I 'NIEMAND IS IN DEZE SOAP EEN LIEVERDJE EN WAARSCHIJNLIJK WETEN WE DE HELFT NOG NIET EENS' 'WAAROM KUNNEN ZE BIJ AJAX NIET MEER ALS NORMALE MENSEN MET ELKAAR OMGAAN?' i I ajaxlife Adrie van Vark (51) uit Halfweg: Paul van Wolde (33) uit Bussum: Peter Nederlof (39) uit Leiden: Marcel Privé (30) uit Amsterdam: Tonny Har tog (35) uit Sliedrecht: I Het belangrijkste nieuws van de dag was dat Johan Cruijff niet zou opstappen uit de raad van commissarissen, maar vorige week woensdag moest eigenlijk in het teken staan van de lancering van de Cruijff Bibliotheek. dl AJAXSOAP 02-12-2011 De Ajaxsoap is pijnlijk voor supporters, maar de media volgen het massaal en met volle overgave. "Ik erger me ontzettend aan dat gezever, maar mijn clubliefde is niet bekoeld. Boos ben ik ook niet. Ik zal Ajax nooit afvallen. Ik had al een seizoenkaart in De Meer en die heb ik nog steeds. Het behalen van de landstitel was een hoogtepunt, maar toch is het tot nu toe teleurstel lend. Ik had er meer van verwacht." "Ajax is nog steeds een prachtclub. Ik ben niet zo thuis in het bestuurlijke verhaal. Sommige dingen snap ik wel en sommige niet. Waarom moeten we elkaar in de haren vliegen? Ik denk wel dat als het bovenin niet goed zit, dit doorsijpelt naar alle geledingen. Ik denk niet in kampen, maar vind dat we samen Ajax zijn en het samen moeten oplos sen. Het maakt niet uit hoe." "Cruijff en Van Gaal, Blind en Jonk en al die anderen die bij Ajax aan de slag zijn gegaan, zijn clubiconen met veel ervaring en verstand van voetbal. Wat willen we nog meer? De manier waarop het gaat verdient niet de schoonheidsprijs, maar voor de club is het fantastisch. Als deze mensen nu eens samen op en voor de toekomst van onze club gaan... Helaas staan niet alle neuzen dezelfde kant op en gaat er onnodig veel tijd verloren aan modder gooien. Dit is triest en doet pijn. De meeste supporters (en ledenraadsleden) helpen hier helaas ook aan mee door partij te kiezen in plaats van achter het elftal te gaan staan. Ik snap hier niets van. Mensen, word wakker en steun Ajax!" zo komt het op mij over, op het moment dat bleek dat Louis van Gaal was benaderd. Ze vergaten op dat moment dat ze in de rvc zaten dankzij Cruijff. Het gaat bij Ajax nog steeds niet om het voetbal, maar om het moddergooien. De derde ster geraakt op de achtergrond. Het is een grote chaos. Ik bezit zelf ook van die emotie-aandelen en heb nu voor het eerst het gevoel dat ik eens naar zo'n achterlijke aandeelhoudersvergadering moet gaan. Ik weet niet meer wat ik moet geloven en wil het met mijn eigen oren horen van de hoofdpersonen." "Ik volg het allemaal wel. Het dieptepunt? Dat was het moment waarop de raad van commissarissen achter de rug van Cruijff om met Louis van Gaal kwam aanzetten. Niemand is in deze soap een lieverdje en waarschijnlijk weten we de helft nog niet eens. Maar je weet ook niet meer wat je moet geloven. Bij Ajax moet het om het voetbal gaan en niet om het gezeik eromheen. Ik kan niet in de hoofden van de spelers kijken, maar ze zouden professioneel genoeg moeten zijn om de onrust niet van invloed te laten zijn op het spel." "Ik kan me voorstellen dat supporters boos worden. Ik heb zelf ook wel last van plaatsvervangende schaamte en word zelfs uitgelachen door Feye- noordsupporters. Maar je moet als supporter juist nu opstaan voor je club. Ajax de rug toekeren is niet de oplossing. We moeten het samen oppakken. Het probleem is alleen dat je op sommige zaken als supporter totaal geen grip hebt. Het oogt alle maal zo amateuristisch. De geloof waardigheid van Ajax staat op het spel. Ik volg de soap wel. Ook bij de koffieautomaat op je werk wordt dit besproken. Je ontkomt er niet aan." KOMT VANAVOND Op De Toekomst werden de eerste twee boeken uit die Cruijff Bibliotheek 'gepresenteerd': de jeugdroman Cruijffie (vorige maand al echt gepresenteerd) en de korte biografie Johan Cruijff, uitspraken. Cruijff zelf was aanwezig om na een ruim anderhalf uur durend vraaggesprek met journalist Frits Barend het eerste exemplaar van Johan Cruijff, uitspraken in ontvangst te nemen. De naamdrager van ook al een foundation en een universiteit legde ook uit waarom de Cruijff Bibliotheek in het leven is geroepen. "Er worden zoveel boeken uitgebracht, het was goed om daar een beetje structuur in aan te brengen. Dan kun je het 't beste dus zelf gaan doen." De jeugdroman Cruijffie \s geschreven door Jan Eilander, en gaat over een jongen van negen jaar, wiens leven is gebaseerd op die van de jonge Cruijff. "De dromen over het spelen voor Ajax herken ik wel," aldus Cruijff over het boek. "Het is een roman, dus wat er is geschreven is niet waar. Dat maakt het voor mij wel moeilijk om te lezen. Maar het is een leuk boek." Het boek vol uitspraken en de achterliggende gedachten - samengesteld door Sytze de Boer - fungeert tevens als een korte biografie over De Verlosser. "Eigenlijk heb ik weinig met biografieën," biechtte Cruijff bij de presentatie op. "Als er een biografie uitkomt, is er daarna altijd bonje. Daar heb je niets aan." In het boek komen inderdaad citaten voor waarin Cruijff niet al te vriendelijk is voor anderen. Zo verwacht hij in de jaren tachtig dat Gerald Vanenburg geen leider wordt, omdat hij daarvoor niet de juiste stem heeft. "Dat is misschien niet zo vleiend gezegd destijds, maar ik maakte daarmee wel een punt. Ik wilde van hem ook een betere voetballer maken." Op De Toekomst werden de eerste twee boeken uit die Cruijff Bibliotheek 'gepresenteerd': de jeugdroman Cruijffie (vorige maand al echt gepresenteerd) en de korte biografie Johan Cruijff, uitspraken. Cruijff zelf was aanwezig om na een ruim anderhalf uur durend vraaggesprek met journalist Frits Barend het eerste exemplaar van Johan Cruijff, uitspraken in ontvangst te nemen. De naamdrager van ook al een foundation en een universiteit legde ook uit waarom de Cruijff Bibliotheek in het leven is geroepen. "Er worden zoveel boeken uitgebracht, het was goed om daar een beetje structuur in o co O CL De Ajaxsoap is ook een mediahype. aan te brengen. Dan kun je het 't beste dus zelf gaan doen." De jeugdroman Cruijffie is geschreven door Jan Eilander, en gaat over een jongen van negen jaar, wiens leven is gebaseerd op die van de jonge Cruijff. "De dromen over het spelen voor Ajax herken ik wel," aldus Cruijff over het boek. "Het is een roman, dus wat er is geschreven is niet waar. Dat maakt het voor mij wel moeilijk om te lezen. Maar het is een leuk boek." Het boek vol uitspraken en de achterliggende gedachten - samengesteld door Sytze de Boer - fungeert tevens als een korte biografie over De Verlosser. "Eigenlijk heb ik weinig met biografieën," biechtte Cruijff bij de presentatie op. "Als er een biografie uitkomt, is er daarna altijd bonje. Daar heb je niets aan." In het boek komen inderdaad citaten voor waarin Cruijff niet al te vriendelijk is voor anderen. Zo verwacht hij in de jaren tachtig dat Gerald Vanenburg geen leider wordt, omdat hij daarvoor niet de juiste stem heeft. "Dat is misschien niet zo vlewilde van hem ook een betere voetballer maken.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 8