Ajax Kids Tour in rRe^si®n herfstvakantie H Tips V Life Card Mijn Ajax AJAX C3KB TfeUP dL sva ia CLUB CARD MET DE BUS... NAAR AJAX? BOEK OVER 'JAAP EN MAX' #derdester ajaxlife COLUMN Jonge voetballiefhebbers gebruiken de herfstvakantie vooral om veel te voetballen. Een perfect moment dus voor de Ajax Kids Tour. 14-10-2011 X Of je nu in het noorden, Zeeland, Brabant of België woont, de Supportersvereniging Ajax organiseert b(j voldoende animo vanuit alle windrichtingen busreizen naar nationale thuisduels van Ajax. Leden krijgen hierbü korting ten opzichte van niet-leden. Voor uitduels z(jn Amsterdam (Middenweg), Almere, Leiden en Den Bosch de opstapplaatsen. Alle Ajacieden dienen in het bezit te z(jn van een geldige uitkaart en een toegangsbewijs voor de wedstrijd. Bij verplichte buscombi's is de prijs van het busvervoer inbegrepen bij het kaartje. Meer info? Ga naar www.ajaxlife.nl/busreizen of bel even naar 020 - 3111514. Max van Praag was een begenadigd zanger. Zijn broer Jaap van Praag was Ajaxvoorzitter in de periode 1964-1978. Samen met Rinus Michels en Johan Cruijff zette hü Ajax op de kaart. Het indrukwekkende levensverhaal van de broertjes is opgetekend door Marga van Praag en Ad van Liempt. Het boek verschijnt op 2 november bij uitgeverij Nügh Van Ditmar. Drie Hoog Achter ISBN: 978-94-619-3002-6 238 pagina's. 16,95 #derdester is een Twitterdagboek over een seizoen lief en leed met Ajax, zo staat op de cover te lezen. Supporter @3hoogachter ontgaat niet veel, aangezien het boek ruim tweehonderd pagina's aan tweets beslaat en geen feitje over het seizoen lijkt te hebben gemist. Maar #lief-en-leed deelt hij niet echt met zijn volgers. #derdester is vooral een opsomming van gebeurtenissen tijdens een ffmemorabel seizoen van @ajax. Hoe hij als fanatieke supporter denkt over het vertrek van Martin Jol, de transfer van Luis Suarez en de ontknoping van het seizoen wordt niet geheel duidelijk. Juist die #supportersbeleving zou van toegevoegde waarde zijn op bijvoorbeeld het jaarboek van Ajax. Op 15 mei komt @3hoogachter overigens wel los. 'Mensen schreeuwen en omhelzen elkaar! Met een brok in de keel huilend van geluk! Totale ontlading!!! Onbeschrijfelijk! Ontwitterbaar! #ajax'. Juist dat zijn de mooie tweets. (MvD) Bij elke thuiswedstrijd van Ajaxysl ben ik als een van de eerste toeschouwers in de Arena. Ik vind dat belangrijk. Fans die vijf minuten voor het begin komen binnenhollen, begrijp ik niet. Zo kan je geen wedstrijd bekijken. Ik hecht er aan de warming-up te zien. Ik let dan op kleine dingen, die ik dikwijls ook in de wedstrijd terug zie. Die observaties hebben soms een leuke voorspellende waarde. Hoe vaak scoorde X bij het afronden? Is de keeper klemvast? Wie van de reserves oogt er scherp? Een van de dingen die me daarbij steeds opvallen, is hoe de keeper wordt 'ingeschoten'. Ik vraag me af of daarmee niet een psychologische denkfout wordt gemaakt. Wie ook op tijd is, ziet dat de eerste keeper altijd door trainer Carlo l'Ami onder handen wordt genomen. De reservekeeper huppelt er letterlijk maar een beetje omheen en mag in het beste geval de uittrappen of uitworpen van de eerste doelman rond de middenlijn opvangen. Als een soort ballenjongen. Ik kan me niet voorstellen dat de reservekeeper met deze voor- spek-en-bonen-rol is ingenomen. Sterker nog, Jeroen Verhoeven oogde altijd ronduit ongelukkig. Het was bijna vernederend. Waarom gebeurt dit zo? Heeft Carlo l'Ami zo'n magische, fabelachtige trap dat alleen hij en niemand anders dit kan doen? Dan moeten we hem misschien eens opstellen. Maar kom op zeg, ook de reservekeeper verdient bij Ajax een paar ton per jaar en traint elke dag, dus dan is behoorlijk 'inschieten' toch zo geleerd? En als l'Ami dit dan toch per se moet doen, waarom wordt de reservekeeper dan niet gelijktijdig door een van de reservespelers - die met de handen in de zakken een balorig rondootje doen - lekker onder handen genomen? Nu zie je dat de reservekeeper als hij onverhoeds moet invallen voor de dug-out nog snel een paar ballen krijgt toegeworpen en dan geacht wordt meteen een penalty te stoppen. Het zijn misschien ondergeschikte coachingsaspectjes, maar sinds we de titel wel eens op één doelpunt zijn misgelopen, misschien toch iets om over na te denken. En als ik nu toch tips geef: toon de opstelling op het grote scorebord ook eens schematisch, zodat iedereen bijvoorbeeld in een oogopslag ziet wie de verdedigende middenvelder is. Dat voorkomt een hoop geraaskal op de tribune. PETER R. DE VRIES De Ajax Kids Tour is een nieuw evenement van de Ajax Kids Club. Ajacieden tot veertien jaar kunnen meedoen aan een afwisselend programma, dat bijna drie uur duurt. Er worden voetbalspelletjes en een quiz gespeeld, en er worden foto's gemaakt die de deelnemers na afloop vanaf de site (www.ajaxkidstour.nl) kunnen downloaden. Kortom: veel voetbal en veel plezier. De Ajax Kids Tour doet in de herfstvakantie drie locaties aan: op 19 oktober zijn we in Aalten (AZSV), op 24 oktober in Groesbeek (De Treffers) en op 26 oktober in Kampen (DOS Kampen). In de zomer zal een finaledag worden georganiseerd in Amsterdam. Iedereen die mee wil doen, kan het programma bekijken en zich inschrijven via de website www.ajaxkidstour.nl. Om mee te doen, hoef je geen lid te zijn van de betreffende voetbalclub of de Ajax Kids Club, maar je kunt op de dag zelf natuurlijk wel lid worden. Vanaf dit seizoen kun je zelf de status van je Ajax Life Card bekijken, je gegevens aanpassen en een barcode opvragen als je net lid bent geworden en je jouw Ajax Life Card nog niet hebt ontvangen. Surf hiervoor even naar www.ajaxlife.nl/mijnajaxkaart Het doorgeven van een verhuizing, een nieuw telefoonnummer of e-mailadres is eveneens gemakkelijk geregeld: je hoeft niet meer te bellen met supporterszaken, maar kan zelf al je gegevens aanpassen in Mijn Ajax Kaart, 24 uur per dag, zeven dagen per week. Registreren Om gebruik te maken van dit supportersvriendelijke platform dien je je wel even te registreren. Dit kan eenvoudig via www.ajaxlife.nl/mijnajaxkaart Jouw registratie geeft Ajax geen toestemming om je gegevens commercieel te gebruiken, tenzij je daar zelf toestemming voor geeft. Wil jij ook in de herfstvakantie voetballen? Kom dan naar de Ajax Kids Tour. AJAX

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 15