COLOFON Jaargang 19, nummer 3 - vrijdag 9 september 2011 ISI ca Ajax gelooft in CL-stunt ajaxlife Hoe verhoudt Ajax zich ten opzichte van Olympique Lyon? Aanstaande dinsdag staat meteen een sleutelwedstrijd op het programma. MONEY MONEY MONEY Ajax heeft aan het afgelopen Champions Leagueseizoen een bedrag van C12.328.000 overgehouden. Dat is de optelsom van: plaatsing (C 3.900.000), zes wedstrijdbonussen (C 3.300.000), prestatiebonus (C 2.000.000) en de marketingpool (C 3.128.000). Dit klinkt goed, maar het gat met de concurrerende Europese landen werd er niet kleiner op. Slechts zes andere teams ontvingen een lager bedrag. Manchester United was grootverdiener. De verliezend finalist incasseerde C53.197.000. Deze bedragen zijn exclusief de opbrengst van de kaartverkoop. Laagste CL-inkomsten 2010-2011 Eigen kracht Het volgende nummer verschijnt op 23 september 'Poule met LOTING 09-09-2011 mogelijkheden' MSKZilina FK Partizan HapoelTel-Aviv FC Basel 1893 Benfica SC Braga Ajax FC Twente 7.412.000 8.510.000 10.104.000 10.994.000 11.834.000 11.842.000 12.328.000 13.432.000 DOOR SANDER ZELDENRIJK Een jaar geleden schreven we hier dat Ajax zich ondanks de fraaie Champions Leagueloting tegen Real Madrid en AC Milan niet zou laten afleiden van het daadwerkelijke doel: de landstitel. Dat zal dit seizoen ook zo zijn, maar tegelijkertijd hunkert heel Ajax naar overwintering in het miljoenenbal. Succes maakt hongerig. De grote vraag is natuurlijk of het realistisch is te stellen dat Ajax inderdaad tweede wordt in deze poule. Aad de Mos was in Studio Ajax overtuigd van overwintering. "Dit Ajax heeft zoveel potentie, daar lik je je vingers bij af," stelde de voormalige Ajaxtrainer. "Alleen komt de fysieke factor erbij om de hoek kijken. Dat zit bij Ajax ook wel goed. Boerrigter en Sigthórsson zijn sterk en achterin heeft Ajax met Jan Vertonghen en Toby Alderweireld twee absolute Europese toppers in wording." We gaan even terug in de tijd. Wie had voorafgaand aan het seizoen 1994/1995 gedacht dat Ajax bij zijn CL-debuut in het Olympisch Stadion de grootmacht AC Milan zou vernederen? De zege op Ruud Gullit en consorten werd gevierd met een ongekende ontlading. Zij die erbij waren, kunnen zich de onverwachte feestvreugde na afloop waarschijnlijk nog goed voor de geest halen. De ploeg van Louis van Gaal was een jaar eerder - het tweede seizoen onder Van Gaal - in de kwartfinales van de Europacup voor Bekerwinnaars (ECU) immers nog kansloos uitgeschakeld door het Italiaanse Parma. Die natte avond, medio september 1994, drong het besef door dat Ajax Europees wel weer eens mee kon gaan tellen. Dat het tot meteen tot een finale zou leiden, was iets dat wellicht alleen Van Gaal destijds al inzag. Frank de Boer gaf in een reactie op de CL-loting aan dat Ajax tegen Real Madrid, Olympique Lyon en Dinamo Zagreb zal voortborduren op de ingeslagen weg. Daarmee doelde hij op de manier waarop de Amsterdammers vorig seizoen AC Milan in het eigen San Siro bestreden. Ajax voetbalt niet om de krachten van de tegenstander te neutraliseren, Ajax voetbalt met hoop, brutaliteit en vanuit eigen kracht. "Dat deed Ajax onder Louis van Gaal en dat doet Ajax ook onder Frank de Boer," benadrukte de oefenmeester. ALTIJD AJACIED Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam De wedstrijd tegen Real Madrid zal in het teken staan van sportieve revanche. Het Ajax van vorig jaar is niet te vergelijken met het Ajax van nu. Destijds deden de twee belangrijkste spelers van Martin Jol niet mee (Luis Suarez en Jan Vertonghen)"Manchester United was ook aardig geweest. Desondanks blijft Madrid een prachtig elftal om tegen te spelen. Dit is een leuke poule met mogelijkheden," stelt Jan Vertonghen. In de schaduw van de Madrileense ploeg strijden de drie overige clubs om plek twee. Lyon is een oude bekende die zich al jaren profileert in de Champions League (zie pagina 8 en 9). Nadat Ajax de Franse ploeg in het seizoen 2002/2003 uit het kampioenenbal had gestoten, wist Lyon vervolgens iedere keer overwintering te realiseren. "Real en Lyon zijn natuurlijk twee fantastische ploegen. Dat hebben ze in het verleden al vele malen bewezen, ze gaan eigenlijk altijd wel door naar de volgende ronde," stelde De Boer. Hoe staat Ajax er dan internationaal voor? Het eerste ijkpunt komt thuis tegen Lyon, aanstaande dinsdag. Geconcludeerd mag worden dat vrijwel alle spelers zich uitstekend ontwikkelen onder De Boer. Er zijn ook nog genoeg vragen. Is Kenneth Vermeer Europees gelijkwaardig aan Maarten Stekelenburg? Hoe houdt Derk Boerrigter zich staande tegen ervaren en bikkelharde backs? Hoe gaan de centrale verdedigers Kolbeinn Sigthórsson bestrijden en - de belangrijkste zijlijndiscussie - welk Ajaxmiddenveld zal Europees het best in balans zijn? Gregory van der Wiel was na afloop van de thuiswedstrijd tegen Vitesse duidelijk. De spelers werken toe naar het belangrijkste en meest prestigieuze clubtoernooi ter wereld. Hij acht Ajax niet kansloos voor de tweede ronde. "Een moeilijke loting, maar gemakkelijke lotingen bestaan niet. Ploegen die op papier minder zijn, kunnen in de praktijk ook sterk zijn. Lyon- thuis is een ander verhaal dan Madrid-uit. Lyon-thuis en Zagreb- thuis moeten we winnen. Uit zullen we moeten kijken wat we kunnen doen. Zoals we thuis tegen Vitesse speelden, kunnen we in ieder geval niet in de Champions League doen. We moeten er vanaf het eerste moment honderd procent staan." Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk s.zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Menno Pot, Hennie Schuurman Website: www.ajaxlife.nl Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA Ajax Jonge Schare bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supporters feesten Krant niet ontvangen? www.ajaxlife.nl/geenkrant Copyright 2011: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 3