'IK VOELDE HET VERTROUWEN VAN DE BOER AL BIJ ZIJN EERSTE WEDSTRIJD' 4 X* J. MIRALEM SULEJMANI ajaxlife "^S INTERVIEW 4 4 28-10-2011 XX ifti JW»*' EGON Trappen i me afzetten' AFAS solium Miralem Sulejmani jaagt de bal hoog in het doel uit een strafschop tegen AZ. Het is zijn zesde treffer van het seizoen. hoogste aantal van alle Ajacieden. "Ik voelde het vertrouwen van De Boer al bij zijn eerste wedstrijd, tegen AC Milan. Hij kwam na de warming-up naar me toen in de kleedkamer en zei: 'Ik wil de Mickey van Heerenveen weer zien.' Ik herinner me die woorden alsof ze gisteren zijn gezegd. Dat was een heel belangrijk moment voor me. Ik had zoiets al een tijdje niet meer gehoord." Het is een publiek geheim dat Sulejmani minder vertrouwen genoot van Martin Jol. De trainer liet zich meerdere malen kritisch uit over de Serviër, gaf hem een aangepast programma waardoor hij enkele weken buiten de selectie viel en liet hem voor het oog van journalisten zelfs de trappen van de Arena oprennen, samen met Ismaïl Aissati. Sulejmani was in de ogen van Jol niet fit genoeg en moest door het stof. Het was dat Sulejmani geen werkvergunning kreeg, anders was hij vorig seizoen verhuurd geweest aan West Ham United; een van de clubs die uiteindelijk uit de Premier League degradeerden op het moment dat Ajax in de eredivisie de dertigste landstitel binnenhaalde. De rechtsbuiten had na het Europacupduel met Paok Saloniki al afscheid genomen van zijn teamgenoten op Schiphol. Het liep geheel anders: in de laatste zeven competitiewedstrijden scoorde hij als Ajacied zelfs drie keer en was tevens goed voor drie assists. De periode onder Jol is een onderwerp waar Sulejmani in het verleden liever niet over praatte. Hij zou een ontwijkend antwoord geven, zeggen dat hij zich liever op de toekomst focust. Nu wil hij er wel dieper op ingaan. Hij voelt zich immers goed. Wat vaderschap niet kan doen. geschorst werd. Het is goed om te weten dat ik zo met tegenslagen om kan gaan." "Toen West Ham niet doorging, was ik teleurgesteld. Toen was er ook nog de interesse van Vitesse. Ik heb serieus met mijn familie en zaakwaarnemer gesproken over wat te doen. Ik had me goed voorbereid op het seizoen, al tijdens mijn vakantie. Toen hebben we besloten het nog één keer te proberen bij Ajax. Als het weer niet zou lukken, zouden we op zoek gaan naar een andere oplossing. Ik voelde me ook gesteund door teamgenoten als Urby (Emanuelson, red.), Jan (Vertonghen, red.) en Maarten (Stekelenburg, red.), die in de media zeiden dat ze me nodig hadden. Dat deed me goed." "Het eerste jaar onder Jol was misschien wel het beste jaar uit mijn carrière. Dat klinkt misschien gek, want ik speelde niet veel. Maar ik heb mezelf in die periode wel leren kennen. Marko Pantelic (team- en landgenoot) was mijn personal coach. Ik heb veel met hem gepraat. Het was moeilijk dat ik niet in actie kwam, maar ik heb heel hard getraind. Wilde fit blijven, een kans afdwingen. Die kreeg ik uiteindelijk omdat Luis (Suarez, red.) voor zeven wedstrijden Aan een andere oplossing wil de nog altijd pas 22-jarige voetballer niet meer denken. Hij geniet zoals gezegd het vertrouwen van De Boer, speelt wekelijks en pikt zijn doelpunten mee. De teller staat na tien competitiewedstrijden op zes, waar hij over het hele vorige seizoen acht keer trefzeker was. De verwachtingen zijn niet meer hooggespannen, en niet onbelangrijk voor de gevoelsmens: hij heeft nu een gezin in Amsterdam. Al komt zijn vriendin Vesna oorsponkelijk ook uit Servië. "Ze wil in januari op zoek gaan naar werk, als Luca wat groter is. We hebben het goed in Amsterdam. Ik ben ook blij dat Luca hier is geboren." Wat betekent dat voor je toekomst bij Ajax? Je hebt nog een contract tot 2013. "Ik heb er geen bezwaar tegen om bij te tekenen. Ik voel me hier goed. In Amsterdam, bij Ajax." Wordt er momenteel al gesproken met de club over verlenging? "Nee, nog niet. De club heeft nog niets laten horen. Ik hoop in de winter om de tafel te kunnen gaan zitten." Maar Frank de Boer is tevreden over je spel? "Hij zei dus in Milaan dat hij de oude Mickey weer wilde zien. Na de wedstrijd in Zagreb zei hij dat hij die Mickey van Heerenveen steeds meer zag. Nu moet ik er voor zorgen dat ik negentig minuten op dat niveau kan blijven. Dat geldt overigens niet alleen voor mij, maar voor het hele team. We moeten continu druk kunnen blijven zetten, zoals tegen AZ en Feyenoord met tien man." Geboren 5 december 1988 te Belgrado (Servië) Debuut Ajax 30 augustus 2008 (Willem II - Ajax 2-1) Palmares Landskampioenschap: 2011 KNVB-beker: 2010 Wedstrijden (minuten) - doelpunten 2008/2009 34 (2458) 10 2009/2010 31 (1396) 3 2010/2011 53 (3579) 13 2011/2012 13 (1054) 6

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 10