het juichen foto graferen. In de tweede helft ga ik, als er plek is, een paar rijen hoger zitten, zodat ik een beter overzicht heb. Voor het bereik maakt het helaas weinig uit, want dat is niet al te best. Ik was een van de eerste twitteraars, maar er zijn nu zoveel mensen met een smartphone dat de masten het niet meer aankun nen. Toen het groepje twitteraars in 2007 bestond uit een man of vijf verspreid door de Arena, beslo ten we een hashtag af te spreken. Helaas sneuvelde de 'x' in Ajax en werd het, zoals tegen FC Gronin gen, #ajagro. Het is ongelooflijk hoe populair zo'n hashtag nu is. Als (ffiajaxlife mij retweet, wordt een foto zomaar vijfduizend keer bekeken. Hartstikke leuk is dat." fueled by Op now.ajaxlife.nl delen wij en alle Ajaxsupporters hun mooiste Ajaxmomenten. Deel ook jouw supportersfoto's via now.ajaxlife.nl «Yïc>*liXlWa SBéOSCHIP OC SBSSÓSUIf Kortom, bij dit alles passen een excuus aan en een compliment voor Frank de Boer. Hij heeft met zijn staf een wonder verricht. De grootste prestatie is dat hij gewoon zijn eigen koers is blij ven varen toen bijna iedereen Ajax had afgeschreven en ook het publiek begon te morren. Hij heeft de club bijna letterlijk uit z'n as laten herrijzen. Ook in de maandenlange soap rond de raad van commissarissen hield De Boer het hoofd koel en liep hij nog geen schram op, terwijl alle andere kopstukken zware averij opliepen. Dat is klasse. Ik denk dat dit de ondefinieer bare magie van een toptrainer is. leder ander zou waarschijnlijk zijn gesneuveld, maar De Boer... hij ploegde voort en er groeide iets moois. Komend seizoen heb ik dan ook maar één wens, Frank: Kunnen we dan misschien metéén beginnen met goed voet bal en niet pas na de winterstop? 'z -r J PETER R. DE VRIES Je hebt ze vast wel eens gezien, de kinderen die aan de hand van de Ajaxspelers het veld in de Arena oplopen. Deze mascottes zijn alle maal lid van de Ajax Kids Club, en mogen in de rust ook meedoen aan de penalty shootout. Normaal gesproken is het niet mogelijk om op korte termijn deel te nemen, gezien de enorme vraag. Maar speciaal voor lezers van Ajax Life maken we een uitzondering bij Ajax - VVV-Venlo. Heb jij een kind die lid is óf maak jij je kind lid van de Ajax Kids Club, dan maakt hij of zij kans om mee het veld op te lopen bij deze mogelijke kampioenswedstrijd. Ga naar ajaxlife.nl/kidsclubactie en schrijf je in. Opgeven kan tot en met zondag 29 april. Regels willen in de loop der jaren wel eens veranderen. Zo ook de wet- en re gelgeving omtrent doorlopende machtigingen. Waar Ajax de kosten voor een seizoenkaart in het verleden jaarlijks zonder tegenbericht kon incasseren, dient tegenwoordig elke seizoenkaarthouder jaarlijks onherroepelijk opnieuw een ak koord te geven voor het innen van de seizoenkaartgelden. Om dat proces te vereenvoudigen, is Ajax bezig om 'mijnajaxkaart' klaar te stomen als digitaal platform, waar seizoenkaarthouders eenvoudig kunnen aan geven of hun seizoenkaart verlengd mag worden en of Ajax gebruik mag maken van een eenmalige incasso. Het zal binnenkort ook mogelijk zijn om via www.mijnajaxkaart.nl met iDEAL je seizoenkaart voor 2012/2013 te betalen. Op het platform kun je nu al bekijken onder welke gegevens je bekend staat, welke seizoenkaarten actief zijn en welke uitwedstrijden je hebt bezocht. Aan het einde van april ontvangen de Ajaxseizoenkaarthouders als gebruike lijk per brief van Ajax meer informatie over de verlenging én seizoen 2012/2013. De redactie van Ajax Life kreeg gedu- Frank bekeek de wedstrijd tegen de rende de thuiswedstrijd tegen De Superboeren vanaf de perstribune, Graafschap redactionele verster- nam een kijkje in de mixed zone waar king van Frank Stellingwerff. Als de spelers na afloop hun verhaal lid van Ajax Jonge Schare deed hij deden en zat tegenover Frank de mee aan de actie Dapp're Schrijver, Boer toen de trainer zijn analyse van waarbij zijn wedstrijdverslag van de wedstrijd gaf in de perskamer. Ajax - Manchester United door de Frank: "Het was een leuke en leer- eindredactie als beste werd beoor- zame dagen ik wil de redactie bedan- deeld. ken voor de goede begeleiding."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 15