M 19 MELD JE AAN VOOR LEDENRAAD rSSBRI Supportersfoto DAPP'RSTE SCHRIJVER IS... nouu j SPELREGELS ajaxlife COLUMN Blozen op YouTube f De ledenraad van Ajax mag met de komst van de bestuursraad zijn verdwenen, bij de Supportersvereniging Ajax staat dit orgaan nog fier overeind. Wil je er ook deel van uitmaken en meediscussiëren en -beslissen over het verenigingsbeleid, stel je dan verkiesbaar. Het verhaal achter de foto: SVA 01-03-2012 Na een wedstrjjd als Man- Chester United - Ajax is het alt(jd fijn grasduinen en nagenie ten op YouTube. Zo stuitte ik op een filmpje dat werd geüpload door een Engelse YouTubege- bruiker genaamd DanTheDogg. Het heet 'Ajax Fans Singing Three Little Birds'. Begeleidend com mentaar: "Ze stopten de hele wedstrjjd niet met zingen!" Onder het filmpje staan reac ties van Engelsen, die ik elke Ajacied van harte aanbeveel. Ze doen je soms haast blozen. "Was onze aanhang maar zo fan tastisch als zij," verzucht Mat- tyAdams1984. "Ik zat pal onder de Ajaxfans gisteravond en ze waren geen seconde stil, gewel dige aanhang, de beste die ik persoonlijk heb meegemaakt," voegt een ander toe. DanTheDogg doet zelf nog een duit in het zaKje ("Zoals je ziet zat ik naast ze en het lawaai was onvoorstelbaar, de hele wed strijd lang") en om het af te top pen schrijft Remmarb1872: "De Ajaxaanhang is de beste aan hang in Europa en misschien wel de wereld." Ik weet niet of ik het met die laat ste bewering eens ben (eigenlijk weet ik wel zeker van niet), maar dat is een detail. Het is een vorm van gerechtigheid dat een paar Engelsen eens positief overdrij ven over de Ajaxsupporters. In Nederland is het de laatste vijf tienjaar namelijk mode om nega tief te overdrijven over Ajax en de Ajacieden. Soms zou je haast gaan gelo ven dat de Arena inderdaad een afzichtelijk voetbalstadion is, waar altijd een begrafenissfeer hangt en alleen glory hunters op de tribune zitten, die de club weer in de steek zullen laten zodra het minder gaat. De Ajaxaanhang was geweldig in Manchester, zoals het prille Ajaxelftal geweldig was. Niet eerder won een Nederlandse ploeg op Old Trafford. De pri meur kwam op naam van Dico Koppers, Davy Klaassen, Ricardo van Rhijn, Aras Özbiliz - wie zijn ze nou helemaal? Praat me niet van die paar supersterren die Alex Fergu son aan de kant liet. Manches ter United tegen Ajax is Goliath tegen David, ongeacht de opstel lingen. Met zelfopgeleide tieners winnen van een ploeg die bij afwezigheid van Wayne Rooney doodleuk Dimitar Berbatov kan opstellen - dat staat. Eindelijk stond ik weer eens in een Europees uitvak te gloeien van trots. Trots op Ajax. Dat is waardevoller dan een plek in de achtste finales. Zeker nu. Leden van Ajax Jonge Schare konden hun creativiteit weer kwijt op papier, met de traditio nele Dapp're Schrijverscompe titie. Diverse leden leverden hun verslag van Ajax - Manchester United in. Een van hen had zijn verhaal zelfs al klaar voordat het duel was begonnen. Uit de inzendingen hebben we één winnaar gekozen. Frank Stellingwerff schreef volgens de jury niet alleen een treffend wedstrijdverslag, maar wist het duel ook goed in perspectief te plaatsen. Zijn kop: Voetbal weer de hoofdzaak in Amsterdam. Frank mag aankomende zon dag met de redactie van A/ax Life meelopen bij het duel Ajax - Roda JC. Zijn artikel is te lezen op ajaxjongeschare.nl. (MvD) Als aanspreekpunt voor haar negen tigduizend leden moet de SVA scherp blijven. Scherp op het eigen vereni gingsbeleid, en kritisch kijkend naar het supportersbeleid van Ajax. De dertigkoppige ledenraad van de SVA maakt dit proces van dichtbij mee, adviseert over en controleert het ver enigingsbeleid. Ook dit jaar is er weer een leden raadverkiezing, waarvoor volwassen leden van de Supportersvereniging Ajax zich verkiesbaar kunnen stellen. Aanmelden kan vóór 1 april 2012 per e-mail of brief aan de verkiezings commissie (zie kader voor gegevens). Vat kernachtig samen (maximaal 200 woorden) wat jij kunt en wilt beteke nen voorde supportersvereniging, zo dat je bij de uiteindelijke verkiezingen een duidelijke boodschap hebt. Waar wil jij je hard voor maken? Waarom moeten andere leden juist op jou stemmen? Stuur bij de brief ook alvast een scherpe pasfoto, zodat jij je - samen met de andere kandidaten - goed kunt presenteren in nummer 18 van Ajax Life dit seizoen. De uitslag van de verkiezing staat in de eerste Ajax Lifevan het volgende seizoen. Er zijn uiteraard wel voorwaarden waaraan je dient te voldoen: - Je moest op 1 juli 2011 ouder zijn dan achttien jaar. - Je moet op 1 april 2012 minimaal een jaar lid zijn van de Supportersver eniging Ajax. - Je moet in Nederland wonen. - Voor fans met een stadionverbod is geen plek! - Je mag geen soortgelijke functies hebben (gehad) bij een andere prof club. Aanmeldingsbrieven graag sturen naar: Supportersvereniging Ajax t.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl. Voor meer informatie: 020-311 1514 Toby Alderweireld kopt tegen Manchester United de 1-2 binnen. Het uitvak, met 3800 fanatieke Ajaxsupporters, ziet het gebeuren van hoog in het stadion en ontploft van vreugde. Ajax laat deze avond als ploeg en als fans een zeer goede indruk achter in Engeland. Verder nagenieten? Bekijk het fotoverslag op www.ajaxlife.nl/fotomanchester. MENNO POT www.mennopot.com Bert Wallet: "Ik slenterde samen met mijn zoon Bas door Manchester en vlakbij ons hotel lag Exchange Square. Op dit plein verzamelden de Ajacieden zich op de dag van Manchester United - Ajax. Het was prachtig weer, de Britten liepen zelfs in korte broek en op teenslippers. Dc sfeer was perfect. Het was druk, maar drinken halen in dc pub was geen probleem. Het was gezellig en wc zijn een tijdje gebleven. Op een gegeven moment mocht niemand meer het plein af van de politie, maar toen waren we net weg. Dc groep moest lopend naar Old Traf ford en dat was een flink eind. Ik zat als enige Ajacied in een vak vol Mancunians. Op een gegeven moment speelde Ajax dc bal zeer vlot rond, met één keer raken. Ik hoorde och's en ah's om me heen. 'Holy shit,' zei een Unitcdfan. Ik heb vaker Europese uitwedstrijden bezocht, zoals de CL-finale in Rome tegen Juventus, maar meestal verloor Ajax. Nu gelukkig niet. Manchester United-uit is over een paar jaar zo'n trip waar je bij moet zijn geweest." Op now.ajaxlife.nl delen wij en alle Ajaxsupporters hun mooiste Ajaxmomenten. Deel ook jouw supportersfoto's via now.ajaxlife.nl fueled by now.ajaxlife.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 15