Schaamte, bezorgdheid en verdriet bij leden Supportersvereniging Ajax De bestuurlijke Ajaxsoap test het supportershart van menig Ajacied. De glimmende laag trots die gepaard ging met het behalen van de dertigste landstitel is bij velen vervangen door een smerige laag klei, veroorzaakt door het moddergevecht op het hoogste niveau. 'Bij Ajax moet het om het voetbal gaan en niet om het gezeik eromheen.' ajaxlife Marcel Tazelaar (44) uit Goes: Rafael Guerra (47) uit Hoorn: Hans Terhoeven (64) uit Bennebroek: Patricia Heij (39) uit Almere: Leo Stuiver (81) uit Amstelveen: Rogier van Heiningen (35) uit Haarlem: Tijdens Ajax - NAC kozen de meeste supporters partij voor Johan Cruijff. 'Dieptepunt in clubhistorie' 8AJAXSOAP 02-12-2011 J»'' Een van de spandoeken voor Johan Cruijff in de Arena. heeft op het team. Het sportieve is voor mij het belangrijkste. Het gaat mij om de uitslagen en wat ze op het veld laten zien. Ik schaam me niet voor de bestuurlijke chaos. Ik zie het meer als een soort sjeuïgheid. Ajax is zo'n grote club dat het altijd en volop in de aandacht staat. Dat siert de club. Nee, mijn clubgevoel is niet veranderd. Ik ben wel helemaal klaar met de tweestrijd via de media." "Door alle negatieve berichten zou je haast vergeten dat we dit jaar eindelijk die derde ster hebben gepakt. Als supporter leef ik in 2011 dan ook in twee werelden. Sportief heb ik er een heel positief gevoel aan overgehouden. Maar zaken die op de achtergrond dienen te blijven, staan in de spotlights en dat geeft een heel slecht gevoel. Als supporter probeer ik altijd van het positieve uit te blijven gaan, maar zo langzamerhand schaam ik me wel een beetje. Iedereen binnen de vereniging heeft zijn eigen waarheid. Of Ajax nu wel of niet beursgenoteerd is, in beide gevallen moet je deze club op de rails kunnen zetten en houden." "Alle stropdassen moeten eruit! Met het vertrek van Michael van Praag als voorzitter is de menselijkheid bij Ajax ook een beetje verdwenen. Ik schaam me als ik tegen mensen moet zeggen dat ik voor Ajax ben. Waarom kreeg Cruijff vanaf het begin geen carte blanche? Geef hem vijf jaar om zijn plan uit te voeren. Daarna kun je kijken of hij er wat van heeft gemaakt. Dit hele gebeuren zal nog lang aan de pan blijven hangen. Wellicht dat we het door grote sportieve successen ooit zullen gaan vergeten. Ajax wordt steeds meer een lachertje. Dit is wat mij betreft het dieptepunt in de clubhistorie." "De thuiswedstrijd tegen NAC was de eerste in dertig jaar die ik heb laten lopen. Wat er nu allemaal op bestuurlijk niveau bij Ajax gebeurt en is gebeurd, kan gewoon niet. Daar krijg je als fan plaatsvervangende schaamte van. Ik word door mijn omgeving ook constant aangesproken op de huidige rotzooi bij Ajax. Mensen snappen soms niet dat je er nog heen gaat. Er is bij Ajax altijd een golfbeweging, dus ik ga er vanuit dat het allemaal weer goed komt. Maar dit verdient allemaal niet de schoonheidsprijs." "Waarom kunnen ze bij Ajax niet meer als normale mensen met elkaar omgaan? Mijn breekpunt ontstond op het moment dat de overige vier commissarissen begonnen te draaikonten, althans "Ik ben niet-voetballend lid van Ajax en kom al zestig jaar bij de club. Natuurlijk mag er best eens wat tegen elkaar worden gezegd, we praten immers niet over bankiers maar over voetballers, maar dit heb ik in al die jaren nog nooit meegemaakt. Sportief is 2011 met de dertigste landstitel en de huidige prestaties in de Champions League fantastisch. De smet wordt veroorzaakt door ego's die allemaal denken de waarheid in pacht te hebben en dit ook uitdragen. Het breekpunt? Het moment dat Marco van Basten moest afhaken als potentieel algemeen directeur. Mijn liefde voor Ajax is niet bekoeld, maar de laatste maanden zijn een droevige zaak." "Eens Ajacied, altijd Ajacied? Dat klopt. Dat is een keuze voor het leven. De derde ster vergulde me met trots. Dan wil je dat je club doorpakt en dit jaar opnieuw voor de titel gaat. Maar ik vraag me toch af of de bestuurlijke onrust invloed

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 7