M 19 Service Ajax Life Card verbeterd KORTING SVA-LEDEN BLINDE VERKOOP CHAMPIONS LEAGUE Recensie j www. aj axlife.nl/mijnaj axkaart Vanaf nu kun je zelf de status van je Ajax Life Card bekijken, je gegevens aanpassen en je barcode opvragen. Dat dankzij een nieuw online platform dat 24 uur per dag, 7 dagen per week beschikbaar is. ajaxlife COLUMN Structuurwijziging I ROGER VAN BOXTEL Registreren UnKreüii: MasiefCjr Uni Credit De Supportersvereniging Ajax is tijdens overleg met Ajax overeengekomen dat ook SVA-leden zonder seizoenkaart kunnen profiteren van een korting bij aanschaf van een passe-partout voor de Champions League. Net lid? Vak410 dvd 5 SVA 19-08-2011 Wat was het heerlijk om de derde ster voor Ajaxte vieren. Geweldig voetbal in een kolkende Arena. Een topprestatie, terwijl er tegelijkertijd bestuurlijken organisatorisch veel spanningen waren bij onze club. Bij een gewoon bedrijf ga je ervan uit dat topprestaties pas goed mogelijk zijn als alle randvoorwaarden goed zijn ingevuld, maar Ajax werd vooral kampioen dankzij de spelers en Frank de Boer. De directeur vertrok, de raad van commissarissen trad af en Johan Cruijff bleek - na de knuppel in het hoenderhok te hebben gegooid - bereid bestuurlijke verantwoordelijkheid te willen nemen in een nieuwe rvc. Turbulentie, voer voor commentatoren aan de zijlijn en helaas ook - vaak onterechte - beschadiging van mensen die zich voor Ajax ingezet hebben. Het was geen lolletje om als lid van de ledenraad dit alles te zien gebeuren. Als co-auteur van het inmiddels bekende rapport- Coronel heb ik mijn eigen inzet en opstelling in de ledenraad steeds afgemeten aan de inhoud van het advies dat we ruim 2,5 jaar geleden hadden afgegeven. Voor veel supporters - en (ex-)voetballers - zijn bestuurders en leden van de ledenraad vaak bobo's die zichzelf belangrijker lijken te vinden dan de club. Uit ervaring kan ik stellen dat dit beeld echt niet altijd opgaat, ledereen zet zich in 'in het belang van Ajax'! Maar net als in de gewone wereld geldt vaak 'zoveel hoofden zoveel zinnen'. Koppel dat aan befaamde Amsterdamse eigenschappen als 'hart op de tong' en 'prettig eigenwijs' en je weet dat het niet eenvoudig is om de belangrijke randvoorwaarden bij Ajaxte realiseren: rust op bestuurlijk front, eenheid van bestuur en het bewaken van een goede balans tussen sportieve prestaties en een gezonde financiële huishouding. Toch moet dit dringend gebeuren, want duurzaam sterk sportief presteren lukt alleen meteen stabiele besturing en een stabiele technische en operationele organisatie. Een landstitel mag geen toevalstreffer zijn, maar moet voortkomen uit ragfijn samenspel tussen topsporters en zorgvuldige besturing. Binnenkort komt er een voorstel van de ledenraad naar de Algemene Ledenvergadering (ALV) voor een structuurwijziging die verenigingszaken en cultureel erfgoed beter en eenvoudiger gaat waarborgen. Uiteraard moet de ALV dit plan goedkeuren, maar daar heb ik alle vertrouwen in. Als dit gaat gebeuren, zullen er minder 'bobo's' zijn. Die kunnen zichzelf dus blijkbaar best van het pluche af organiseren. Nu nog de noodzakelijke rust en eenheid in de besturing van onze mooie club, dat heeft echt de hoogste prioriteit. Daar spreek ik een ieder op aan. Als die er snel komt, dan ligt er voor Ajax, voor alle supporters en spelers een mooie toekomst open. Als dat niet gaat gebeuren en ieder blijft zijn eigen deuntje zingen dan zijn spelers en supporters de dupe en moet een ieder de schoen maar aantrekken die hem past. Lid van Ajax' ledenraad en voorzitter zorgverzekeraar Menzis Ben je net lid geworden en heb je jouw Ajax Life Card nog niet binnen? En je wilt kaarten kopen? Geen nood. Via Mijn Ajax Kaart kun je direct je barcode opvragen en daarmee kaarten kopen voor wedstrijden van Ajax. Ga daarvoor naar www. aj axlife.nl/mijnaj axkaart. Het doorgeven van een verhuizing, een nieuw telefoonnummer of e-mailadres is even gemakkelijk geregeld: je hoeft niet meer naar supporterszaken te bellen, maar pas je gegevens nu zelf aan in Mijn Ajax Kaart. Om gebruik te maken van Mijn Ajax Kaart moet je je wel even registreren (via www. ajaxlife.nl/mijnajaxkaart) Dat gaat heel eenvoudig door een aantal persoonlijke gegevens in te vullen en een gebruikersnaam en wachtwoord te kiezen. Daarna heb je direct toegang tot je gegevens. Door je te registreren geef je overigens geen toestemming tot commercieel gebruik van jouw gegevens. Bij het registreren wordt gevraagd of Ajax en de Supportersvereniging Ajax jou aanbiedingen mogen sturen of dat partners je telefonisch mogen benaderen. Als je niets doet, staat deze functie uit en word je verder niet lastiggevallen. Verander nu je adres, telefoonnummer of e-mailadres simpel via Mijn Ajax Kaart. Ajax speelt weer in de Champions League. Ben jij er ook bij? SVA-leden zonder seizoenkaart krijgen tijdens de zogeheten blinde verkoop (de tegenstanders worden pas bekend bij de loting op 25 augustus) kans een passe-partout aan te schaffen met tien procent korting. Elk lid kan slechts één kaart kopen. De blinde verkoop loopt tot dinsdag 23 augustus, waarna het kaartverkoopsysteem in orde wordt gemaakt voor de reguliere verkoop. Seizoenkaarthouders krijgen ook korting. SVA-leden mét een seizoenkaart vallen onder de kortingscategorie van seizoenkaart houders. Zij kunnen een passe-partout kopen voor hun eigen plaats. SVA- leden zonder seizoenkaart kunnen een passe-partout kopen voor de overige plaatsen in het stadion. Met de blinde verkoop wil Ajax zijn trouwste supporters tegemoet komen. Daniel Dekker (voorzitter Supportersvereniging Ajax): "Het is fantastisch dat Ajax dankzij prijsdifferentiatie de kaarten voor de Champions Leaguewedstrijden betaalbaar houdt voor trouwe Ajacieden. De prijzen zijn tot stand gekomen na goed overleg tussen de Supportersvereniging Ajax, AFCA Supportersclub en Ajax. De SVA kijkt uit naar drie enerverende wedstrijden in een volle Amsterdam Arena en hoopt dat Frank de Boer en zijn elftal met steun vanaf de tribunes mooie resultaten weten te behalen." De prijzen per vak (voor blinde en gewone verkoop) zijn te vinden op www.ajax.nl. Indien sprake is van een toploting kan Ajax besluiten de prijzen van niet-eigen-plekken te verhogen. Seizoenkaarthouders kunnen na de loting nog een week een passe-partout op hun eigen plaats kopen. Ook SVA-leden kunnen dan nog kopen op de overige plekken als deze niet zijn uitverkocht. De korting komt voor SVA-leden dan wel te vervallen. Ben jij net lid geworden van de SVA en heb je je clubcard nog niet ontvangen? Zoek dan via Mijn Ajax Kaart (www.ajaxlife.nl/ mijnajaxkaart) de barcode op om de passe-partout gelijk aan te schaffen via de online-verkoop. Dit raden we ook aan als je seizoenkaart nog niet op de deurmat is gevallen. 2009-2011 10 jaar Vak410 Een decennium lang achter Ajax Amsterdam ©Vak410 producties Prijs: €10 (www.vak410.nl/ webshop) Dvd 5 van de sfeermakers op Vak410 mag er zijn. Net zoals de acties op de tribune steeds professioneler worden, geldt dat ook voor de videoproducties. Editie 5 is goed gefilmd, fraai gemonteerd en voorzien van strakke muziek. Wie de productie bekijkt, wordt opgezogen in de 410-familie. We zitten eerste rang bij het productieproces van de spandoeken, slechts de geur van de graffittispuitbussen ontbreekt. De mooiste beelden van de laatste twee seizoenen schieten voorbij, alsmede het tienjarig jubileum. We reizen mee naar Madrid, Moskou en de bekerfinale. We zien de interactie met de F-side, genieten van de corteo en krijgen opnieuw kippenvel bij het 'We are the Champions'. De dvd is dan ook een kampioenswaardige supportersbijdrage. Ajax Life verloot vijf exemplaren onder de leden. Winnen? Mail je naam en lidnummer (uiterlijk 26 augustus) naar prijsvraag@ajaxlife.nl.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 19