19 1 1 D G D f H ft E j AJAX KIDS CLUB CHAMPIONS H H ajaxlife COLUMN V Verhoudingen J Vanaf zaterdag 24 september gaan de deuren van de Ajax Experience officieel open voor het 'grote publiek'. Dertig volwassen SVA-leden krijgen op zaterdag 17 september al de kans om een kijkje te nemen op het Rembrandtplein. Wil je in aanmerking komen voor deze primeur? Schrijf je snel in via www.ajaxlife.nl/experience. Op maandag 12 september krijgen de winnaars al bericht. Groepsindeling Champions League 2011-2012 LEAGUE M Als geboren Amsterdammer ben je natuurlijk Ajacied. Vanaf het moment dat ik het levenslicht zag in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis was mijn supporterscarrière bepaald. Ik was nog geen jaar toen mijn ouders terug naar Suriname gingen. Ik ben daar opgegroeid, maar de Ajaxliefde zat er als vanzelfsprekend in. Mijn overbuurjongen Imro was mijn voetbalmaatje. Hij was een stuk ouder dan ik, maar wij konden het goed met elkaar vinden. Wij hadden dezelfde interesses, waren supporter van hetzelfde voetbalteam in Suriname (Transvaal) en wij waren het over alles eens. Toen wij op een dag besloten om onze grenzen te verleggen en de Nederlandse competitie gingen volgen, liep het spaak. De arme ziel was namelijk fan van Feyenoord en ik was natuurlijk voor Ajax. Het rare was dat ik nooit van Ajax had gehoord, maar het was alsof er een soort gen in je zit die je voorkeur bepaalt. Wij gingen helemaal op in de Nederlandse competitie. Alles wat wij in de krant konden vinden over onze clubs knipten wij uit en plakten dat vervolgens in een schrift. Natuurlijk had ik op een gegeven moment meer schriften, omdat Ajax gewoon vaker in de krant stond. Ook had ik een neef in Holland die mij alles opstuurde wat hij maar kon vinden. Als wij partijtjes tegen elkaar speelden, won Feyenoord meestal, omdat Imro groter en sterker was, maar in het echt lagen de verhoudingen anders. Wij luisterden soms samen naar de radio als Ajax en 010 tegen elkaar speelden en kregen nooit ruzie, raar hè? Als kind ben je blijkbaar met de sport bezig en niet met vetes waarvan eigenlijk niemand de oorsprong kent. Mijn grootste droom was wel om de Godenzonen een keer live te zien spelen. Die kans kreeg ik op 23 september 1973. Wij waren op vakantie in Nederland en mijn vader had kaartjes bemachtigd voor Ajax- Feyenoord in het Olympisch stadion. Ajax speelde weliswaar zonder Sjaak Swart (gestopt) en Johan Cruijff (vertrokken naar FC Barcelona), maar ik zag al mijn andere helden in levende lijve. We wonnen de wedstrijd met 2-1 na een ruststand van 0-1. Ik heb alle kranten die ik maar kon vinden meegenomen voor Imro. SVA 09-09-2011 a n s Unieke ervaring De Ajax Experience moet het visitekaartje van de dertigvoudig landskampioen worden in het centrum van Amsterdam. Natuurlijk voor de vele toeristen, maar ook voor de fans in eigen land. Met de opening van het complex zal op termijn ook het Ajax Museum uit de Amsterdam Arena gaan verdwijnen. De tour zal een uur in beslag nemen en vindt plaats tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Behoor je straks niet tot de gelukkige prijswinnaars? Op www.ajaxexperience.nl vind je de openingstijden en entreeprijzen. De Ajax Kids Club is de club voor pasge- boren Ajacieden en WP ^U Ajaxfans tot en met V1 twaalf jaar. Ook dit ft J seizoen organiseert JU de Supporters- vereniging Ajax in samenwerking met Ajax weer talrijke igjg activiteiten voor deze jongste supporters. Verder hebben leden korting in de Ajax Fanshop en kunnen ze met voorrang kaartjes voor thuisduels kopen. Wil jij je zoon of dochter lid maken van de gezelligste club van Nederland? Neem dan snel een kijkje op www.ajaxkidsclub.nl en schrijf je in! A Bayern München Villarreal Manchester City Napoli Internazionale I CSKA Moskou Lille Trabzonspor Manchester United 1M Benfca H FC Basel I OtelulGalati Real Madrid Olympique Lyon Dinamo Zagreb Chelsea Valencia I Bayer Leverkusen Racing Genk Arsenal Olymp. Marseille Olympiakos Borussia Dortmund I FC Porto 1 Shaktar Donetsk I Zenit St. Petersburg Apoel Nicosia FC Barcelona AC Milan BateBorisov Viktoria Plzen wol4september Ajax - Lyon di 27 september Real Madrid - Ajax di 18 oktober Dinamo Zagreb -Ajax wo 2 november Ajax - Dinamo Zagreb di 22 november Lyon - Ajax wo 7 december Ajax-Real Madrid Ajax - Lyon 2002/2003. Edmilson heeft zijn handen vol aan Zlatan. Ajax won het openingsduel in groep D dankzij twee treffers van de Zweed met 2-1

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 15