isl ca zMJ&a COLOFON Jaargang 19, nummer 02 - vrijdag 19 augustus 2011 Ajax begint stormachtig, maar rust ook genoeg ajaxlife Roofbouw Frank de Boer is een tevreden man. Niet alleen heeft zijn ploeg de eerste twee competitiewedstrijden ruim gewonnen, de trainer heeft daardoor spelers ook rust kunnen geven. 'Ik moet voorzichtig met Christian zijn.' Het volgende nummer verschijnt op 9 september 2011 ANALYSE 19-08-2011 vroegtijdig naar de kant. De IJslandse spits zat er volgens De Boer 'doorheen' na ruim een uur spelen. Hij kende een verstoorde voorbereiding door het EK voor spelers onder 21 jaar. In de strijd om de Johan Cruijffschaal en bij de seizoenstart in Doetinchem speelde de spits eveneens geen negentig minuten. Ook al had De Boer hem tegen FC Twente nog goed kunnen gebruiken in de slotfase. "Met zo'n wissel snij ik mezelf misschien in de vingers, maar de competitie is belangijker. Ik wil niet dat de spelers overbelast raken en daardoor een paar weken aan de kant staan," zei De Boer al na de nederlaag tegen FC Twente. Het mag duidelijk zijn: De Boer is voorzichtig met zijn spelers. Als oud-topvoetballer weet hij dat een seizoen met Champions Leaguevoetbal roofbouw kan plegen op het lichaam. Het is beter te anticiperen dan te reageren. Vooral als de stand tijdens een wedstrijd dat toelaat. En als de selectie breed genoeg is. En dat is het geval. De Boer liet zelfs aanvoerder Jan Vertonghen buiten de selectie voor het duel met sc Heerenveen, waar de Belg al hersteld was van een liesblessure. "Hij heeft de hele week meegetraind, maar was nog niet vrij in zijn hoofd. Dan wil ik niet dat hij speelt," aldus De Boer, die de lichtgeblesseerde Nicolai Boilesen (enkel) op de bank hield. Daley Blind en Vurnon Anita vervingen de twee verdedigers, met verve. Kolbeinn Sigthórsson is Michel Breuer te snel af, en scoort zijn eerste officiële treffer voor Ajax. Domineren met reserve DOOR MIKE VAN DAMME De uitslagen tegen De Graafschap (4-1-zege) en sc Heerenveen (5-1- zege) doen een beetje denken aan het begin van het seizoen 1997/1998. Ajax won destijds de eerste zes wed strijden van het seizoen met groot overwicht, en pas in de twaalfde wed strijd van het seizoen maakte Roda JC een einde aan Ajax' zegereeks (1-1). Zo dominant als Ajax destijds was - Michael Laudrup refereert er nog aan in zijn interview met Ajax Life op pagina 8 - is de ploeg van Frank de Boer nog niet. Tegen De Graafschap kwam Ajax immers nog op achter stand, en sc Heerenveen maakte afgelopen zondag meteen na de 1-0 van Kolbeinn Sigthórsson gelijk. En de Friezen hadden een paar kansen op meer. De zeges en de dominantie in grote delen van de eerste wedstrijden ALTIJD AJACIED Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam zorgen - naast de koppositie in de eredivisie - in elk geval meteen voor bijkomende voordelen. Vooral het spel vult de toch al gezonde dosis zelfvertrouwen verder aan. Iets waarnaar De Boer al verwees na de verloren strijd om de Johan Cruijffschaal (2-1-nederlaag tegen FC Twente). Co Adriaanse was het met de Ajaxtrainer eens: niet FC Twente had door de zege een goed gevoel overgehouden richting de competitiestart, maar Ajax was wat dat betreft de winnaar in de Arena. De Amsterdammers domineerden. Buigen In de eerste twee competitie wedstrijden maakte Ajax vooral in de tweede helft een ijzersterke indruk. Zowel De Graafschap als sc Heerenveen moest na een uur Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk s.zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Menno Pot, Hennie Schuurman Website: www.ajaxlife.nl spelen buigen. De Boer heeft door het gunstige scoreverloop alvast kunnen anticiperen op de drukte die nog komen gaat. In september begint de groepsfase van de Champions League en het KNVB- bekertoernooi, en dat betekent veel voetbal doordeweeks. Hoe meer rust de bepalende spelers tot dat moment kunnen krijgen, hoe beter. De Boer wisselde zondag tegen sc Heerenveen bijvoorbeeld Christian Eriksen al na een uur spelen - en acht minuten na de 3-1 van Derk Boerrigter. "Ik was al van plan hem te wisselen als de stand het zou toelaten," lichtte De Boer na het duel toe aan Ajax Life. "Christian is pas een eerstejaars senior. Er komt heel veel op hem af. En hij speelde doordeweeks nog negentig minuten (met Denemarken tegen Schotland, red.). Ik moet voorzichtig met hem zijn." Eriksen vindt de wissel zelf ook 'verstandig'. "Ik heb veel gespeeld, dat zie je ook een beetje," stelt de pas negentienjarige Deen. "Ik mis de echte snelheid op het veld. De Boer zag dat. Het is niet zo dat ik het zelf aangaf. Ik dacht: ik kan het nog wel even volhouden. Ik sta liever op het veld dan dat ik op de bank zit. Eigenlijk is het wel beter om het zelf Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA Ajax Jonge Schare bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt 17,50. aan te geven. We hebben een heel goede bank. Er zitten daar spelers op die het verschil kunnen maken." De Boer haalde naast Eriksen zondag ook doelpuntenmakers Kolbeinn Sigthórsson en Boerrigter Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supporters feesten Een goed begin is het halve werk. Het gezegde lijkt gezien de manier waarop Ajax en De Boer met de ruime voorsprongen omgaan, zeker van toepassing. Hoelang blijft deze luxe echter van duur? Van elf duels, zoals in 1997/1998, zal De Boer vooralsnog alleen maar dromen. Copyright 2011: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. Christian Eriksen wordt gewisseld voorThulani Serero. 'We hebben een heel goede bank.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 3