United wil Europese blamage rechtzetten 'WE ZIJN DIT SEIZOEN WAT BLESSURES BETREFT NET EEN DRAAIDEUR' Wie denkt dat Manchester United het tweeluik met Ajax in de Europa League onderschat, komt bedrogen uit. Veldtrainer René Meulensteen, trouw adjudant van Sir Alex Ferguson, blikt vooruit. 'Als je erg strak aan een systeem blijft vasthou den, wordt het statisch. Wij spelen als ploeg flexibeler.' ajaxlife 8 EUROPA LEAGUE F~ 16-02-2012 Spelers weten dat ze nu moeten pieken' René Meulensteen is al elf jaar werkzaam bij Manchester United. DOOR SANDER ZELDENRIJK Ajax - Manchester United behoort een topafïïche te zijn. "Op papier wel, ja. De laatste jaren is de situatie met name bij Ajax natuur lijk wel veranderd. De ploeg staat niet meer aan de Europese top." Wat is je indruk van het huidige Ajax? "Ik volg zo veel mogelijk, maar helaas niet alles zo intensief als ik zou wil len. Natuurlijk ben ik sinds de loting scherper naar Ajax gaan kijken. Frank de Boer is er ingestapt om een bepaalde lijn, zoals Ajax voorstaat, te hanteren. Naar mijn mening is zijn probleem daarbij tweeërlei. Enerzijds is Ajax financieel niet meer in staat om spelers aan te trekken die kwali teit waarborgen en anderzijds heeft de bestuurlijke crisis zijn uitwerking bin nen alle geledingen." In hoeverre volg je de ordinaire clubcrisis? "Niet breeduit, al is het hier wel in de pers verschenen. SkySports zendt 24 uur per dag uit, dan komt het wel eens voorbij. Ik ga geen partij kiezen, maar weet wel dat als je niet oppast, je als club alleen maar verliezers hebt." Johan Cruijff en jij zijn allebei van de individuele techniek. Heb je hem vaak ontmoet? "Nee. Ik heb hem een keer ontmoet toen ik met een Amerikaans voetbal team op trainingskamp was in Neder land. Johan was toen coach van FC Barcelona. Ik sprak toen uitgebreid met Tonnie Bruins Slot en kort met Johan. Ik heb een beter contact met zijn zoon Jordi. Ole Gunnar Solksjaer is een gemeenschappelijke vriend." Waardoor kan het voor jullie tegen Ajax fout aflopen? "Als wij ons niet goed voorbereiden, niet met de sterkste ploeg aantreden en Ajax top speelt. Van onderschat ting zal bij ons zeker geen sprake zijn. Dat kan in de Premier League ook niet, omdat de nummer laatst van de koploper kan winnen. De Europa League is voor ons erg belangrijk geworden, na onze Europese bla mage in de Champions League. Dat willen we recht zetten. Deze beker heeft United nog niet in de vitrine staan. Bovendien zitten er in dit toer nooi nog meer kampioenen dan in de Champions League. Als we de finale halen, moeten we hem ook winnen. Dit deelnemersveld geeft dan een behoorlijke meerwaarde." Wat verwacht je van de eerste wedstrijd in Amsterdam? Komen jullie met een C-elftal? "Het wordt een mooi duel, in een ongetwijfeld uitverkocht stadion. Onze spelers kijken er naar uit. Ik verwacht een wedstrijd tussen twee ploegen die altijd proberen te voetbal len. Wij komen absoluut niet met een C-elftal. Dat komt met name door de uitschake ling in de FA Cup tegen Liverpool. We strijden nog voor twee prijzen." Wat kunnen de jeugdige Ajacieden, een week later, op Old Trafford verwachten? "Het is imponerend en dat kan op twee manieren uitpakken: of je gaat er goed mee om en ziet het als een uitdaging waardoor je boven je normale niveau uitstijgt, of er ontstaat te veel druk, je wordt zenuwachtig en je gaat fouten maken. Als ons publiek doorheeft dat we een ploeg goed onder druk kunnen zetten, hebben we zeker thuisvoordeel." Hoe concreet volgen jullie Chris tian Eriksen eigenlijk nog? "Eriksen is een talent en Deens inter national. Gedurende de afgelopen transferperiode kregen we vragen over hem van de Britse pers. Hij past bin nen onze club en filosofie. Zeker als we op een bepaalde positie wat oudere spelers hebben. Maar er is niets con creets. Sterker, als er al voldoende spelers voor een bepaalde positie aan wezig zijn, heeft het weinig nut." Als je Manchester United qua filosofie met Ajax vergelijkt, waarin schuilt dan het verschil? "Door de overeenkomsten te benoemen, hoop ik de verschillen aan te geven. Beide clubs hanteren van oudsher een aanvallende speelstijl. Ajax blijft daarbij wat

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 7