'IK LEER BIJ FC UTRECHT, WORD STERKER, DYNAMISCHER, COMPLETER' Rodney Sneijder laat zich niet gek maken jjmpel.nl m w ajaxlife PROGRAMMA Ajaxhuurling Rodney Sneijder (20) wil dit seizoen met FC Utrecht strijden voor een Europees ticket. De geboren Utrechter voelt zich op z'n gemak in de Domstad. G V V VOORBESCHOUWING 28-10-2011 'Ik zal nooit een clublogo kussen' Speelronde 11 Vrijdag 28 oktober NAC Breda - VVV-Venlo 20.00 uur Zaterdag 29 oktober Roda JC-Ajax 18.45 uur Excelsior - RKC Waalwijk 19.45 uur sc Heerenveen - ADO Den Haag 19.45 uur FC Twente - PSV 20.45 uur Zondag 30 oktober De Graafschap - Vitesse 12.30 uur FC Groningen - Feyenoord 14.30 uur NEC - FC Utrecht 14.30 uur Heracles Almelo - AZ 16.30 uur Speelronde 12 Vrijdag 4 november VVV-Venlo - Excelsior 20.00 uur Zaterdag 5 november NAC Breda - Vitesse 18.45 uur Roda JC - sc Heerenveen 19.45 uur RKC Waalwijk - FC Groningen 19.45 uur Feyenoord - NEC 20.45 uur Zondag 6 november FC Utrecht - Ajax 12.30 uur FC Twente - De Graafschap 14.30 uur AZ - ADO Den Haag 14.30 uur PSV - Heracles Almelo 16.30 uur DOOR SANDER ZELDENRIJK Daar waar Ajax een beleid hanteert waarbij de meeste trainingen besloten zijn, kiest FC Utrecht ervoor de meeste dagelijkse oefenstof in het openbaar af te werken. Alleen voor grote duels gooit men de deur van de Galgenwaard op slot. Het gebrek aan privacy werd door Erwin Koeman als reden gebruikt voor zijn vroegtijdige vertrek. "Ik vind die openheid prima. De velden op Zoudenbalch zijn goed. Daar gaat het om," opent Rodney Sneijder, de jongste telg van de Sneijderfamilie. Had je het vertrek van Erwin Koeman zien aankomen? "We waren verbaasd. Ik moet zeggen dat de groep het meteen goed oppakte. De eerste dag spraken we er over, maar vanaf dag twee gingen we weer verder. Meneer (Jan, red.) Wouters en meneer (Rob, red.) Alflen maken tijdens de trainingen ook een prima indruk. Ze praten veel met spelers en zijn heel open." Hoe lang ben je in je hoofd al met FC Utrecht - Ajax bezig? "Het heeft geen zin om er zelf al lang mee bezig te zijn. In mijn omgeving is dat anders. Als ik in de stad loop, praten de mensen niet over FC Utrecht - Heerenveen, maar over de wedstrijd tegen Ajax." Je komt Frank de Boer weer tegen. Hoe ging jullie gesprek, ergens in augustus? "Ik had een lekkere voorbereiding gedraaid, speelde veel en goed. Ik pikte mijn goals mee en gaf veel assists. Ik begon me steeds sterker te voelen. Op een gegeven moment stapte ik op meneer De Boer af, omdat ik zekerheid wilde. Dat kan prima bij hem. Hij moest lachen toen hij me zag en wist waarvoor ik kwam. Meneer De Boer was heel eerlijk tegen me. Hij kon me weinig speeltijd garanderen. Dat begreep ik." Waarom? "Ajax heeft zoveel middenvelders, allemaal internationals. Zij hebben meer meegemaakt en meer ervaring. Zondag 6 november, 12.30 uur Stadion Galgenwaard, Utrecht Historie: winst gelijk winst 4% FC Utrecht Ajax^t Laatste 5 x FC Utrecht - Ajax: Laatste 5 duels FC Utrecht: thuis uit thuis uit Dan heb je sowieso een streepje voor. Anderzijds had ik wel verwacht bij de eerste achttien te zitten, omdat ik me goed had bewezen." Dat gebeurde toch ook tegen De Graafschap en sc Heeren veen? "Jawel, maar het frustrerende voor mij was dat ik geen speelminuten kreeg. Ook niet toen we twee keer met 4-1 voor stonden. Dat had ik wel verwacht, als beloning. Bovendien had meneer De Boer me verteld dat hij me zou inbrengen tegen Heerenveen. Het is alleen jammer dat dit niet gebeurde." Wat zijn je doelstellingen voor dit seizoen? "Ik ben hier gekomen om een goed seizoen te draaien. Daarnaast wil ik een leidende speler worden. Dat zit wel in me. Het heeft voor mij geen zin om over Ajax te praten. Ik sta er tot 2013 onder contract, maar FC Utrecht heeft de eerste optie tot koop. Ik moet hier eerst slagen. Wat er na dit jaar gebeurt, heb ik niet in de hand. Dat is niet aan mij. Heel simpel." Waar leg je dit seizoen voor jezelf accenten op? "Alles is voor verbetering vatbaar. Voorafhad ik mezelf als eis gesteld meer verdedigend werk te doen en duels te winnen. Dat gaat tot op heden goed. Nu wil ik weer meer in de zestien komen, al is dat is niet altijd mogelijk vanwege onze tactiek. Ik krijg nu ook al mijn momenten om aanvallend te gaan, maar Asare is onze aanvallende middenvelder. Een klassespeler. Voor mij is dit dan ook prima. Ik leer hier, word sterker, dynamischer, completer. Ik voel me uitstekend in mijn controlerende rol op het middenveld." Ajaxsupporters namen je jouw uitbundige gejuich in je debuutwedstrijd tegen Roda JC niet in dank af. "Klopt. Ik kreeg ook irritante berichten op Twitter. Daar ben ik maar niet op ingegaan. Ik las ook dat ik het logo zou hebben gekust. Ik weet niet wie dat heeft gezien, maar ik heb nog nooit een logo van een club gekust en dat zal ik ook nooit gaan doen. Nooit van mijn leven. Ik heb wel op mijn borst geslagen, omdat alle emoties en frustraties eruit kwamen. Ik was zo blij. Het is toch fantastisch dat ik hier wel een kans krijg? Met alle respect voor Ajax hoor. Ik ben twintig jaar. Het was mijn eerste wedstrijd, mijn eerste goal. Dan komt er wat los. Mijn hele familie zat op de tribune. Dan sla je op je borst en word je gek. Ik ben bekend met de rivaliteit tussen FC Utrecht en Ajax, maar deze ophef had ik niet verwacht." Rodney Sneijder is in het veld nog altijd een 'gifkikker'. Hoe kijk je terug op jullie seizoenstart? "Als team hebben we onze ups en downs gehad. We hebben een goede ploeg. De eerste wedstrijden was de communicatie minder en waren we overal steeds een stapje te laat. Daar hebben we hard aan gewerkt, waardoor we als team nu vrij goed staan. PSV won in Eindhoven (1-0, red.), maar als Asare een goal maakt of een penalty krijgt, met rood voor de keeper, krijg je een andere wedstrijd. Deze ploeg kan voetballen, is fysiek sterk en kan strijd leveren." Wat is de doelstelling van de club na het vertrek van spelers als Dries Mertens, Michel Vorm, Ricky van Wolfswinkel en Kevin Strootman? "Persoonlijk vind ik dat een club als FC Utrecht altijd om Europees voetbal moet strijden. Dat moet met de huidige selectie ook lukken." Vooruitkijkend naar de wedstrijd tegen Ajax: wat is je indruk van de ploeg tot op heden? "Iedereen weet dat Ajax een goede ploeg heeft met veel individuele kwaliteiten. Ze hebben spelers die een wedstrijd kunnen beslissen. Die moeten we aan banden zien te leggen. Ik denk wel dat Ajax van slag raakt als we de beuk erin gooien en ze gaan opjagen. Dat heb ik hier vorig jaar zelf meegemaakt, toen ik voor het eerst op de bank zat onder meneer De Boer. Het leek alsof sommige spelers van slag waren door de fysieke strijd. Druk zetten, beuken en duels winnen." Hoe je het went of keert, het wordt een bijzonder potje. "Jazeker. Het zal veel losmaken in mijn omgeving, maar dat heeft geen invloed op me. Ik ga me voor deze wedstrijd niet anders voorbereiden dan normaal. In het veld ben ik nog een gifkikker, maar ik ga geen gekke dingen doen." Ga je juichen als je scoort? "Ja...maar ik zal niet helemaal uit mijn dak gaan. Ik snap heus wel dat de Ajaxfans boos worden als ik zou juichen, maar zij moeten ook begrijpen dat ik nu voor FC Utrecht speel en dat ik blij ben met iedere treffer die ik hier maak. Ik kan me Jan Vertonghen ook nog herinneren toen hij bij RKC speelde en tegen Ajax scoorde. Waarom zou je dat als speler niet doen?"

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 3