I 19 EN DE WINNAARS ZUN... MET DE BUS... NAAR AJAX? MIJN AJAX LIFE GARD Wêêêêêê^WÊÊÊI ajaxlife COLUMN SVA 19-01-2012 Bliksem AJAX LIFE OPENT PLATFORM MET MOBYPIGTURE De Supportersvereniging Ajax werkt sinds kort samen met fotodienst Mobypicture, om de mogelijkheden van social media naar een nog hoger plan te tillen. Het platform now.ajaxlife.nl is geboren. De nieuwjaarspuzzel (nummer 9 Ajax Life) werd weer fanatiek gemaakt. Bijna vijftienhonderd antwoorden kregen we binnen. Het goede antwoord was: We wensen al onze leden een sportief topjaar toe. Hieronder staan de vele winnaars. rrrTT NOW Net zo min als we een natuurramp kunnen voorkomen, is het mogelijk om te verhinderen dat iemand die dat echt wil een massa-evenement kan verstoren met een doldwaze actie. Tegen een gek is bijna niets of niemand opgewassen. Dat bewijzen in mijn vak bijvoorbeeld de moorden op Pim Fortuyn en Theo van Gogh. En het incident tijdens de wedstrijd Ajax - AZ bevestigt dat opnieuw. Toch spitst de maatschappelijke discussie zich er altijd weer op toe 'hoe we dit hadden kunnen voorko men'. Het is een begrijpelijke reflex, maar je kunt net zo goed vragen of we vanaf morgen er voor kunnen zorgen dat het niet meer regent. Natuurlijk, het was handig geweest als die Wesley van W. naast een sta dionverbod óók een meldplicht had gekregen tijdens wedstrijden, maar daarmee houd je echt niet alle onheil buiten. Net zo min als dat alle strin gente fouilleringmaatregelen voor Vak 410 er nooit toe hebben geleid dat er géén vuurwerk meer werd afgestoken. In een stadion waar binnen een uur tijd vijftigduizend mensen naar binnen geperst moe ten worden en de supporters elkaar met oorlogsretoriek bestoken, kun je dit soort dingen nu eenmaal nooit helemaal uitsluiten. Want dezelfde mensen die pleiten voor strenge toegangscontroles, staan zelf vaak het hardst te mopperen als ze bij de ingang in een lange rij moeten wachten. Sinds 1 september 2010 hebben we de Wet Maatregelen Bestrijding Voetbalvandalisme en Ernstige Overlast (Wet MBVEO) en de poli tiek verwachtte daar veel van. De vraag is of dat terecht is. Hooli gans die er op uit zijn om rotzooi te schoppen - en het kennelijk ook niet erg vinden om gepakt te wor den - vinden in een mensenmassa altijd wel een gaatje. Wat kun je doen tegen een dronken geweldple ger, die op zijn negentiende jaar al met grote letters A C A B (All Cops Are Bastards) op zijn rug heeft laten tatoeëren? Dan is er wel iets misgegaan. Laten we wel zijn, bij zo'n knaap is niet zozeer een stadi onverbod een noodzaak, maar een behandeling in een gesloten kliniek. Daar voorziet de Voetbalwet ech ter niet in. Betekent dit dan dat je niks kunt doen en maar gewoon moet afwachten? Nee, natuurlijk niet. We moeten alert blijven en blijven werken aan een betere beveiliging en bewaking, maar laat ons dat nooit de illusie geven dat we kunnen voorkomen dat eens in de zoveel tijd de bliksem een keer inslaat... now.ajaxlife.nl Wat is Mobypicture eigenlijk? Dat is een website waarop mensen foto's kunnen uploaden, om te delen via social media. De samenwerking met de SVA behelst een platform waar Ajaxsupporters terecht kunnen: now.ajaxlife.nl. Het platform brengt alle avonturen rond wedstrijden, trainingen en de club samen. Dus niet alleen de foto's, het nieuws en de video's van de club en Ajax Life zelf, maar ook die van de supporters. Hoe kan een supporter dan een foto of video plaatsen op now.ajaxlife.nl? Dat kunnen we het beste vragen aan Mobypicture zelf. Mathys van Abbe: "Als je Mobypicture gebruikt, worden je foto's en video's naar al je sociale netwerken gestuurd. Dus naar Twitter, Facebook, eventueel Hyves of zelfs je eigen blog. Als je daarnaast vanaf nu ook een Ajaxgerelateerde hashtag (now.ajaxlife.nl/hashtags) gebruikt, komt jouw foto via Mobypicture ook op het platform van Ajax Life." Maar hoe kom ik op Mobypicture als ik gebruik maak van mijn mobiele telefoon? Hoofdprijs Vip-arrangement voor 2 personen bij Ajax - Manchester U. (16 februari): Maartje Jaegers (Oploo) 2e prijs Vip-arrangement voor 2 personen bij Ajax - PSV (25 maart): Joris Dollevoet (Heesch) 3e prijs Vip-arrangement voor 2 personen bij Ajax - Heracles Almelo (1 april): D. Wolfert (Leusden) Ajaxshirt, gesigneerd door jouw fa voriete speler: Wim Buter (Zalk), Huub Heetman (Veld hoven), Dirk de Jong (Bunschoten) Biografie Rinus Michels: Thomas de Koning (Zaandam) Biografie Edwin van der Sar: Dennis Bart (Heemskerk), Bas Kooien (Nieuw-Vossemeer) Jaarboek Ajax 2010/2011: Bram Bakker ('s-Gravenzande), Ralph Berends (Landgraaf), Raymond de Frel (Terneuzen), Sander Ganzeboom (Gro ningen), Harjan Jalving (Aalden), Marijn Kleine Koerkamp (Lettele), Simone Klop (Gorinchem), Enrico Vaessen (Stram- proy), Rudi Veldhuizen (Houten), Youri de Weijer (Woudenberg) Ajax Lifecap: Ricky Aipassa (Kesteren), Stephan Bos- ma (Dordrecht), John de Braaf (Culem- borg), Mark Dammekes (Nieuw-Vosse- meer), Hans Gerittsen ('s-Heerenberg), Nicole Heijnemans (Valkenswaard), Mar cel van Herpen (Heesch), Anne de Jonge (Schoonebeek), Gregor van Kleef (Uden- hout), Yvonne Krijnen (Zwolle), Roy Kui pers (Goor), Michael Kwee (Wassenaar), Sebastiaan van der Mei (Sint Nico- laasga), Enny Nelissen (Geleen), Ju dith Plomp (Rotterdam), Rene Rewin- kel (Ulft), Marco Santing (Hoogeveen), Maikel Steer (Heythuysen), Jayme Tol (Leeuwarden), M. van Trigt (Haarlem), letje van der Vlist (Utrecht), Koen van der Vlugt (Sassenheim), M. Vugts (Til burg), Dennis Wijgman (Zutphen), Jan Zuidweg (Heinkenszand) Boek 'Cruijffie': Wilman Brummelman (Laren), Ed Snij ders (Hoofddorp), Tim van Sprang (Dies- sen) Boek 'De coup van Cruijff': Luuk Klomp (Vlaardingen), Johan Krij- tenberg (Stad a/t Haringvliet), Jurgen van Kuijck (Rijsbergen), Frank Snoei (Lekkerkerk), Rinus Streefkerk (Achthui zen) Boek 'Alle dagen Ajax': John van Boxmeer (Schijndel), Arnaud Deflart (Amstelveen), Ralf van Goch (Den Bosch), Dennis Hagen (Zevenaar), Jari Hoeben (Beverwijk), Michael de Jong (Meerkerk), Carlie Martens (Heesch), Martijn Nieuwenhuis (Doetinchem), Nick Ooms (Laren), Thomas Sommer (Heer- hugowaard) Dvd 'Vak 410 2009-2011': Bas Dingemans (Dordrecht), Twan van Hoof (Mariahout), Chris Paalvast (Schi pluiden), Kevin Romer ('s-Heerenberg), Dick van Wely (Druten) Setje spelerskaarten Ajaxselectie: Peter van Alphen (Almere), John Ba- rendregt (Rhoon), Rien van Beuzekom (Nieuwerkerk ad IJssel), Harald Braak man (Den Haag), Kariene van den Burg (Katwijk), Fred van Dijk (Lelystad), Mark Vanaf dit seizoen kun je zelf de status van je Ajax Life Card bekijken, je gegevens aanpassen en een barcode opvragen als je net lid bent geworden en je jouw Ajax Life Card nog niet hebt ontvangen. Surf hiervoor even naar www.ajaxlife.nl/mijnajaxkaart Het doorgeven van een verhuizing, een nieuw telefoonnummer of e-mailadres is eveneens gemakkelijk geregeld: je hoeft niet meer te bellen met supporterszaken, maar kan zelf al je gegevens aanpassen in Mijn Ajax Kaart, 24 uur per dag, zeven dagen per week. Registreren Om gebruik te maken van dit supportersvriendelijke platform dien je je wel even te registreren. Dit kan eenvoudig via www.ajaxlife.nl/mijnajaxkaart. Jouw regi stratie geeft Ajax geen toestemming om je gegevens commercieel te gebruiken, tenzij je daar zelf toestemming voor geeft. Mobypicture is te gebruiken via diverse apps, maar zit ook in de meeste standaard Twitterapplicaties. Zet je settings daarin op Mobypicture en je hoeft niet eens een account aan te maken voor je eerste foto. Waarom zou ik mijn foto's willen delen? Van Abbe: "Het mooie van het platform is dat al je tweets en Mobys onder je ei gen supportersaccount worden bewaard, zodat je een archief opbouwt. Door met z'n allen mooie sportmomenten te delen, ontstaat er een groter beeld van wat er gaande is, vanuit het oogpunt van supporters. Dat is natuurlijk heel erg krachtig naar vrienden en thuisblijvers." Hoe werkt het delen via Moby precies? Je kan er een gratis app voor je telefoon voor downloaden, of het in je favoriete Twitterapplicatie als sharing service instellen. Je kan ook je foto of video naar je ac count mms'en of e-mailen. Kijk voor meer informatie op now.ajaxlife.nl. Dijkstra (Katwijk), Jacco van Duijn (Katwijk aan Zee), Joost Evers (Lent), Wouter Foppen (Biddinghuizen), Thijs Gerritsen (Zaandijk), Martijn Haasnoot (Katwijk), Hendri van de Heuvel (Bene den-Leeuwen), Martin Hinsenveld (Al melo), Mare Jaspers (Maastricht), Stef Kamphuis (Ootmarsum), Matthijs Kem per (Zuidoostbeemster), Bart Klootwijk (Nieuw-Vennep), Frans Koek (Haar lem), Wouter Koelman (Maarssen), Mare Krijnen (Amsterdam), Caroline Lit (Apeldoorn), Stijn Lucassen (Prinsen beek), Kevin Melissant (Oostvoorne), Jan Peereboom (Marken), Richard Raamsveld (Hillegom), Jan Rauwer- dink (Spijkernisse), J. de Ritter (Philip pine), Willy Roelofs (Bemmel), Thomas Roest (Laren), Sjoerd Roos (Amstel veen), Pascal Ros (Maarssen), Stefan Schimmel (Spijkernisse), Jeroen van der Schoot (Geldrop), Patrick Stengs (Beverwijk), Reza Suliman (Den Haag), André Triep (Haarlem), Ingmar van Vee- nendaal (Houten), S. Verkuil (Kampen), Isabel Verzijl (Nootdorp), Rolf Vesters (Poortugaal), Bob Visser (Egmond aan Zee), Wiebe de Vries (Hurdegaryp), Kai Vusschers (Vaesrade), Lars Wagema- kers (Etten-Leur), Gerard Westendorp (Raalte), Edwin Wijma (Anjum), Cees Winters (Nieuw-Vennep), Arno Wubben (Amsterdam), Tom van Zanten (Dronten) Lanyards Ajax Life: Marina van Baal (Tiel), Eric Beekman (Apeldoorn), Ben van Bentem ('t Goy), L. van den Berg (Zoetermeer), Bas Blaauw (Schoonebeek), Marius Bouw meester (Westerbork), Pim Brugman (Uitgeest), Ferdy Buitendijk (Zuidland), Marja Cambach (Amsterdam), Tommy Duerinck (Graauw), Corné Duijster (Nieuwendijk), Remco van Eelen (Vaas- sen), Ruben van Erkelens (Maasdam), Kevin Hoekstra (Baarn), Teun Izaks (Scherpenzeel), Myrthe Kok (Hoogland), Edwin Maas (Mariahout), Mariska Me- ijers (Wierden), Kelly Meyboom (IJmui- den), Kelly Sanderse (Grijpskerke), Jorn Schets (Nistelrode), Marco Steijns (Banholt), Edward Terpstra (Warga), Michelle Teunissen (Best), Martijn van Zwol (Grootebroek) Of je nu in het noorden, Zeeland, Brabant of België woont, de Supportersvereniging Ajax organiseert b(j voldoende animo vanuit alle windrichtingen busreizen naar nationale thuisduels van Ajax. Leden krijgen hierbij korting ten opzichte van niet-leden. Voor uitduels zijn Amsterdam (Middenweg), Almere, Leiden en Den Bosch de opstapplaatsen. Alle Ajacieden dienen in het bezit te zijn van een geldige uitkaart en een toegangsbewijs voor de wedstrijd. Bij verplichte buscombi's is de prijs van het busvervoer inbegrepen bij het kaartje. Meer info? Ga naar www.ajaxlife.nl/busreizen of bel even naar 020-3111514.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2012 | | pagina 15