M A. 19 Bandieri Battle 2011 ajaxing voordat er iets gebeurt' Terugblik op een hectisch jaar met spelers en andere betrokkenen 'MISTER SPEAKER' TOEKOMST AJAXBEURS WAZIG Creatief met Ajax Jonge Schare EN DE WINNAARS ZIJN... MET DE BUS... NAAR AJAX? AJAX j I Johan Cruijff Dinsdag 13 december Bantam in Hoogkarspel (tussen Hoorn en Enkhuizen) Aanvang: 20.00 uur (deur open: 19.00 uur) Kaarten: SVA-leden: Gratis bij voorinschrijving Voorverkoop: 10 euro Aan de deur: 15 euro Meer info en kaarten: 3jaxlife.nl/cafe ajaxlife COLUMN Werken aan één Ajax! I De creatieve leden van Ajax Jonge Schare kunnen zich gaan verheugen op zaterdag 3 december. Op de dag van Ajax - Excelsior wordt de populaire Bandieri Battle voor de vijfde keer gehouden. i 99a SVA 18-11-2011 Al ruim een jaar zit Ajax in een bestuurlijke impasse en dat geeft onzekerheid, ledereen vindt dat een onwenselijke situatie, waar in het belang van Ajax natuurlijk zo snel als mogelijk een einde aan moet komen. De rol van hoofdsponsor is daarin een lastige. Soms jeuken de handen en klapperen de oren. Aegon is een zeer betrokken sponsor, maar wel op afstand van het technische en personeelsbeleid. Wij beoordelen Ajax slechts op de afspraken die we gemaakt hebben in ons contract en op echt partnership. Aegon is bovendien sponsor van héél Ajax. Van de supporters tot het eerste elftal, van de oud spelers tot de directie, en van het bestuur tot aan de jeugdopleiding. Het is in die positie onmogelijk om een bepaalde kant te kiezen. Dat is ook niet nodig: wij staan voor het belang van Ajax. De afgelopen twaalf maanden hebben vele tientallen journalisten en bezorgde supporters ons om een reactie gevraagd. En steeds was ons antwoord hetzelfde: laat partijen met elkaar praten, in onderling respect en niet over elkaar. Aegon gaat daar niet over. Groot is onze bewondering voor Frank de Boer en zijn mannen die onder lastige omstandigheden het landskampioenschap behaalden en het tot nu toe ook heel goed doen in Europa. De resultaten in de competitie vallen, eerlijk is eerlijk, nog wattegen. Jammer daarbij is natuurlijk dat het bestuurlijke gedoe de aandacht steeds afleidt. Ook van zaken die we als Aegon samen met Ajax tot een succes aan het maken zijn. Zo hebben we de Aegon Future Cup gelanceerd, een prachtig internationaal jeugdtoernooi voor spelers onder zeventien jaar. We investeren flink in het maatschappelijke project Ajax Streetwise als onderdeel van de Ajax Foundation. En helemaal trots ben ik op ons initiatief voor de Ajax Online Academy. Daardoor kunnen voetbaltalenten uit de hele wereld de lessen van De Toekomst zelf volgen en tot voorbeeld nemen. Als Aegon hebben we de afgelopen jaren ook een intensief contact opgebouwd met veel supporters. Met de SVA, met de ABA en de AFCA. Vak 410, waar ik al eens te gast mocht zijn, geeft de thuiswedstrijden een geweldige sfeer en toont oprechte betrokkenheid. Wij allen vormen Ajax. Wij allen willen het beste voor Ajax. Laten we onze verantwoordelijkheid dus nemen, ieder op zijn eigen gebied. Want wij zijn Ajax! Stadionspeaker Floor Thoolen begint zaterdag tegen NAC aan zijn vijfhonderdste officiële thuiswedstrijd. De clubman 'debuteerde' op 22 oktober 1989 tegen Feyenoord. "Er stond die dag een voorwedstrijd gepland tussen de D1-pupillen van beide clubs. Ik bracht de opstellingen en kreeg de microfoon by toeval in mijn handen. Dat deed ik goed, waarna mij gevraagd werd 's middags ook de klas sieker te doen." Ajax won 'onder Thoolen' 370 van de 499 duels, verdeeld over 378 competitie-, 88 Europacup-, - en 34 bekerduels. De Ajacied denkt niet aan stoppen. "Ik riep Sjaak Swart dat ik voor de 604 duels ga, eentje meer dan Sjaak heeft gespeeld." Het is nog maar de vraag of Ajaxverzamelaars volgend seizoen aan hun trekken kunnen komen op de traditionele ruilbeurs. Organisatoren Ad en Els Bergkamp overwegen het evenement in het supportershome eens per twee jaar te gaan organiseren. Afgelopen zaterdag vond de tiende editie plaats. "Het wordt steeds minder druk," zegt Ad Bergkamp. "Er was weinig speciaals. Het lijkt er op dat de koek een beetje opraakt. Ook op het internet merkje dat er maar weinig uniek materiaal wordt aangeboden." De Bandieri Battle is een spandoe kenwedstrijd onder begeleiding van het sfeerteam STHCRW. Meer dan een strakke tekst of een ander creatief plannetje voor op je spandoek hoef je niet mee te nemen naar de Amster dam Arena. De rest (doeken, verf, enz.) regelt de SVA. Bij gebrek aan inspiratie staan de tifosi van STHCRW klaar. Zij helpen de hele middag mee om van jouw bandiero een kunststukje te maken, dat je dan met trots kan showen op de tribune tijdens Ajax - Excelsior. De maker van het mooiste spandoek verdient daarnaast een gesigneerd Ajaxshirt. Na de Bandieri Battle is het snel inpakken en op naar de tribune. Wie Maak en laat jouw bandiero zien op 3 december, bij Ajax - Excelsior. zich namelijk opgeeft voor de Bandieri Battle gaat gratis naar de wedstrijd Ajax - Excelsior. Vijftig; plekken Voor de Bandieri Battle zijn slechts vijftig plekken beschikbaar, dus geef je snel op. Aanmelden doe je door het formulier in te vullen op ajaxlife.nl/bandieri. Je kunt in totaal maximaal drie personen aanmelden, dus je kunt ook (twee) vrienden meenemen naar dit evenement. Het evenement begint om 14.30 uur en is voor leden van Ajax Jonge Schare helemaal gratis! Introducés en betalen 17,50 euro (inclusief wedstrijdkaart). Tip: maak je introducé ook lid van Ajax Jonge Schare, dan heeft hij/zij het lidmaatschap er in één klap bijna uit. Voor nieuwe leden is het evenement namelijk ook gratis. Gedurende de gehele dag is begelei ding van Ajax Jonge Schare aanwezig. In het vorige nummer van /\jax Life maakten leden van de SVA via een prijsvraag kans op het winnen van twee boeken: Jaap Max, het verhaal van de broers Van Praag (Nügh Van Ditmar) en de vuistdikke biografie van Rinus Michels (De Buitenspelers). Het goede antwoord op de vraag bij de oom van welke Ajacied Jaap van Praag ondergedoken zat tijdens de Tweede Wereldoorlog is: Wim Schoevaart. De winnaar van het boek over de broers Van Praag is Harmen de Roos (Velserbroek). Het antwoord op de vraag bij welke club Rinus Michels trainer was voordat hij naar Ajax kwam, luidt: AFC. De winnaar van de biografie van De Generaal is Arjo Barendreoht (Almere). Gefeliciteerd! Of je nu in het noorden, Zeeland, Brabant of België woont, de Supportersvereniging Ajax organiseert bij voldoende animo vanuit alle windrichtingen busreizen naar nationale thuisduels van Ajax. Leden krijgen hierbij korting ten opzichte van niet-leden. Voor uitduels zijn Amsterdam (Middenweg), Almere, Leiden en Den Bosch de opstapplaatsen. Alle Ajacieden dienen in het bezit te zijn van een geldige uitkaart en een toegangsbewijs voor de wedstrijd. Bij verplichte buscombi's is de prijs van het busvervoer inbegrepen bij het kaartje. Meer info? Ga naar www.ajaxlife.nl/busreizen of bel even naar 020 - 3111514. ANNO

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 15