'ZOLANG II VOORSELEi BIJ MIJ NI Kenneth Vermeer blijft geduldig "I O INTEEVIEW F" Eerste doelmannen van Ajax zijn vaak international. Kenneth Vermeer (25) durft na het vertrek van Maarten Stekelenburg nog niet over Oranje na te denken. 'Ik kan mezelf niet selecteren.' Xvf 19-08-2011 J»'' ajaxlife Vakantie 'Als Oranje komt, is dat mooi meegenomen' DOOR MIKE VAN DAMME Vermeer speelde op 16 maart 2008 voor Willem II als invaller 66 minuten tegen Ajax. Hij incasseerde vier treffers, waarvan drie van Luis Suarez. Hij was de onbekende Ajacied, in de zomer van 2006. Urby Emanuelson en Hedwiges Maduro hadden al ruim een jaar eerder hun debuut in Ajax 1 gemaakt, voordat ze met Jong Oranje deelnamen aan het Europees kampioenschap in Portugal. Hun teamgenoot Kenneth Vermeer wachtte echter nog altijd op zijn eerste minuut in de Amsterdamse hoofdmacht. Desondanks was Vermeer basiskeeper tijdens het toernooi dat uiteindelijk voor Nederland de eerste van twee Europese titels op rij zou opleveren. De destijds twintigjarige Amsterdammer kreeg van bondscoach Foppe de Haan de voorkeur boven de toch al ruim twee jaar oudere keeper van FC Den Bosch, luisterend naar de naam Michel Vorm. We zijn nu ruim vijf jaar verder, en de hiërarchie in de Nederlandse keeperswereld is enigszins omgeschud. Vorm is al twee jaar tweede keeper van Oranje, achter Maarten Stekelenburg. Vermeer - uiteindelijk 'pas' in 2008 debutant voor Ajax in de eredivisie - wacht nog altijd op zijn eerste uitnodiging voor het Nederlandse elftal. Hij speelde dus in Jong Oranje (zat ook bij de selectie die in 2007 de Europese titel prolongeerde) en in het kort bestaande Nederland B, maar Van Marwijk riep hem nog nooit op. Zelfs blessures bij Stekelenburg en Vorm op eenzelfde moment hebben daar geen verandering in kunnen brengen. Beide doelmannen meldden zich af voor de oefentrip van Oranje naar Zuid-Amerika in mei. In plaats van de op dat moment goed keepende Vermeer op te roepen, haalde Van Marwijk de jonge talenten Jasper Cillessen (NEC) en Tim Krul (Newcastle United) bij de selectie. Krul zat ook als derde doelman bij de voorselectie van Oranje voor de uiteindelijk afgelaste oefenwedstrijd tegen Engeland. Hij lijkt op dit moment de beste papieren te hebben als het gaat om het EK volgend jaar in Polen en Oekraïne. Van Marwijk mag drie keepers meenemen. Stekelenburg en Vorm lijken zekerheidjes. Maar wordt het Krul, Cillessen of Vermeer die als derde meegaat? "Ik ben er eigenlijk niet mee bezig geweest," zegt Vermeer over de keuze van Van Marwijk voor de trip naar Zuid-Amerika. "Toen de selectie voor Oranje werd bekendgemaakt, zaten we met Ajax in de Verenigde Staten. Daarna ben ik op vakantie gegaan. Ik heb die wedstrijden (tegen Brazilië en Uruguay, red.) ook niet gezien, heb er verder geen aandacht aan besteed. En ik kon wel wat rust gebruiken. Ik moest na zeven maanden afwezigheid door

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 10