Supportersfoto nouu MELD JE AAN VOOR LEDENRAAD BEN JIJ DE NIEUWE DAPP'RE SCHRIJVER? MET DE BUS... NAAR AJAX? SPELREGELS "a. SVA 10 De ledenraad van Ajax mag met de komst van de bestuursraad zijn verdwenen, bij de Supportersver eniging Ajax staat dit orgaan nog fier overeind. Wil je er ook deel van uitmaken en meediscussiëren en -beslissen over het verenigingsbeleid, stel je dan verkiesbaar. ajaxlife COLUMN Onredelijk ff Het verhaal achter de foto: Manchester United - ^foortontouk Ben je klaar voor Ajax - Manchester United? Als je lid bent van Ajax Jonge Schare vergeet dan niet meteen mee te doen aan onze Dapp're Schrijverscompetitie. ^Legon Als aanspreekpunt voor haar negentigduizend leden moet de SVA scherp blijven. Scherp op het eigen verenigingsbeleid, en kritisch kijkend naar het supporters- beleid van Ajax. De dertigkoppige ledenraad van de SVA maakt dit proces van dichtbij mee, adviseert over en controleert het verenigingsbeleid. Ook dit jaar is er weer een ledenraadverkiezing, waarvoor volwassen leden van de Supportersvereniging Ajax zich verkiesbaar kunnen stellen. Aanmelden kan vóór 1 april 2012 per e-mail of brief aan de verkiezingscommissie (zie kader voor gegevens). Vat kernachtig samen (maximaal 200 woorden) wat jij kunt en wilt be tekenen voor de supportersvereniging, zodat je bij de uiteindelijke verkiezingen een duidelijke boodschap hebt. Waar wil jij je hard voor maken? Waarom moeten andere leden juist op jou stemmen? Stuur bij de brief ook alvast een scherpe pasfoto, zodat jij je - samen met de an dere kandidaten - goed kunt presenteren in nummer 18 van Ajax Life dit seizoen. De uitslag van de verkiezing staat in de eerste Ajax Life van het volgende seizoen. Er zijn uiteraard wel voorwaarden waaraan je dient te voldoen: - Je moest op 1 juli 2011 ouder zijn dan achttien jaar. - Je moet op 1 april 2012 minimaal een jaar lid zijn van de Supportersvereniging Ajax. - Je moet in Nederland wonen. - Voor fans met een stadionverbod is geen plek! - Je mag geen soortgelijke functies hebben (gehad) bij een andere profclub. Sinds zijn zesde jaar JQ fiets ik met mijn oudste zoon naar de thuiswedstrij den van Ajax. We zijn al weer met het tiende seizoen bezig. Door de jaren heen zijn wij niet vaak getrakteerd op gewel dig voetbal. Dan maak ik mijn zoon jaloers met verhalen over het tweede debuut van Johan Cruijff als voetballer, de omhaal van Marco van Basten tegen Den Bosch, Dennis Bergkamp die op zijn zeventiende Malmö FF wegspeelde. Deze momenten staan in schril contrast met de laat ste thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 2-0-nederlaag deed ons niet alleen pijn aan de ogen, maar ook aan het hart. Zeker voor mij als voormalig clubarts. Mede door de vele blessures stond er tegen FC Utrecht een veredeld Jong Ajax op het veld. Het is dan ook onredelijk om dit elftal te hard te beoordelen op het resultaat. Nog onredelijker is het dat buitenstaanders over de rug gen van spelers, technische en medische staf een oordeel vel len over de trainingsopbouw in relatie tot blessures. Inder daad zie je soms blessuregol- ven, waarbij het moeilijk is om eenduidig een verklaring te geven; bijna altijd zijn er diverse oorzaken of omstandigheden aanwijsbaar. Het is aan de staf dit steeds te analyseren en acties te ondernemen. Zonder gedetailleerde kennis van zaken is het volstrekt ongepast voor anderen om de staf van Ajax negatief weg te zetten en ter men te gebruiken als 'incompe tente trainingsmethoden'. Het onderzoeksinstituut TNO heeft een studie gedaan naar de meest voorkomende voet balblessures. Na knie- en enkel letsel komt de hamstringbles sure - de meest voorkomende blessure bij Ajax dit seizoen - op de derde plaats. De Uefa becij ferde dat er per seizoen zeven hamstringblessures in een selectie zijn te verwachten. De hamstringblessure is een scheur in een van de grote spieren/pezen aan de achter zijde van het bovenbeen. Het is een belangrijke spier voor de buiging van de knie. Ook onder steunt hij de heup bij het ren nen in achterwaartse richting. Voetballen is een explosieve sport (sprinten, sliding, hoge trap) waarbij de maximale rek kan worden overschreden; er ontstaat dan een scheur. Een te snelle belasting of juist ver moeidheid kan oorzaak van een scheuring zijn. In 35 procent van de gevallen krijgt de sporter tij dens het herstel te maken met een nieuwe scheuring. Daar mee is de hamstring voor een technische en medische staf op z'n zachts gezegd 'een moeilijk geval'. 16-02-2012 X KJ Dc mannen van Amersfoort on Tour zijn fanatieke Ajaxsuppor- ters, die hun club - inclusief her kenbare vlag - ook geregeld ach terna reizen naar uitwedstrijden. Foto's van hun avonturen worden op Twitter geplaatst. Wc hebben dc vlag al aan hekken van verschil lende uitvakken cn (buitenlandse) stadions zien hangen. Dc trip naar Manchester cn in het bijzonder Old Trafford staat met rood omcir keld in hun agenda's. Een mooie bijkomstigheid was dat de boys uit Amersfoort ook een tripje naar Londen gepland hadden. Totten- ham Hotspur - Newcaste United stond in het weekeinde van NAC Breda - Ajax op het programma. Het werd liefst 5-0 voor de Spurs. De Amersfoortcrs keken begin februari al uit naar hun dubbele trip. "Mogen we al naar Enge land?" luidt het onderschrift van dc Mobypicture die werd inge stuurd naar ons nieuwe platform. De foto is inmiddels bijna vijfdui zend keer bekeken. Op now.ajaxlife.nl delen wij en alle Ajaxsupporters hun mooiste Ajaxmomenten. Deel ook jouw supportersfoto's via now.ajaxlife.nl fueled by now.ajaxlife.nl Op de terugweg van Ajax - FC Utrecht zei mijn zoon dat wat hem betreft de kampioenswed strijd tegen FC Twente vorig jaar 'het mooiste moment ooit' was. Destijds had Ajax een fitte selectie, maar ook dezelfde technische en medische staf! OTTO STIBBE Voormalig clubarts Ajax, als orthopedisch chirurg verbonden aan de Orthopedie-Kliniek in Amsterdam en Amstelveen Aanmeldingsbrieven graag sturen naar: Supportersvereniging Ajax t.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl. Voor meer informatie: 020 - 311 1514 Ben jij het niet helemaal eens met de wedstrijdverslagen over Ajax die je in de krant of op websites leest, of denk je gewoon dat jij het even goed of zelfs beter kunt? Dat kun je dan nu laten zien. Maak je eigen wedstrijdverslag van Ajax - Manchester United (vanavond) en wie weet mag jij meelopen met de redactie van A/ax Life bij een thuiswedstrijd van Ajax in de competitie. Let op: je verslag mag niet langer dan 500 woorden zijn, en moet uiterlijk dinsdag 21 februari bij ons (jongeschare@ajax.nl) binnen zijn. Het winnende verslag wordt op onze website (ajaxjongeshare.nl) gepubliceerd. Of je nu in het oosten, noorden, Zeeland, Brabant of België woont, de Supportersvereniging Ajax organiseert bij voldoende animo vanuit alle windrichtingen bus reizen naar nationale thuisduels van Ajax. Leden krijgen hierbij korting ten opzichte van niet- leden. Voor uitduels zijn Amster dam (Middenweg), Almere, Leiden en Den Bosch de opstapplaatsen. Alle Ajacieden dienen in het bezit te zijn van een geldige uit kaart en een toegangsbewijs voor de wedstrijd. BK verplichte buscombi's is de prijs van het busvervoer inbegrepen bij het kaartje. Meer info? Ga naar www. ajaxlife.nl/busreizen of bel even naar 020-3111514. Mercedes-Benz

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 15