'IK MOET GEWOON FIT, GECONCENTREERD EN SCHERP BLIJVEN' Tien voormalig Ajacieden hopen op CL-succes KIJKTIPS CL Ajax staat nog steeds bekend als opleidingsinstituut voor Europa. Voorafgaand aan de week waarin het kampioenenbal officieel van start gaat, blikt Ajax Life vooruit met een van de ambassadeurs in Italië: Urby Emanuelson. ajaxlife Welke mooie CL-duels doubleren niet met het speelschema van Ajax? Ajax Life stelde alvast een mooi maar gevarieerd CL-menu samen. Alle duels beginnen om 20:45 uur. ACHTERGROND 09-09-2011 'Werk aan de winkel' DOOR SANDER ZELDENRIJK In de groepsfase van de Champions League komen we dit seizoen tien ex-Ajacieden tegen. Vier van hen ontmoeten elkaar in Groep H, waar FC Barcelona (Maxwell) en AC Milan (Zlatan Ibrahimovic, Clarence Seedorf en Urby Emanuelson) elkaar gaan bestrijden om de eerste plek. Urby Emanuelson erkent dat spelers soms net als hun fans denken. Op twitter liet 'Urby28' al weten tevreden te zijn met de groepsindeling. Daar waar vele Ajaxsupporters vergeefs hoopten op een reisje naar Catalonië, mag de linkervleugelspeler van de Rossoneri wel naar Camp Nou. "Ik vind het leuk dat we FC Barcelona lootten. Met Ajax is mij dat in al die jaren nooit gelukt," meldt hij vanuit Milaan. Of hij op 13 september speelt in het eerste groepsduel met 's werelds best presterende ploeg is nog maar de vraag. De Amsterdammer speelde in de tweede helft van vorig seizoen negen competitieduels en is dit seizoen overduidelijk op zoek naar meer. k "Ik heb I een goede I voorbereiding achter de W rug met veel V speelminuten. Ik heb me goed kunnen presenteren aan de trainer. Voor mijn gevoel zit ik dicht tegen ySZ de basis aan, maar dat had ik vorig jaar ook. Milan beschikt nog steeds over iH veel oudere spelers, echte clubiconen die veel H respect genieten. Het hangt er een beetje vanaf H hoe zij gaan presteren en of ik gelijkwaardig of zelfs beter ben." Emanuelson speelde onder andere een hele wedstrijd tegen Juventus in de voorbereiding. tUKS Dat deed hij naar eigen zeggen wat 'aanvallender dan normaal' in een 4-3-2-1-systeem. Wat dat betekent, weet hij zelf ook nog niet. Zijn lot ligt in handen van trainer Massimiliano Allegri. De afwezigheid van de geblesseerde Mathieu Flamini vergroot wel zijn kans op speeltijd. "We zien het wel. Ik moet gewoon fit, geconcentreerd en scherp blijven. Meer kan ik niet doen. Als speler blijf je uiteindelijk altijd afhankelijk van de keuzes die de trainer maakt. Het is voor mij zaak om bij de eerste achttien te zitten. Dat was vorig jaar ook zo. Iedere keer dat ik op de bank zat, werd I Ill M ik gevraagd om warm te ■JjViT|1 TÜ H lopen. Ik zit er gewoon dicht tegen ImtklrTjISj) aan. Buiten het veld is het ook wat rustiger. Als gezin hebben we ons sinds een maand gesetteld in een appartement vlakbij San Siro." Over de CL-loting wil hij verder nog kwijt dat hij blij is met ploegen als Bate Borisov en het debuterende Viktoria Plzen uit Tsjechië. "We hadden ook Manchester City of Borussia Dortmund kunnen treffen. Dat zijn toch tegenstanders waar je je op een mindere dag in zou kunnen verslikken. Tegen deze twee ploegen hoop ik te kunnen spelen. Dat zal ook nodig zijn als ik bij de bondscoach in beeld wil blijven. In het begin zat jHKl ik erbij. Nu al een paar keer niet meer. Er is werk aan de winkel!" ögmv Als de CL-loting HkX van Ajax ter sprake komt, valt het op dat Emanuelson erg vaak over 'we' Bbm en 'het ^5' team' spreekt. 'Dat zal er ook niet snel uit gaan", erkent hij. "Ajax zit in een lastige poule, maar is in staat om te stunten met een tweede plaats. Zagreb is niet zo gemakkelijk als iedereen denkt. Ik bewaar er met Ajax goede en slechte herinnerin gen aan. Het zal vooral een grote uitdaging worden om het tegen Real Madrid beter te doen dan vorig seizoen. Ajax voetbalt gemakkelijker tegen Italiaanse clubs dan tegen de Spaanse top. Zij zijn technisch sterker. Toch denk ik dat Ajax het beter gaat doen. We waren destijds geen hecht team en geïnti mideerd door Bernabeu." PDe overige Ajacieden die we in de Champions League hopen te kunnen bewonderen zijn Nigel de Jong (Manchester City, foto), Wesley Sneijder en Cristian Chivu (Internazionale), Hedwiges Maduro (Valencia), Thomas Vermaelen (Arsenal), Marko Pantelic (Olympiakos Piraeus), Maxwell (FC Barcelona) en Clarence Seedorf en Zlatan Ibrahimovic (AC Milan). ieqon Van de vier vertrokken basisspelers die het een jaar geleden opnamen tegen Dinamo Kiev zien we alleen Urby Emanuelson terug in Europa. Maarten Stekelenburg (AS Roma), Luis Suarez (Liverpool) en Demy de Zeeuw (Spartak Moskou) mogen zichzelf verbijten voor de televisie. Ronde 1 13-09-11: Barcelona - AC Milan Ronde 2 28-09-11: Valencia - Chelsea Ronde 3 19-10-11: Marseille - Arsenal Ronde 4 01-11-11: Dortmund - Olympiakos Ronde 5 23-11-11: AC Milan - Barcelona Ronde 6 06-12-11: Porto - Zenit

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 17