MELD JE AAN VOOR LEDENRAAD Supportersfoto nouu SPELREGELS ajaxlife COLUMN AIS... De ledenraad van Ajax mag met de komst van de bestuursraad zijn verdwenen, bij de Supportersver eniging Ajax staat dit orgaan nog fier overeind. Wil je er ook deel van uitmaken en meediscussiëren en -beslissen over het verenigingsbeleid, stel je dan verkiesbaar. Het verhaal achter de foto: De competitie nadert zijn ontknoping en het zal nog bloedstollend spannend wor den welke club er in de finale net wat meer (doel)punten scoort dan de concurrentie. En nu Ajax toch weer tot de kanshebbers behoort, kan ik als pur sang realist toch de verleiding niet weerstaan om m(j even schuldig te maken aan wat 'als-denken': als Ajax niet zo knullig twee keer had verloren van FC Utrecht, als Ajax bij VVV-Venlo geen punten had laten liggen, als Ajax in de Arena gewoon van NAC Breda had gewonnen... Ja, als Ajax wat constanter had gespeeld, ston den we nu fier bovenaan. En ik heb nog een als, die mis schien ook wel beslissend is voor het wel of niet behalen van de titel: Mounir El Hamdaoui. Wat zou er zijn gebeurd als hij wel had meegespeeld, een van Neder lands beste aanvallers? O la la, wat hadden we hem goed kunnen gebruiken, met de langdurige blessures van Kolbeinn Sigthórs- son, Derk Boerrigter en nu weer de maandenlange uitschakeling van Miralem Sulejmani. Ik durf te zeggen dat als El Hamdaoui wel had meegedaan we nu een paar (doel)punten meer hadden gehad. Ik begrijp eerlijk gezegd niet goed hoe een bedrijf als Ajax zijn duurste contractspeler buiten de selectie kan houden. Het kost niet alleen een kapitaal aan weg gegooid salaris en flink vermin derde transferrechten, maar misschien ook wel een zilveren KNVB-schaal. Dat is niet uit te leggen. Want wat heeft Mounir nou helemaal gedaan dat deze kaltstellung rechtvaardigt? Is er soms een levensdelict gepleegd? Heeft-ie een van de Ajaxhos- tessen onzedelijk betast, of een greep in de kas gedaan? Welnee... Hij had in de kleedkamer een beetje grote bek, that's all. Gut gut, zijn we ineens van suikergoed? Alsof Frank de Boer als speler altijd een koorknaap was. Dus als El Hamdaoui voor deze misdraging gestraft moest worden, had hem dan vier of voor mij part zes weken terug gezet naar de beloften, had er nog een boete van pakweg 25.000 euro aan geplakt en had hem dan gewoon weer terug laten komen. Maar verban een klasbak als El Hamdaoui niet een heel seizoen naar een bijveld. Dat kan niet. Dat is onmenselijk. Als het technische hart een beetje guts heeft, maakt het daar direct een einde aan. Mis schien worden we dan nog kam pioen. Als aanspreekpunt voor haar negentigduizend leden moet de SVA scherp blijven. Scherp op het eigen verenigingsbeleid, en kritisch kijkend naar het supporters- beleid van Ajax. De dertigkoppige ledenraad van de SVA maakt dit proces van dichtbij mee, adviseert over en controleert het verenigingsbeleid. Ook dit jaar is er weer een ledenraadverkiezing, waarvoor volwassen leden van de Supportersvereniging Ajax zich verkiesbaar kunnen stellen. Aanmelden kan vóór 1 april 2012 per e-mail of brief aan de verkiezingscommissie (zie kader voor gegevens). Vat kernachtig samen (maximaal 200 woorden) wat jij kunt en wilt be tekenen voor de supportersvereniging, zodat je bij de uiteindelijke verkiezingen een duidelijke boodschap hebt. Waar wil jij je hard voor maken? Waarom moeten andere leden juist op jou stemmen? Stuur bij de brief ook alvast een scherpe pasfoto, zodat jij je - samen met de an dere kandidaten - goed kunt presenteren in nummer 18 van Ajax Life dit seizoen. De uitslag van de verkiezing staat in de eerste Ajax Life van het volgende seizoen. Er zijn uiteraard wel voorwaarden waaraan je dient te voldoen: - Je moest op 1 juli 2011 ouder zijn dan achttien jaar. - Je moet op 1 april 2012 minimaal een jaar lid zijn van de Supportersvereniging Ajax. - Je moet in Nederland wonen. - Voor fans met een stadionverbod is geen plek! - Je mag geen soortgelijke functies hebben (gehad) bij een andere profclub. SVA -fl Q 15-03-2012 X Zj Aanmeldingsbrieven graag sturen naar: Supportersvereniging Ajax t.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl. Voor meer informatie: 020 - 311 1514 Willem Koers: "Ik heb een seizoenkaart op Zuid en sta er sinds 1999. Voor de wedstrijd een biertje pakken bij de Chinees (Jinso) en lekker ouwehoeren. Dan de wedstrijd kijken en afsluiten met nog een biertje. Maar het voetbal is en blijft natuurlijk wel het belangrijkste. De sfeer op Zuid was de laatste jaren ingekakt. Je merkte dat bij grote wedstrij den nog wel veel sfeer was, maar het begon rustiger te worden. De sfeer komt toch voor een groot gedeelte bij Vak 410 vandaan. Het viel mij op dat tijdens de wedstrijd tegen RKC Waalwijk meer mensen ston den dan normaal. En er was ook meer sfeer. Tegen PSV zal het opnieuw sfeervol zijn en ik hoop dat de goede sfeer erin blijft zitten. Een aantal mensen op Zuid moet het oppakken. Kans om kampioen te worden, is er nog wel. Het wordt lastig, want er staan zware uitwedstrijden op het programma. En thuis moeten we natuurlijk winnen van PSV." Op now.ajaxlife.nl delen wij en alle Ajaxsupporters hun mooiste Ajaxmomenten. Deel ook jouw supportersfoto's via now.ajaxlife.nl fueled by now.ajaxlife.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 14