i 'KRITIEK LEVEREN MAG, MAAR ALS MENSEN TE VER GAAN, BLOKKEER IK ZE' AJAX LIFE EN SOCIAL MEDIA Speler van t jaar in Denemarken! Waaaaaat?!?!. Bedank voor alle de berichtjes.:)Bedankt voor iedereen die gestemt hebben! Top "@ngieltjes: (5 DemydeZeeuw kom je nog eens een keer terug naar de ArenA als Ajax moet spelen?" dat is wel de bedoeling Weg met Google, jij bent wat ik zoek ajaxlife @ChrisEriksen8 1 @DemydeZeeuw Haters Familie ©RubenLigeon Christian Eriksen.. 8 Nov via Twitter for BlackBerry® Favorite tl Retweet Reply ACHTERGROND 19-01-2012 De Zeeuw stuurt zelfs foto's door via twitter als hij bij de tandarts zit. Demy de Zeeuw O 28 Nov via Twitter for iPhone Favorite tl Retweet Reply laten zien dat het echt was, werd een filmpje gemaakt. Het moment dat hij de kaarten in de brievenbus stopte, is ook vastgelegd. Alles om te laten zien dat het echt is." Ajacieden die de valkuilen ontwijken, kunnen veel plezier beleven aan twit- teren. "Het ervaren van Twitter is de beste leerschool. Soms moet je niet vergeten tot tien te tellen. Je bent ook op Twitter net zo goed als je laatste wedstrijd," weetThijssen. Zolang spelers blijven naden ken en geen gekke dingen doen, benadrukt De Boer, is het goed. "Nogmaals, spelers hebben een voorbeeldfunctie. Dan heb je verant woordelijkheid naar jezelf, de club en teamgenoten. Nadenken over wat je twittert, hoort daar bij." Visite Als Twitter zich laat omschrijven als schreeuwen met het raam open, staat Facebook gelijk aan het uitno digen van visite. Een Ajacied met een openbaar profiel kan op Twitter door iedereen worden gevolgd, maar op Facebook is sprake van vriend- schapsverzoeken. Christian Eriksen weigert gere geld onaangekondigde visite. De Deen twittert en heeft geen behoefte aan belangstelling van duizenden Facebookvrienden. "Ik heb zo'n duizend 'vrienden', maar de meeste ken ik ook echt. Met mijn Deense vrienden kan ik via Facebook goed contact houden en ik chat vaak met mijn moeder." Dat is het moment om echte zaken te bespreken, want dat doet Eriksen op Twitter niet. "Mijn tweets zijn veilig. Meestal 'retweet' (herhaal) ik een teamgenoot van Ajax of Dene marken. Of ik zeg 'Hola Madrid' als we tegen Real spelen. Wat me opvalt aan Twitter: ik spreek drie talen en twitter ook in drie talen, maar als ik een foutje maak, wijst iedereen me er direct op." Het is geen verrassing dat Aja cieden in de jeugdopleiding ook accounts hebben. Talent Jody Lukoki (Jong Ajax) en jeugdspeler Nick de Bondt (Al) vormen geen uitzondering. De Bondt: "Ik twitter voor de lol, maar doe het wel met ver stand. Zolang ik dat doe, zijn Twitter en Facebook goede manieren om de jonge jon gens te leren kennen. Het geeft ook goed inzicht in de lange dagen die we maken. Ik zal nooit negatief zijn over teamgenoten en als ik iets te privé vind, hou ik het voor mezelf." Soms denkt de linksbuiten twee keer na voordat hij een tweet plaatst. "Dan doe ik het toch niet. Ik dacht nog nooit achteraf: had ik niet moe ten doen. Als je geen gekke dingen doet, wordt niemand boos en zijn er geen negatieve reacties. Ik denk dat supporters het alleen maar leuk vin den." Lukoki merkte wat het is in opspraak te raken. Hij doet nu rustig aan. "Laatst plaatste ik 'Is mentaal dit' en toen dacht een website dat ik reageerde omdat ik niet bij de wed strijdselectie zat. Het werd helemaal verkeerd uitgelegd." Het was de tweede keer dat de pers met zijn tweets aan de haal ging. Tijdens het trainingskamp in Duitsland afgelopen zomer plaatste Lukoki een filmpje, gemaakt op een hotelkamer, van enkele Ajacieden die zaten te 'chillen'. Het bleek geen positieve reclame te zijn. "Ik heb iets gezegd van het filmpje van Jody," weet De Boer nog. "Dat was tegen de hele selectie, in algemene zin. Ik benadrukte met dit voorbeeld nog maals hoe groot de impact van social media is. Pas als het de spuigaten uitloopt, neem ik maatregelen." Ajax heeft met 2-0 gewonnen bij Dinamo Zagreb en Gregory van der Wiel meldt zich bij de pers. Een paar minuten lang spaart hij zichzelf niet. "Ik speelde dramatisch," geeft hij toe. "Straks even niet twitteren," zucht hij als hij naar de spelersbus loopt. "Verstandig," vindt strateeg Anton-Jan Thijssen. "Greg heeft afgesproken dat hij geen aandacht meer besteedt aan haters, die hem altijd uitschelden. Greg reageerde er soms op, maar het werd alleen maar erger." Demy de Zeeuw vindt het jammer dat Van der Wiel 'rustiger en zakelij ker' is geworden, maar snapt het wel. "Mensen stuurden de stomste dingen en de verleiding is groot ertegenin te gaan. Dan krijg je nog meer gezeur. Kritiek leveren mag, maar als mensen te ver gaan, blokkeer ik ze." Negatieve reacties waren voor Daley Blind zelfs reden te stoppen met twitteren. Hij heeft zijn account verwijderd. "Ik vond het niet leuk meer," vertelt hij desgevraagd. Het is moeilijk te begrijpen wat er allemaal op de Russische varianten van Facebook staat, maar een beetje verslaafd is De Zeeuw wel aan social media. "Je kijkt toch iedere dag even om te zien wat mensen doen en schrijven." Van der Wiel en Vurnon Anita waren eerder op Twitter, maar De Zeeuw is het meest actief. De speler van Spartak Moskou is bezig met de lancering van zijn website en hoopt meer dan vijftigduizend volgers te verleiden. "Een linkje is zo verstuurd. Op Facebook heb ik nu een ander type pagina, zodat mensen me kun nen 'liken' en ik geen vriendschaps- verzoek hoef goed te keuren. Zo kan ik meer dan vijfduizend 'vrienden' hebben." Ook De Zeeuw is niet ontgaan hoe snel tweets worden opgepakt. "Alles wordt uitvergroot. Ik zie soms tweets direct op AD.nl staan. Ik vraag me af: is dit nieuws? Dat mijn tweets bij mijn medische keuring en onderhan delingen over de transfer naar Spar tak werden opgepikt, was wel han dig." Zijn transfer bracht een stroom van tweets teweeg. "Het waren niet echt negatieve reacties. Mensen vroe gen zich af waarom ik wegging. Som migen vonden het niet erg omdat Ajax nieuwe spelers zou halen. Dat draaide later bij. Mijn volgers zijn geïnteresseerd in mijn leven als Spar- takspeler." Tijdens onderhandelingen kan het slim zijn om te twitteren, maar soms is het beter twitterstilte te houden. De Zeeuw: "Toen het met Ajax en mijzelf minder ging, kwamen er con stant negatieve reacties. En als je met 3-0 verliest van FC Utrecht, kun je beter even helemaal geen tweets plaatsen." De Zeeuw weet ook welke Ajacied zich absoluut moet aanmelden. "Jan Vertonghen wordt twitteraar van de eeuw als hij zijn grappen in tweets kan stoppen." Urby Emanuelson was niet zo met social media bezig, maar dat is sinds zijn transfer naar AC Milan anders. "Ik werd in Amsterdam al vaak op straat aangesproken. Daarom begon ik in Italië te twitteren om contact te houden met vrienden en familie." Ruim 45.000 volgers later gaat twitteren voor Emanuelson ver der dan dat. "Ik deel hoe het leven bij Milan eruitziet. Als er nieuws is, geef ik dat door om onze fans op de hoogte te houden. Dat vraagt de club me soms ook. Ik probeer vijf tweets per dag te sturen en het menselijke gezicht van een voetballer te tonen, want dat zie je niet vaak. Ik leef mee met gebeurtenissen, zoals overstro mingen in Italië of het overlijden van motorcoureur Marco Simoncelli. Dat straalt weer positief af op Milan." Emanuelson is een van de weinige twitteraars bij Milan. "We hebben een ervaren selectie, maar de oudere spelers kijken me niet raar aan als ik twitter," aldus de middenvelder, die niet gebonden is aan regels omtrent social media. Al moet hij soms wel oppassen. "Ik hoopte dat Boateng snel fit zou zijn, maar de club heeft liever niet dat ik over blessures of pri- vézaken twitter. Al was er niemand boos om." Een negatief effect van de grote aan dacht voor Ajacieden is het opduiken van valse accounts. Het gebeurt zo vaak dat het goed is niet direct te gelo ven dat een account echt is. Er zijn al veel valse accounts ontmaskerd. "Er bestaan ook acht of tien Franks de Boers. Ik maak geen eigen account aan, want ik heb er helemaal niets mee," aldus Frank de Boer. Toby Alderweireld reageerde ook verbaasd op het nieuws dat hij op Twitter was gesignaleerd. "Nee, ik twitter niet. Zei mijn management het? Ik ben het niet. Het is iemand die zich onder mijn naam uitgeeft. Ik meld het gelijk bij Ajax. Dat is mijn account niet. Ik doe niet aan Twitter." Een vals account kan best vervelend zijn, merkte Kenneth Vermeer. 'Jul lie clowns hadden het zelf ook niet beter gedaan... Kijk eerst naar jezelf', twitterde een nep-Vermeer na FC Utrecht-uit (6-4). "Het is irritant als zoiets gebeurt," zegt de echte Ver meer. "Wie mij een beetje kent, weet dat ik zoiets nooit zou zeggen over supporters. Ik heb een eigen account, maar weet amper hoe het werkt." "Het heeft te maken met de aan dacht die het oplevert," vermoedt Emanuelson, die met valse accounts op zowel Twitter als Facebook werd geconfronteerd. "We zijn bekend en het levert veel reacties op. Dat geeft een kick, maar vroeg of laat komt het uit. Als het een speler van AC Milan overkomt, probeer ik het te ontkrachten." Ruben Ligeon 29 Nov via UberSocial for BlackBerry Favorite tl Retweet Reply Ajax Life J* ajaxlife Amsterdwn Arena Blijf in contact met A ax Lite 'life Registreren Nieuws: Foto: 'stormbaan' op De Toekomst krijgt vorm P3"» so: T-stlktiDZ -aa« Benieuwd hoe Ajax Lite Twitter gebiuikt ealajdlfe volgt de Vuurst en omdat foto is, mogen wij dat helaas niet bel ajaxlife Speciale actie voor mascottes bij Aja -nuie ;o: 1 Nieuws: Van der Wiel en Ebedtio siaan groeps ntnMfc so: -r-s,T7V4M ra»w Ajax Life is ook actief op social media. Meer dan 36.000 volgers hebben ©ajaxlife op Twitter weten te vinden en op Facebook zijn we de 12.000 'likes' gepasseerd. We delen online direct het laatste Ajaxnieuws en doen live-verslag van alle wedstrijden. Ook Jong Ajax krijgt geregeld aandacht. Als er weer eens een vergadering of zelfs kort geding op het programma staat, zijn we meestal ook van de partij.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 9