ISI ca COLOFON Jaargang 19, nummer 8 - vrijdag 2 december 2011 De Boer stelt doelstellingen voor korte termijn ajaxlife Ajax leeft in de waan van de dag. Niet alleen bestuurlijk, maar ook sportief. Al heet het dan: 'leven van wedstrijd tot wedstrijd'. Goede test Het volgende nummer verschijnt op vrijdag 23 december ANALYSE 02-12-2011 Davy Klaassen maakt de 3-0 voor Ajax in Nijmegen. De doelstelling is gehaald: winnen na een Europese wedstrijd. Kijken naar horden, niet naar finish DOOR MIKE VAN DAMME Het was de wedstrijd van de pas achttienjarige Davy Klaassen. Een minuutje nadat hij in het veld was gekomen voor Nicolas Lodeiro, scoorde de blonde aanvallende middenvelder. Bij zijn eredivisiedebuut. Zoals Johan Cruijff, Marco van Basten, Patrick Kluivert en Siem de Jong dat ook ooit deden, om het befaamde rijtje maar weer eens uit de kast te halen. NEC - Ajax was ook de wedstrijd van doelman Jasper Cillessen. Vorig ALTIJD AJACIED Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam jaar verdedigde hij nog het doel van NEC, afgelopen zondag moest hij in de 73ste minuut de geblesseerde Kenneth Vermeer vervangen. 'Jasper, laat er eentje door' zong het thuispubliek gekscherend. Hij deed het niet. Mede daardoor won Ajax met 3-0. En het was natuurlijk de wedstrijd van Ismaïl Aissati. De Marokkaan begon het seizoen bij Jong Ajax, kreeg op donderdagavond een sms van trainer Frank de Boer, waarna Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk s.zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Menno Pot, Hennie Schuurman Website: www.ajaxlife.nl de volgende dag een goed gesprek volgde. Op zondagmiddag maakte hij zijn rentree, als invaller. Om een voor hem knotsgekke week compleet te maken. Er werd zondag over veel gesproken in de catacomben van het Goffert- stadion. Behalve eigenlijk over hetgeen waaraan Frank de Boer twee dagen eerder refereerde: zorgen dat de eerste overwinning in het weekeinde na Champions Leaguevoetbal een feit werd. De trainer sprak een week eerder, voor het treffen met NAC Breda, nog over een doelstelling op langere termijn; als een hordeloper die bij de start al aan de finish dacht. De vijf resterende competitiewedstrijden in 2011 moesten vijftien punten gaan opleveren, stelde de trainer. Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA Ajax Jonge Schare bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt 17,50. Na het onnodige gelijkspel tegen de Brabanders (2-2) paste de trainer het rekensommetje niet aan tot twaalf punten uit vier wedstrijden. Niet de finish, maar de horden zijn momenteel het belangrijkste. "We leven van wedstrijd tot wedstrijd," stelde De Boer. En: "NEC-uit is een goede test. We hebben dit seizoen nog geen wedstrijd gewonnen nadat we in de Champions League hebben gespeeld." Het is een euvel dat al seizoenen speelt. Afgelopen twee jaar wist Ajax slechts de helft van de wedstrijden na Europees voetbal te winnen. Een slecht moyenne voor een ploeg die doorgaans meer dan vijftig procent van de wedstrijden in een seizoen wint. Voorlopig krijgt elke wedstrijd zijn eigen doelstelling. Die van NEC- uit is door de 3-0-zege gehaald. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supporters feesten Krant niet ontvangen? www.ajaxlife.nl/geenkrant Die van Excelsior-thuis laat zich gemakkelijk raden. Ajax heeft al vier competitieduels op rij in de eigen Arena niet gewonnen. Een ongekende serie. De Boer zal daar vandaag (vrijdag 2 december) bij zijn wekelijkse perspraatje ongetwijfeld bij stil staan. Voor het gelijkspel tegen NAC Breda verspeelde Ajax ook al punten tegen Feyenoord (1-1), AZ (2-2) en FC Twente (1-1). Het duel met de hekkensluiter van de eredivisie is (op papier) niet de meest lastige horde de komende weken. Real Madrid-thuis wordt dat wel. Ajax heeft een aardige marge ten opzichte van Olympique Lyon in de strijd om overwintering in de Champions League, maar een ruime nederlaag tegen De Koninklijke kan Ajax alsnog hard doen struikelen (zie pagina 7). Tot de winterstop speelt Ajax dan nog in competitieverband tegen RKC Waalwijk (uit) en ADO Den Haag (thuis). Tegen ADO moet Ajax zich in elk geval revancheren voor de nederlaag van vorig seizoen: 0-1. Een goede doelstelling op zich. Daarna volgt nog de bekerwedstrijd tegen AZ, dat sowieso een wedstrijd op zich is. Maar daar denken De Boer en zijn spelers nog niet aan. Het is wedstrijd voor wedstrijd. Horde voor horde. Copyright 2011: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 3