ajax life.nl COLOFON Jaargang 19, nummer 5 - vrijdag 14 oktober Alleen drie punten zijn goed genoeg tegen AZ ajaxlife 'SIGTHÖRSSON IS LANG UITGESCHAKELD. OPLOSSING?' Bulykin als nummer negen 34°/» Heeft El Hamdaoui nog steeds griep? PU Boere uit het tweede doorschuiven Vennegoor is vrij. Of Hesselink Onder druk staat hij nog niet, maar de meeste ogen zijn nu wel op hem gericht: kan Frank de Boer zijn ploeg weer geheel aan de praat krijgen? Hij heeft ruim een week kunnen sleutelen. Kroonprins Het volgende nummer verschijnt op 28 oktober 2011 "^1 ANALYSE Q 14-10-2011 O Frank de Boer coacht zijn ploeg tegen FC Twente (1-1). Met andere woorden: staat Ruben Ligeon in de basis als vervanger van Gregory van der Wiel? De rechtsback van Jong Ajax liet in elk geval in de oefenwedstrijd tegen FC Volendam (vorige week vrijdag) zien een verdediger met aanvallende intenties te zijn. Hij had in het duel duidelijk een klik met Siem de Jong. Interessanter is nog wat De Boer met het middenveld gaat doen. Blijf Janssen de defensief ingestelde middenvelder, of schuift hij een halve linie door? In Groningen zei De Boer over zijn ploeg: "Er moet altijd iets voorvallen voordat er een reactie loskomt." Hij doelde daarmee op de vechtlust die de Amsterdammers pas lieten zien na de rode kaart voor Van der Wiel en de benutte strafschop van Leandro Bacuna. Morgen valt te zien wat de eerste nederlaag van het seizoen voor een reactie bij De Boer zelf heeft losgemaakt. En of hij tijdens het sleutelen zijn gouden touch heeft teruggevonden. De Boer hoopt op terugkeer ongrijpbare ehen»'® DOOR MIKE VAN DAMME Alderweireld (twijfelgeval), en de schorsing van Gregory van der Wiel voor één duel. En aan zijn aanval, nu Kolbeinn Sigthórsson tot de winterstop is uitgeschakeld met een enkelkwetsuur. De kritische ogen van supporters, media en voetbalkenners zullen nu vooral op De Boer gericht zijn. In december was hij als opvolger van Jol nog de kroonprins van het Nederlandse trainersgilde. Hij versloeg met een jonge en fris ogende ploeg AC Milan in San Siro, durfde voor zijn filosofie de net gekochte Mounir El Hamdaoui te slachtofferen, gooide het jonge talent Nicolai Boilesen in het diepe. Wat de trainer ook deed, het pakte goed uit. Met de dertigste landstitel als climax. Niet alles wat De Boer de laatste tijd aanraakt, verandert meteen in goud. Tegen FC Twente kon hij met de verdedigende wissels niet zorgen dat zijn ploeg onder de tukkerse druk vandaan kwam. In de slotfase braken de Amsterdammers (1-1). Een week later volgde de nederlaag in Groningen. En dus nam de kritiek op de ploeg, maar op de trainer ook toe. "Soms is dat gegrond, soms ook ongegrond," zo stelde hij tegenover Ajax TV. "Dat het niet loopt, klopt. Er mist een bepaalde chemie. Dat vind ik ook. We zijn er keihard mee bezig om te veranderen. Het is iets ongrijpbaars. Je moet hopen dat het opeens gaat lopen." Dat dit Ajax goed kan voetballen, kan niemand ontkennen. In de eerste helft tegen FC Twente was Ajax oppermachtig, en stond alleen een arbitrale dwaling een snelle 2-0-voorsprong van de Amsterdammers in de weg. Het zal De Boer sterken, het zwakt ook de hevige kritiek af die Ajaxtrainers normaliter over zich heen krijgen na zes wedstrijden met slechts één zege. Dat Ajax dit seizoen nog in geen enkele competitiewedstrijd de nul wist te houden, is ook een statistiek dat alleen wordt gebruikt om het dipje van Ajax te duiden; ze luidt geenszins de ondergang van De Boer in. Ligeon Hoe onverstoorbaar blijft hij te werk gaan? Geeft hij morgen tegen AZ wederom een jong talent de kans? Het valt eigenlijk wel in te vullen: veel Ajacieden zullen in aanloop naar het duel van zaterdag met AZ spreken over een cruciale wedstrijd. Camera's, geluidsrecorders en blocnotes zullen de woorden vandaag vastleggen na de laatste training voor het duel; de media zullen het belang van het duel met de koploper nog eens extra onderstrepen: willen de Amsterdammers niet te ver achterop raken en de rust willen bewaren in de Arena, moet er worden gewonnen. Het is zo simpel als dat. Na een week van interlandvoetbal zal trainer Frank de Boer waarschijnlijk aangeven een paar goede gesprekken te hebben gevoerd. Met de groep, wellicht zelfs individueel. Zoals hij ook deed na de verloren Champions Leaguewedstrijd tegen Real Madrid (3-0). Zijn boodschap laat zich raden: met een instelling als tegen FC Groningen is het onmogelijk om van koploper AZ te winnen. In stadion Euroborg had de ploeg de trainer teleurgesteld. Hij werd voor het eerst dit seizoen al kwaad in de kleedkamer, waar kritiek normaliter pas een dag later volgt, tijdens de nabespreking. De Boer heeft ruim een week gehad om te sleutelen. Aan zijn middenveld, dat steeds meer kritiek krijgt van buitenaf. Theo Janssen was het cynisme in Groningen al voorbij en stelde tegenover De Telegraaf dut de 1-0-nederlaag geheel zijn schuld was. De Boer moet echter ook sleutelen aan zijn defensie, met de blessures van Nicolai Boilesen en Toby Ruben Ligeon in duel met Roy Bakkenes van FC Volendam. Maakt de rechtsback tegen AZ zijn debuut? ALTIJD AJACIED Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk s.zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Menno Pot, Hennie Schuurman, Peter R. de Vries Website: www.ajaxlife.nl Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA Ajax Jonge Schare bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supporters feesten Krant niet ontvangen? www.ajaxlife.nl/geenkrant Copyright 2011: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 2