CHAMPIONS Ajax maakt nog kans op pot 2 in Champions League LEACUE Ajacieden voorbereid op nieuwe spelregels ajaxlife Welke ploegen treft Ajax dit seizoen in de Champions League? Donderdag 25 augustus volgt het antwoord. Een dag eerder is duidelijk in welke pot Ajax zit. VOORLOPIGE POTINDELING De voetbalregels veranderen elk jaar op details. KNVB- scheidsrechter Tom van Sichem bereidde de selectie van Ajax voor op het seizoen. Ajax Life sprak met hem. VOORBESCHOUWING 19-08-2011 P Een beetje hulp van FC Twente? Ajax speelt de laatste jaren ver dienstelijk in Europa. Vorig seizoen haalde de ploeg weer eens de groeps- fase van de Champions League, Europees overwinteren is tegenwoor dig meer regel dan uitzondering. Door die goede resultaten nestelt Ajax zich steeds meer in de Europese subtop, en komt pot 2 in de Champi ons League steeds iets dichterbij. De Amsterdammers komen dit seizoen waarschijnlijk nog net te kort om daadwerkelijk voordeel te halen uit de resultaten van afgelopen seizoenen. Ajax staat momenteel nog in pot 3 ingedeeld voor de loting van komende donderdag (25 augustus). Niet alle ploegen die boven de Amsterdammers staan, zijn echter al zeker van deelname aan de groepsfase. En dus mag Ajax blijven hopen. In de derde voorronde van de Cham pions League sneuvelden Glasgow Rangers, Panathinaikos en Dinamo Kiev al. Deze ploegen zouden boven Ajax staan als ze zich voor de groeps fase hadden geplaatst. Er zijn nu nog vijf ploegen over die in de play-offs in actie komen en die Ajax uit pot 2 kunnen houden: Bayern München, Arsenal, Olympique Lyon, Benfica en Villarreal. Als twee van deze ploegen sneuvelen, ontloopt Ajax een tweede sterke tegenstander bij de loting op 25 augustus. FC Twente kan de Amsterdammers een handje helpen, aangezien de tukkers gekoppeld zijn aan Benfica. Bayern München Pot1 Manchester United (Eng) FC Barcelona (Spa) Chelsea (Eng) Bayern München (Dui)* Arsenal(Eng)* Real Madrid (Spa) FC Porto (Por) Intern azionale (Ita) Pot 2 AC Milan (Ita) Olympique Lyon (Fra)* Shakhtar Donetsk (Ukr) Valencia (Spa) Benfica (Por)* Villarreal (Spa)* CSKA Moskou (Rus) Olympique Marseille (Fra) als de ploeg zich plaatst via de play-offs. Pot 3 Zenit Sint Petersburg (Rus) Ajax (Ned) BayerLeverkusen FC Kopenhagen* Olympiakos Piraeus (Gri) Fenerbahge (Tur) Manchester City (Eng) LilleOSC (Fra) Pot 4 FC Basel (Zwi) BATE Borisov (Bul)* Borussia Dortmund (Dui) Maccabi Haifi (Isr)* Napoli (Ita) Dinamo Zagreb (Kro)* APOEL Nicosia (Cyp)* Otelul Galati (Roe) speelt tegen FC Zürich, Arsenal treft Udinese, Lyon komt uit tegen Rubin Kazan en Villarreal speelt tegen Odense BK. De heenwedstrijden waren eerder deze week, komende dinsdag en woensdag volgen de returns. (MvD) Kijk voor informatie over de kaartverkoop op pagina 19. Blauwe maillots en niet op tenen trappen DOOR MIKE VAN DAMME Vorig jaar ging een van de veranderingen over vierkanten doelpalen. Wat is er dit jaar nieuw? "De veranderingen zijn minimaal. Als bij een strafschop de bal lek raakt, mag de strafschop over worden genomen. In het verleden zou een scheidsrechtersbal volgen. Daarnaast zijn er nieuwe eisen wat betreft kleding. De ondershirts mogen geen col meer hebben, en maillots moeten dezelfde kleur krijgen als het broekje." Scheidsrechtersbaas Dick van Egmond maakte daar al een geintje over, aangezien FC Utrecht dit seizoen roze broekjes heeft bij het uittenue. Ajacieden moeten dus een blauwe maillot aan? "Dat klopt. We streven naar uniformiteit. Anders gaat de een in een paarse maillot spelen, de ander in een witte. Voor scheidsrechters kan het ook afleidend zijn als een speler een zwarte maillot aanheeft, en de tegenstander een zwart broekje." De belangrijkste mededeling is misschien wel dat er dit seizoen strenger wordt opgetreden tegen ellebogenwerk, met gestrekt been inkomen en op de tenen staan. "Inderdaad. We hebben beelden laten zien van vorig seizoen. Bijvoorbeeld het incident tussen Luis Suarez en Otman Bakkal bij Ajax - PSV. Wat Suarez deed, mocht niet, maar Bakkal had ook niet op zijn tenen mogen staan. Dat is gewoon een rode kaart. Daar zullen we dit seizoen als scheidsrechters harder tegen optreden en beter op letten." Had u verder nog een boodschap voor ze? "Ik heb ze nog wel een tip gegeven over een verandering op Europees niveau. De Uefa gaat strenger letten op het moedwillig pakken van een gele kaart met tijdrekken, zoals enkele spelers van Real Madrid deden tegen Ajax afgelopen seizoen. De Uefa gaat die spelers hard aanpakken, twee of drie wedstrijden schorsen en een geldboete geven. Ik wist niet of de technische staf van Ajax daar al van op de hoogte was, dus ik heb ze maar even getipt." Tom van Sichem gaf de Ajacieden mee respectvol met hun tegenstanders om te gaan. 'Dan krijg je ook respect terug.' Dan moeten jullie het wel waarnemen als scheidsrechter. "Dat lukt niet altijd. Maar de tuchtcommissie gaat ook harder optreden. Wat dat betreft is het goed dat er veel camera's in een stadion staan. Spelers moeten elkaar met respect behandelen. Dat heb ik ook bij Ajax gezegd: behandel een ander met respect, dan krijg je ook respect terug. Een mooi voorbeeld zijn de ontmoetingen tussen Ajax en FC Twente." Hadden de Ajacieden nog vragen over de veranderingen? "Nee. Alleen Gregory van der Wiel had een vraag, over tape om zijn polsen. Dat is toegestaan, als er maar geen sieraden onder zitten. Voor de rest luisterde de selectie met interesse. Iedereen was er."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 4