33B .tOPEiro 2011 <- SVA -> 2012 AJAXDEUN 2011 KARIKATUURPOSTER AJAX LIFE MET DE BUS... NAAR AJAX? MIJN AJAX LIFE GARD "a. SVA 1 O De Supportersvereniging Ajax (SVA) heeft weer genoeg goede voornemens voor 2012. Zo dient de Arena meer Ajaxuitstraling te krijgen en zal er een nieuwe website komen. Tevens zet de SVA zich in voor het betaalbaar houden van wedstrijdkaartjes en privileges voor leden zonder seizoenkaart. Uiteraard strijdt de vereniging voor de aanwezigheid van Ajaxfans bij uitduels, iets wat steeds meer onder druk komt te staan. Ten slotte roept de SVA alle leden op om via www.ajaxlife.nl/mijnajaxkaart zijn of haar gegevens te updaten, zodat contact via e-mail en social media kan worden verbeterd. ajaxlife COLUMN Frank als voorbeeld 23-12-2011 X /TïïiÊiïcwY^ Hieronder nog enkele cijfers. In 2011: groeide de SVA naar 90.000 leden werd ajaxlife.nl bezocht door ruim een miljoen unieke bezoekers nam het aanbod in busreizen naar uit- en thuisduels toe werden er 1,2 miljoen Ajax Lifekranten gedrukt kreeg @ajaxlife op Twitter vooralsnog 35.000 volgers werden zo'n 12.000 Ajacieden vrienden van ons op Facebook verzorgden we bij thuisduels mascottes, vaandeldragers en ballenjongens woonden duizenden kinderen een evenement van de Ajax Kids Club bij werd het Ajax Kids Clubblad vernieuwd en uitgebreid naar zestien pagina's toonden de ouders en leden van de Ajax Kids Club zich zeer tevreden over de invulling van het lidmaatschap. Op ajaxlife.nl konden bezoekers liedjes aandragen die symbolisch stonden voor het hectische Ajaxjaar 2011Beluisteren kan op website ajaxlife.nl in de laatste week van december. De toptien: 1Bloed, zweet en tranen (Andre Hazes) 2. Crazy on the dancefloor (DJ Norman) 3. Three Little Birds (Bob Marley) 4. Dit is mijn club (Kees Prins) 5. Zing, vecht, huil, bid... (Ramses Shaffy) 6. Club waar ik zo trots op ben (Vak 410) 7. Derde ster (Vak 410) 8. Let's see how far we've come (Matchbox twenty) 9. Fix you (Coldplay) 10. We zullen doorgaan (Ramses Shaffy) Bij dit nummer van Ajax Life zit de inmiddels traditionele karikatuurposter van de A-selectie, gemaakt door cartoonist Henri Goldsmann. Voor wie nog niet alle Ajacieden even goed in het geheugen heeft gegrift (er zijn nogal wat debutanten geweest), bij deze de line-up. Achterste rij (v.l.n.r.): Ismail Aissati, Nicolas Lodeiro, Dico Koppers, Ricardo van Rhijn, Dmitry Bulykin, Mats Rits, Ruben Ligeon en Jody Lukoki. Tweede rij van achteren (v.l.n.r.): Thulani Serero, Eyong Enoh, Nicolai Boilesen, Jasper Cillessen, Derk Boerrigter, Jeroen Verhoeven, Bruno Silva en Aras Özbiliz. Derde rij van achteren (v.l.n.r.): André Ooijer, Lorenzo Ebecilio, Dennis Bergkamp, Frank de Boer, Hennie Spijkerman, Carlo l'Ami, Christian Eriksen, Gregory van der Wiel en Davy Klaassen. Voorste rij (v.l.n.r.): Daley Blind, Toby Alderweireld, Theo Janssen, Siem de Jong, Kenneth Vermeer, Jan Vertonghen, Kolbeinn Sigthórsson, Miralem Sulejmani, Vurnon Anita en Lesley de Sa. Vanaf dit seizoen kun je zelf de status van je Ajax Life Card bekijken, je gegevens aanpassen en een barcode opvragen als je net lid bent geworden en je jouw Ajax Life Card nog niet hebt ontvangen. Surf hiervoor even naar www.ajaxlife.nl/mijnajaxkaart Het doorgeven van een verhuizing, een nieuw telefoonnummer of e-mailadres is eveneens gemakkelijk geregeld: je hoeft niet meer te bellen met supporterszaken, maar kan zelf al je gegevens aanpassen in Mijn Ajax Kaart, 24 uur per dag, zeven dagen per week. Registreren Om gebruik te maken van dit supportersvriendelijke platform dien je je wel even te registreren. Dit kan eenvoudig via www.ajaxlife.nl/mijnajaxkaart. Jouw regi stratie geeft Ajax geen toestemming om je gegevens commercieel te gebruiken, tenzij je daar zelf toestemming voor geeft. Droevig, eigenlijk: aan het flk einde van 2011 praat geen Ajaxsupporter meer over die prachtige triomf van 15 mei, de dag waarop aan zeven lange, schaalloze jaren een einde kwam. In plaats daarvan hebben we het vooral over commissarissen die elkaar de tent uit vechten en voor de rechter slepen. Mijn advies: sluit even je ogen en probeer even terug te halen hoe belangrijk en prachtig die 15e mei was. Dat was het belangrijkste Ajaxmoment van 2011. De rest is gelul. Natuurlijk: 2011 bracht ons Ajacieden ook veel narigheid. Die ordinaire machtsstrijd. De blessure van Kolbeinn Sigthórsson. Dat idioot hoge gemiddelde van bijna anderhalve tegengoal per eredivisieduel, waarmee je bijna per definitie kunt fluiten naar de titel. Wat is dat toch met oktober en november? Zodra de o in de maand is, begint Ajax te schutteren: twaalf verliespunten in zeven duels, dit jaar. Hoe vaak liep Ajax de fatale klappen in de kampioensstrijd niet in die maanden op, waarna de inhaalrace (vanaf maart, meestal) nét te laat begon? Wat dat betreft is het een lichtpuntje dat Ajax dit jaar al in december weer een beetje inliep, in plaats van daarmee te wachten tot het voorjaar. Over lichtpunten gesproken: de twee belangrijkste waren wat mij betreft Sigthórsson (die jongen snapt het, wat ontzettend spijtig dat hij er zo lang uit ligt) en Frank de Boer. Ik krijg per dag meer bewondering voor die man. Zo jong nog, zo pril als hoofdtrainer: pas op 6 december 2010 trad hij aan. De Cruijffoorlog woedde toen al, maar Frank leidde Ajax naar de landstitel, schonk ons mooie Europese avondjes tegen AC Milan en Anderlecht en zette Ajax' beste Champions Leaguereeks sinds 2006 neer. Natuurlijk was het in de competitie vaker slecht dan we hadden gedacht, maar mijn sympathie en bewondering voor De Boer leiden daar vooralsnog niet onder. Hij durft zich kwetsbaar op te stellen, fouten toe te geven en de vinger op zere plekken te leggen ("al die spierblessures kunnen geen toeval zijn"). Ondertussen beweegt hij zich bewonderenswaardig kalm door het desolate, kapotgeschoten maanlandschap waarin de club is veranderd... en lijkt hij zijn baan nog leuk te vinden ook. Dat laatste vind ik nog het knapst. Een voorbeeld nemen aan Frank de Boer, al die commissarissen in hun sop laten gaarkoken en gewoon lekker over foebele praten, dat is mijn goede voornemen voor 2012. Of je nu in het noorden, Zeeland, Brabant of België woont, de Supportersvereniging Ajax organiseert b(j voldoende animo vanuit alle windrichtingen busreizen naar nationale thuisduels van Ajax. Leden krijgen hierbü korting ten opzichte van niet-leden. Voor uitduels zijn Amsterdam (Middenweg), Almere, Leiden en Den Bosch de opstapplaatsen. Alle Ajacieden dienen in het bezit te zijn van een geldige uitkaart en een toegangsbewijs voor de wedstrijd. Bij verplichte buscombi's is de prijs van het busvervoer inbegrepen b(j het kaartje. Meer info? Ga naar www.ajaxlife.nl/busreizen of bel even naar 020-3111514.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 19